Reprezentacja Brazylii zagra w Memoriale Wagnera

Organizatorzy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera powoli zaczynają odkrywać karty dotyczące tegorocznej edycji, poprzedzającej kwalifikacje do igrzysk olimpijskich. Dzisiaj oficjalnie zostało potwierdzone, że do Krakowa oprócz reprezentacji Polski przyjadą również Brazylijczycy, dla których będzie to dopiero drugi występ na tym turnieju.

 

Jak co roku Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie poprzedzał najważniejszą imprezę sezonu. W tym roku rywalizacja w krakowskiej Tauron Arenie będzie toczyła się w dniach 1-3 sierpnia (czwartek-sobota) i będzie przetarciem przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich. Oprócz reprezentacji Polski w turnieju zagrają również trzy inne drużyny, a organizatorzy memoriału poinformowali dzisiaj, że pierwszą z nich będzie Brazylia.

 

Rok temu Memoriał Huberta Jerzego Wagnera wygrała reprezentacja Polski, a kilka tygodni później stanęła na najwyższym stopniu mistrzostw świata, pokonując Brazylijczyków. Wcześniej, w katowickim Spodku w 2014 roku podczas meczu o złoto mistrzostw świata, również Polacy okazali się mocniejsi. W tym roku, w Krakowie, drużyna z Ameryki Południowej będzie miała okazję ponownie zmierzyć się z Polakami. Brazylijczycy bez wątpienia są silnym rywalem, a spotkanie z nimi jest dobrą okazją do tego, by wyłapać słabe punkty polskiej drużyny i zdążyć je poprawić przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

 

Dla reprezentacji Brazylii tegoroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie dopiero drugim w historii, wcześniej występowali w turnieju w 2010 roku, zajmując w nim drugie miejsce. Dla Canarinhos turniej w Krakowie również będzie miał duże znaczenie, ponieważ będzie ostatnim przetarciem przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, które rozegrane zostaną w przyszłym roku w Japonii. Na razie nie wiadomo oficjalnie, jakie dwie drużyny uzupełnią grono uczestników Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2019. Gospodarze zapowiadają jednak, że jak co roku zapewnią najwyższy możliwy poziom sportowy i organizacyjny.

 

 

 

Źródło: fundacjawagnera.pl/opracowanie własne