Serbowie zagrają w Memoriale Wagnera

Reprezentacja Serbii jest kolejnym zespołem, który przyjedzie do Krakowa, by walczyć w XVII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Podopieczni trenera Nikoli Grbića ostatni raz występowali podczas tego turnieju w 2016 roku, gdzie zajęli drugie miejsce. Oprócz Serbów w Tauron Arenie swój udział potwierdzili Polacy oraz reprezentanci Brazylii.

 

W tym roku, podobnie jak podczas poprzednich edycji, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie rozgrywany w krakowskiej Tauron Arenie. Rywalizacja pomiędzy czterema zespołami toczyć się będzie w dniach 1-3 sierpnia i zarazem będzie ostatnią okazją do sprawdzenia formy przed interkontynentalnymi kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich, rozpoczynającymi się 9 sierpnia. Trener biało-czerwonych, Vital Heynen uzgodnił z organizatorami XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, jakie reprezentacje będą w tym roku uczestnikami turnieju. Pewne jest już również to, że w tegorocznej edycji nie zagrają Amerykanie, na których mocno liczyli nie tylko kibice, ale również organizatorzy. Do Krakowa nie przyjadą również Francuzi, którzy będą rywalami Polaków podczas turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego tydzień później w Gdańsku.

 

Oficjalnie swój udział jako pierwsza potwierdziła reprezentacja Brazylii, która w zeszłym roku ponownie została wicemistrzem świata. Dzisiaj organizatorzy turnieju podali również informację, że do tego grona dołączy również kadra Serbii, która na mistrzostwach świata zajęła czwarte miejsce. Nadal trwają również rozmowy dotyczące czwartego, ostatniego, uczestnika XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W tym roku Serbowie sezon rozpoczną Ligą Narodów (pierwszy weekend zmagań będą rozgrywali w Nowym Sadzie). Kolejnym wyzwaniem podopiecznych trenera Nikoli Grbića będzie Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który będzie dla nich ostatnim sprawdzianem przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich. We wrześniu reprezentacja Serbii będzie walczyła w mistrzostwach Europy, gdzie w fazie grupowej zagra z Belgami, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Prawdopodobnie już jutro poznamy ostatniego uczestnika XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

 

 

 

Źródło: informacja własna