Liga A: Zespoły Lindemans Aalst i Prefaxis Menen wykonały pierwszy krok w stronę półfinału

W sobotę zostały rozegrane pierwsze mecze play-off Ligi A. Zespół Lindemans Aalst po trzech setach pokonał Caruur Volley Gent, zaś Prefaxis Menen w takim samym stosunku zwyciężyło z Tectum Achel. Tym samym zespoły z Aalst i z Menen w rywalizacji do dwóch zwycięstw wykonały pierwszy krok w kierunku awansu do półfinału.

 

W lidze belgijskiej zostały rozegrane pierwsze mecze fazy play-off, do której awansowało sześć zespołów: Greenyard Maaseik, Knack Roeselare, Lindemans Aalst, Prefaxis Menen, Tectum Achel oraz Caruur Volley Gent. Zespoły, które fazę zasadniczą zakończyły na pierwszym i drugim miejscu, czyli Greenyard Maaseik i Knack Roeselare uzyskały bezpośredni awans do półfinału walki o mistrzostwo Belgii, zaś pozostałe cztery ekipy walczą między sobą o awans do 1/2 finału.

 

W pierwszym pojedynku siatkarze Lindemans Aalst, którzy fazę zasadniczą zakończyli na trzecim miejscu, zmierzyli się na wyjeździe z szóstym po fazie zasadniczej Caruur Volley Gent. Kontroli nad grą nie tracili siatkarze z Aalst i po trzech setach mogli cieszyć się ze zwycięstwa i pierwszego kroku w stronę półfinału.

 

Gracze z Aalst przyjmowali na poziomie 60% (23% perfekcyjnego), zaś atakowali na poziomie 55%. Rywale zanotowali 51% grę w przyjęciu (23% perfekcyjnego), natomiast atakowali na poziomie 48%. W polu serwisowym lepiej zaprezentowali się goście z Aalst, posyłając 3 punktowe zagrywki przy 1 po stronie rywali. W grze blokiem skuteczniejsi byli gospodarze – 8 bloków przy 4 w obozie gości.

 

Liderem zespołu Lindemans Aalst był Patryk Strzeżek, który w całym meczu zdobył 17 „oczek”, a w tym posłał 2 asy serwisowe. Atakował ze skutecznością 60%. Janusz Górski był drugim najlepiej punktującym graczem, a zdobył 12 „oczek”. Atakował ze skutecznością 57%, a do tego dołożył 70% jakość przyjęcia (15% perfekcyjnego). Adrian Staszewski do dorobku drużyny dołożył 5 punktów, w tym 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 36%, zaś przyjmował na poziomie 50% (6% perfekcyjnego). Jan Firlej zdobył 3 „oczka” – 2 atakiem i 1 zagrywką.

 

Caruur Volley Gent – Lindemans Aalst 0:3 (22:25, 21:25, 20:25)

 

MVP: Patryk Strzeżek

 

Składy drużyn:

 

Caruur Volley Gent: Leonis Dedeyne, Michiel Ahyi, Chris Ogink, Stijn Van Schie, Tim Degruyter, Jakub Kovac, Bert Dufraing (libero) oraz Tybo Engelschenschilt, Thomas Konings

 

Lindemans Aalst: Patryk Strzeżek, Tim Smit, Janusz Górski, Jan Firlej, Adrian Staszewski, Martijn Colson, Dennis Deroey (libero) oraz Fredric Gustavsson, Seppe Van Hoyweghen, Gertjan Claes,

 

 

 

W drugim meczu walki o półfinał ekipa Prefaxis Menen, czwarta po fazie zasadniczej, zmierzyła się na wyjeździe z piątym po rundzie zasadniczej Tectum Achel. Od początku kontroli nad grą nie tracili siatkarze z Menen i zrobili pierwszy krok w stronę półfinału mistrzostw Belgii.

 

Siatkarze Prefaxis Menen przyjmowali na poziomie 57% (4% perfekcyjnego), zaś atakowali z 55% skutecznością. Rywale zanotowali 56% jakość przyjęcia zagrywki (12% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 46%. W polu serwisowym i w bloku zdecydowanie lepiej zaprezentowali się goście – posłali 8 punktowych zagrywek wobec żadnej po stronie rywali, a także ustawili 13 skutecznych bloków wobec 3 bloków gospodarzy.

 

W zespole z Menen liderem był Jente De Vries, który zdobył 22 punkty, mając w tym 2 asy serwisowe i 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 67%.

 

Tectum Achel – Prefaxis Menen 0:3 (20:25, 21:25, 17:25)

 

MVP: Jente De Vries

 

Składy drużyn:

 

Tectum Achel: Ward Van Dyck, Joeri Polman, Rutger Zoodsman, Brecht Campforts, Rob Bontje, Tim Verschueren, Koen Brouns (libero) oraz Bart Janssen, Brian Schouren, Raygid Isenia

 

Prefaxis Menen: Eldin Demirovic, Jelle Sinneseal, Jente De Vries, Anshel Ver Eecke, Wannes DE Beul, Xavi Folguera Estruga, Lowie Stuer (libero) oraz Yentl Bille (libero), Gilles Vandecaveye, Kars Maddens, Basile Andriessen, Maxime Libert

 

 

Drugie mecze ćwierćfinałowe odbędą się środę.

 

 

 

Źródło: http://www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne