Problemy zdrowotne w Cuprum Lubin

W Cuprum Lubin nie udało się ominąć problemów zdrowotnych. Włodarze klubu poinformowali, że kontuzji doznał jeden z kluczowych zawodników, Masahiro Yanagida, który w obecnym sezonie był jednym z najsilniejszych punktów zespołu. Japończyk konieczne leczenie i rehabilitację będzie przechodził w ojczyźnie.

 

Mocny punkt

 

Masahiro Yanagida do Cuprum Lubin dołączył przed startem sezonu 2018/2019 i od razu zapewnił sobie miejsce w wyjściowym składzie drużyny. Japończyk zagrał w siedemnastu spotkaniach, w czasie których zdobył 162 punkty, z czego 19 zagrywką i sześć blokiem. Teraz jednak lubinianie będą musieli sobie poradzić bez tego zawodnika, ponieważ podczas treningu doznał on kontuzji lewego stawu skokowego, co wykluczy go na jakiś czas z treningów i gry. Szczegółowe badania, jakim został poddany Masahiro Yanagida wykazały zerwanie więzadła. Po konsultacji ze sztabem medycznym reprezentacji Japonii obydwie strony ustaliły, że dla Japończyka najlepszym rozwiązaniem będzie leczenie w ojczyźnie, gdzie później czeka go również rehabilitacja. W związku w tym w nadchodzących meczach Cuprum Lubin będzie musiało radzić sobie bez swojego podstawowego zawodnika.

 

 

 

Oświadczenie klubu Cuprum Lubin SA:

 

Podczas treningu Masahiro Yanagida doznał urazu skręcenia lewego stawu skokowego. Przyjmujący trafił pod opiekę fizjoterapeutyczną, a w trakcie prowadzonej diagnostyki okazało się, że zostało zerwane więzadło strzałkowo-skokowe z pęknięciem kostki przyśrodkowej. Z uwagi na występy zawodnika w drużynie narodowej Klub skontaktował się również ze sztabem szkoleniowym Kadry Narodowej Japonii.


Mając na uwadze szybki powrót do zdrowia Masahiro Yanagidy klub Cuprum Lubin SA przychylił się do prośby Federacji Japońskiej oraz samego zawodnika wyrażając zgodę na to, by dalsze leczenie oraz okres rekonwalescencji przebiegały w Japonii, gdzie Masahiro wyruszy niezwłocznie po załatwieniu wszystkich formalności.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne