Serie A: Pierwsze zwycięstwo drużyny Włodarczyka

W ostatniej kolejce włoskiej Serie A kolejce zwycięstwa do swojego konta dopisały zespoły Bartosza Bednorza, Michała Kędzierskiego, Karola Rawiaka i Wilfredo Leona. Pierwszą w tym sezonie wygraną wywalczył klub Wojciecha Włodarczyka, a polski przyjmujący był najlepszym graczem po stronie BCC Castellany Grotte.

 

Sir Safety Conad Perugia bez straty seta pokonała Vero Volley Monzę, dopisując do swojego konta w tabeli cenne trzy punkty. Goście zdecydowanie lepiej zagrali blokiem, zdobywając dziesięć „oczek” przy trzech klubu z Monzy. W pozostałych elementach, gra była wyrównana, a obydwie drużyny po sześć punktów wywalczyły zagrywką. Najlepszym graczem Sir Safety Conad Perugii był Aleksandar Atanasijević, który zdobył szesnaście „oczek” przy 67% jakości ataku. Wilfredo Leon dołożył do dorobku klubu trzynaście punktów, z czego trzy zagrywką, a Fabio Ricci pięć razy zatrzymał rywali blokiem. Najlepszym zawodnikiem Vero Volley Monzy był Donovan Dzavoronok, zdobywca trzynastu punktów, co nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa.

 

Vero Volley Monza – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (22:25, 20:25, 20:25)

MVP: Luciano DeCecco

 

 

Emma Villas Siena zdołała wygrać tylko jednego seta w meczu z Cucine Lube Civitanovą, kończąc spotkanie bez dorobku punktowego. Gospodarze posłali rywalom siedem asów (przy czterech z ich strony), goście natomiast zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w bloku, gdzie mieli dwanaście punktów przy czterech przeciwników. Obydwie drużyny słabo spisały się w przyjęciu, gdzie utrzymały jakość w okolicach 40%, w ataku gra również była na podobnym poziomie. Liderem Cucine Lube Civitanovy był Osmany Juantorena, który zdobył 23 punkty przy 64% skuteczności w ataku, z czego trzy blokiem i dwa zagrywką. Tsvetan Sokolov dołożył do dorobku zespołu osiemnaście „oczek”, w tym cztery blokiem. W Emma Villas Sienie najwięcej punktów miał Yuki Ishikava – 17, co jednak nie wystarczyło do wygrania więcej niż jednego seta.

 

Emma Villas Siena – Cucine Lube Civitanova 1:3 (13:25, 20:25, 28:26, 21:25)

MVP: Bruno Rezende

 

 

Revivre Axopower Milano w trzech setach pokonało Calzedonię Verona, a tylko pierwsza partia tego meczu była wyrównana i zakończyła się minimalną różnicą „oczek”. Obydwa zespoły miały podobny poziom, a tylko w zagrywce klub z Mediolanu był zdecydowanie lepszy, zdobywając dziewięć asów przy jednym gospodarzy. W Calzedonii Verona najwięcej punktów miał Stephen Boyer – 13, utrzymując 50% jakości ataku, a o trzy mniej zdobył Matey Kaziyski. W Revivre Axopower Milano liderem był Stephen Maar, który wywalczył 15 „oczek”, z czego pięć zagrywką, a tylko o jeden punkt mniej miał Nimir Abdel-Aziz.

 

Calzedonia Verona – Revivre Axopower Milano 0:3 (24:26, 15:25, 19:25)

MVP: Nimir Abdel-Aziz

 

 

Siatkarze Itasu Trentino tylko w premierowej odsłonie mieli problemy z pokonaniem zawodników Kioene Padovy, ostatecznie jednak zakończyli mecz w trzech setach. Gospodarze zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w bloku, gdzie mieli dziewięć punktów, o sześć więcej niż przeciwnicy. Różnicę na korzyść zawodników z Trydentu widać było także w ataku, gdzie mieli 63% skuteczności przy 44% Kioene Padovy. W zagrywce i przyjęciu gra była wyrównana. Najwięcej punktów  w Kioene Padovie miał Yacine Louati – 14, a tylko o jeden mniej miał Maurice Torres. W Itasie Trentino liderem był Uroš Kovačević, który zdobył 16 „oczek”, z czego aż cztery blokiem. Zdobywca statuetki MVP, Luca Vettori, zakończył mecz z dorobkiem 14 punktów przy skuteczności w ataku 69%.

 

Itas Trentino – Kioene Padova 3:0 (25:23, 25:18, 25:16)

MVP: Luca Vettori

 

 

 

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/2019 na swoje konto zapisała BCC Castellana Grotte Wojciecha Włodarczyka, która po pięciu setach pokonała Top Volley Latinę, a każda z partii była bardzo zacięta. Odzwierciedlenie meczu znajduje się również w statystykach, gdzie między drużynami są minimalne różnice. Najlepszym graczem Top Volley Latiny był Tonček Štern, który zdobył 29 punktów przy 55% skuteczności w ataku. Dobre spotkanie ma za sobą również Swan Ngapeth, który do dorobku zespołu dołożył 20 „oczek”. W BCC Castellanie Grotte najwięcej punktów miał Wojciech Włodarczyk – 24, utrzymując przy tym 51% skuteczności w ataku i przyjęciu. Polak miał na swoim koncie również jednego asa serwisowego i cztery punktowe bloki. Niewiele mniej, bo dwadzieścia punktów wywalczył Aidan Zingel.

 

BCC Castellana Grotte – Top Volley Latina 3:2 (25:23, 28:26, 15:25, 19:25, 17:15)

MVP: Aidan Zingel

 

 

Azimut Leo Shoes Modena zdobyła komplet punktów w starciu z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentią, ulegając rywalom w premierowej odsłonie. Najlepszym zawodnikiem po stronie przyjezdnej ekipy był Mohamed Al Hachdadi, który zdobył 20 punktów przy 41% skuteczności w ataku. Damian Domagała podczas tego spotkania nie pojawił się na boisku. Najlepszym graczem Azimut Leo Shoes Modeny był Ivan Zaytsev, który zdobył 26 „oczek” przy 57% skuteczności. Bartosz Bednorz zagrał we wszystkich czterech setach, w czasie których dołożył do dorobku zespołu 11 punktów, w tym jeden blokiem, utrzymując 48% skuteczności w ataku i 42% jakości przyjęcia.

 

Azimut Leo Shoes Modena – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:1 (22:25, 25:18, 25:18, 25:20)

MVP: Ivan Zaytsev

 

 

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora miała okazję, by zakończyć mecz z Consar Ravenną w trzech setach, ale ostatecznie pokonała rywali po czterech partiach. Niekwestionowanym liderem przyjezdnej drużyny był Dušan Petković, który na przestrzeni całego spotkania zdobył 25 punktów przy 53% jakości w ataku. Michał Kędzierski zagrał w każdym z setów i dołożył do dorobku zespołu trzy „oczka”, dwa atakiem i jedno zagrywką. Karol Rawiak nie pojawił się na boisku. W Consar Ravennie po czternaście punktów mieli Roberto Russo i Giacomo Raffaelli, a o jeden mniej zdobył Kamil Rychlicki. To jednak nie wystarczyło o tego, by odnieść zwycięstwo w tym spotkaniu.

 

Consar Ravenna – Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 1:3 (20:25, 22:25, 25:22, 20:25)

MVP: Dušan Petković

 

 

 

Źródło: legavolley.it/opracowanie własne