Lukas Kampa na dłużej w Jastrzębskim Węglu

Jastrzębski Węgiel rozpoczął już budowanie składu na kolejne rozgrywki ligowe. Jako pierwszy kontrakt z zespołem przedłużył mistrz świata, atakujący reprezentacji Polski, Dawid Konarski. Teraz włodarze klubu poinformowali o kolejnej nowej umowie, na pozostanie w klubie na kolejny rok zdecydował się Lukas Kampa. 

 

W Polsce jak w domu

 

Lukas Kampa już od kilku lat występuje na plusligowych parkietach. Rozgrywający najpierw reprezentował barwy Cerrad Czarnych Radom, a następnie, ponad dwa sezony temu przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. Siatkarz od dawna powtarzał, że w Polsce czuje się bardzo dobrze i jeżeli tylko oferta będzie dla niego atrakcyjna, zdecyduje się na podpisanie nowego kontraktu. Jestem szczęśliwy, że przedłużyłem mój kontrakt w Jastrzębskim Węglu. Wielokrotnie podkreślałem, że czuję się świetnie w Jastrzębiu, PlusLidze i generalnie w Polsce. Przez ostatnie dwa i pół roku włożyłem tutaj sporo energii i wykonałem na rzecz tego Klubu ciężką pracę” – mówił niemiecki rozgrywający po przedłużeniu umowy. Lukas Kampa ocenił również formę swojej drużyny, która cały czas rośnie, czego odzwierciedleniem jest miejsce w tabeli, gdzie jastrzębianie walczą o bezpośrednie wejście do półfinału. Siatkarz nadal również nie zrealizował swojego celu, z jakim przychodził do Jastrzębskiego Węgla. Uważam, że Jastrzębski Węgiel rośnie w siłę w każdym aspekcie, a moja misja tutaj jeszcze się nie zakończyła. Naprawdę mam wielkie pragnienie wywalczenia czegoś z tą drużyną i jeśli nadal będziemy wspólnie tak ciężko pracować, możemy to osiągnąć. Zdecydowałem się zostać w Klubie i pomóc, bo chcę dopiąć tego celu. Ci kibice, to miasto, ten Klub i każdy kto czuje się emocjonalnie związany z jastrzębską siatkówką zasługuje na wygranie czegoś i przeżycie razem wspaniałych chwil” mówi Lukas Kampa.

 

 

Z myślą o przyszłości

 

Włodarze Jastrzębskiego Węgla szybko rozpoczęli budowanie składu na kolejne rozgrywki ligowe. Po zmianie szkoleniowca na Roberto Santilliego, na przedłużenie kontraktu zdecydował się atakujący reprezentacji Polski, Dawid Konarski. Kolejnym graczem, który postanowił podpisać nowy kontrakt jest niemiecki rozgrywający, Lukas Kampa. Swojej radości z takiego obrotu spraw nie ukrywał włoski szkoleniowiec jastrzębskiej drużyny. „Moje relacje z Lukasem mają dłuższą historię, tym bardziej cieszę się, że udało się go zatrzymać w Klubie na kolejny sezon. To był dla nas zawodnik pierwszego wyboru, jeśli chodzi o pozycję rozgrywającego. Lukas wykonuje niesamowitą pracę wewnątrz grupy, będąc osobą niezwykle energetyczną i mającą cechy lidera. Nasza strategia zakłada próbę utrzymania w możliwie największym wymiarze trzonu zespołu z obecnego sezonu na kolejne rozgrywki” – powiedział Roberto Santilli.

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne