Kraków ponownie gospodarzem Memoriału Wagnera

Miasto Kraków zostało właśnie oficjalnie potwierdzone jako gospodarz tegorocznej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Turniej rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do 3 sierpnia. Organizatorzy na razie potwierdzili trzech uczestników, pierwszym jest reprezentacja Polski, drugim wicemistrz świata, Brazylia, nad Wisłę przyjadą również Serbowie.

 

Miejsce bez zmian

 

Podobnie jak w ostatnich latach, również XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zostanie rozegrany w krakowskiej Tauron Arenie. W tym roku cztery zespoły będą rywalizowały ze sobą tuż przed rozpoczęciem interkontynentalnych kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio. Turniej zaplanowano na 1-3 sierpnia. „Dzięki fantastycznemu wsparciu władz samorządowych miasta Krakowa będziemy mieli mały jubileusz, bo nasz turniej już po raz piąty zostanie rozegrany w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest Kraków. Jestem przekonany, że supernowoczesna TAURON Arena Kraków, najlepsi siatkarze na świecie oraz najlepsi na świecie polscy kibice to recepta na sukces i niezapomniany turniej” – podkreśla Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

 

 

Jedna niewiadoma

 

W tym roku w Memoriale Wagnera oprócz mistrzów świata, Polaków, zagrają również Brazylijczycy, o czym pisaliśmy TUTAJ. Swój udział w rywalizacji potwierdziła również reprezentacja Serbii, która ostatni raz w tych zawodach grała w 2016 roku. Organizatorzy cały czas prowadzą rozmowy w sprawie ostatniego uczestnika tego prestiżowego wydarzenia. W tym roku dla każdej z drużyn najważniejszym celem będzie wywalczenie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie, które będą rozgrywane w Tokio w 2020 roku. Dla zespołów XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnią okazją do sprawdzenia się i poprawy ewentualnych braków. Interkontynentalne turnieje kwalifikacyjne będą rozgrywane w dniach 9-11 sierpnia. Polacy będą gospodarzami jednego z nich, który rozgrywany będzie w Gdańsku, a ich rywalami będą Francuzi, Słoweńcy i Tunezyjczycy.

 

 

 

Źródło: fundacjawagnera.pl/opracowanie własne