VfB Friedrichshafen zdobywcą Pucharu Niemiec

Siatkarze VfB Friedrichshafen powtórzyli sukces sprzed roku i wywalczyli Puchar Niemiec. W meczu finałowym nie pozostawili złudzeń siatkarzom SVG Lüneburg, którzy większy opór postawili rywalom jedynie w pierwszej odsłonie. W kolejnych dwóch partiach gracze z Friedrichshafen pewnie przypieczętowali triumf. Bartłomiej Bołądź był jednym z trzech najlepiej punktujących graczy w zespole.

 

Pierwsza partia meczu o Puchar Niemiec była jedyną, która zakończyła się różnicą dwóch punktów. W kolejnych siatkarze SVG Lüneburg nie mieli wiele do powiedzenia, bowiem gracze z Friedrichshafen triumfowali kolejno z różnicą siedmiu i dziewięciu „oczek”. Warto podkreślić, że dla podopiecznych trenera Vitala Heynena to drugie w tym sezonie trofeum – w październiku sięgnęli bowiem po Superpuchar Niemiec.

 

W meczu o krajowe trofeum siatkarze VfB Friedrichshafen przyjmowali na poziomie 62% (19% perfekcyjnego), a to przełożyli na 55% skuteczność gry w ataku. Gracze SVG Lüneburg zanotowali 52% jakość przyjęcia zagrywki (12% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 44%. W polu serwisowym punktowali tylko gracze z Friedrichschafen, a posłali 4 punktowe zagrywki. O punkt skuteczniejsi byli także w grze blokiem, ustawiając ich 8.

 

W zespole wicemistrza Niemiec liderem był Athanasios Protopsaltis, który zdobył 14 punktów, a w tym posłał 2 asy serwisowe. Atakował ze skutecznością 63%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 50% (6% perfekcyjnego). Bartłomiej Bołądź do dorobku drużyny dołożył 10 „oczek”, a w tym ustawił 4 skuteczne bloki. Atakował ze skutecznością 35%. Dwucyfrową liczbę punktów zdobył także David Sossenheimer – 12 „oczek”, mając w swoim dorobku 1 asa serwisowego. Atakował z 52% skutecznością, zaś w przyjęciu zagrywki zanotował 73% jakość (36% perfekcyjnego).

 

W zespole SVG Lüneburg liderem był Cody Kessel, który jako jedyny zdobył dwucyfrową liczbę punktów – 13, a w swoim dorobku zgromadził 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 52%, zaś przyjmował na poziomie 58% (16% perfekcyjnego).

 

SVG Lüneburg – VfB Friedrichshafen 0:3 (23:25, 18:25, 16:25)

 

 

Składy drużyn:

 

SVG Lüneburg: Adam Schriemer, Noah Baxpöhler, Cody Kessel, Raymond Szeto, Michel Schlien, Ryan Sclater, Tyler Koslowsky (libero) oraz Gijs van Solkema, Matthias Pompe

 

VfB Friedrichshafen: Bartłomiej Bołądź, David Sossenheimer, Athanasios Protpsaltis, Jakub Janouch, Philipp Collin, Jakob Günthör, Markus Steuerwald (libero) oraz Thilo Späth-Westerholt, Daniel Malescha, Michal Petras

 

 

 

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne