Znamy ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów

Wczoraj zostały rozegrane ostatnie spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów. Do ćwierćfinałów awansowały dwa polskie zespoły, Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów, z rywalizacji natomiast odpadła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W kolejnym etapie oprócz polskich drużyn są trzy kluby z Rosji, dwa z Włoch i jeden z Francji.

 

Cztery zespoły pozostają niepokonane w tej edycji Ligi Mistrzów i zapewniły sobie awans bezpośrednio z pierwszego miejsca: Cucine Lube Civitanova, Zenit Kazań, Sir Colussi Sicoma Perugia i Zenit Saint Petersburg. Te drużyny zostały rozstawione i zostaną do nich dolosowane kolejne cztery, w tym dwie z Polski: Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów, Chaumont VB 52 HM i Dynamo Moskwa. Bełchatowianie awansowali do ćwierćfinału w ostatniej chwili, a o ich losach zadecydowała przegrana ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Cucine Lube Civitanovą.

 

Do tej pory najlepiej radzą sobie zespoły z Kazania i Perugii, które zmagania w fazie grupowej zakończyły z dorobkiem osiemnastu punktów i stosunkiem setów 18:4. Najlepszym zespołem z drugiego miejsca jest francuskie Chaumont VB 52 HM, które wygrało cztery spotkania i zdobyło 13 punktów.

 

Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowano na 1 marca na godzinę 13.00.

 

 

 

Zespoły rozstawione:

Sir Colussi Sicoma Perugia

Cucine Lube Civitanova

Zenit Kazań

Zenit Saint Petersburg

 

 

Zespoły nierozstawione:

Trefl Gdańsk

PGE Skra Bełchatów

Chaumont VB 52 HM

Dynamo Moskwa

 

 

Źródło: informacja własna/cev.lu