Serie A: Dobry występ Bednorza nie wystarczył do zwycięstwa

W ostatniej kolejce Serie A drużyna Bartosza Bednorza zmierzyła się z Cucine Lube Civitanovą. Polak zanotował dobry mecz, ale nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa. Kolejną porażkę zanotował również zespół Wojciecha Włodarczyka. W ostatnim starciu nie zagrał Wilfredo Leon, ale jego Sir Safety Conad Perugia wygrała swój mecz.

 

Cucine Lube Civitanova w trzech setach pokonała Azimut Leo Shoes Modenę, zdobywając cenne trzy punkty do ligowej tabeli, w żadnej z trzech partii nie pozwalając rywalom na przekroczenie dwudziestu punktów. Gospodarze zdominowali przeciwników w bloku, gdzie punktowali 11 razy przy czterech klubu z Modeny, w zagrywce mieli sześć punktów więcej (7:1). Liderem Azimut Leo Shoes Modeny był Bartosz Bednorz, który zdobył dziewięć punktów, utrzymał jednak 76% skuteczności przyjęcia. Słabe spotkanie zagrał Ivan Zaytsev, który z dorobkiem ośmiu punktów miał ratio -7. W Cucine Lube Civitanovie liderami byli Tsvetan Sokolov i Yoandry Leal, którzy zdobyli kolejno siedemnaście i szesnaście punktów.

 

Cucine Lube Civitanova – Azimut Leo Shoes Modena 3:0 (25:17, 25:14, 25:19)

MVP: Tsvetan Sokolov

 

 

Calzedonia Verona po zaciętym tie-breaku mogła cieszyć się z cennego zwycięstwa nad Itasem Trentino, co dało jej dwa punkty do ligowej tabeli. Gospodarze lepiej zagrali blokiem, gdzie zdobyli szesnaście punktów przy jedenastu rywali, lecz w pozostałych elementach skuteczniejsi byli gracze z Trydentu, co nie przełożyło się jednak na wynik. W Itasie Trentino najlepszym zawodnikiem był Uroš Kovačević, który zdobył 20 punktów z czego dwa zagrywką i jeden blokiem. Drugi w kolejności Davide Candellaro miał czternaście „oczek”, z czego pięć blokiem. Srećko Lisinac zagrał w trzech setach i dołożył do dorobku zespołu pięć punktów. W Calzedonii Verona ciężar gry na swoje barki wziął Matey Kaziyski, który punktował 24 razy, a tylko o cztery mniej wywalczył Stephem Boyer, z czego cztery blokiem.

 

Calzedonia Verona – Itas Trentino 3:2 (21:25, 25:21, 21:25, 25:18, 16:14)

MVP: Matey Kaziyski

 

 

 

Consar Ravenna potrzebowała pięciu setów, by pokonać zawodników Top Volley Latiny i zdobyć cenne dwa punkty do ligowej tabeli. Obydwa zespoły zagrały na podobnym poziomie, nie było widać większych różnic. Najlepszym zawodnikiem Consar Ravenny był Kamil Rychlicki, który zdobył 34 punkty, utrzymując przy tym 58% skuteczności w ataku. W Top Volley Latinie najwięcej „oczek” wywalczył Tonček Štern – 19, a tylko o cztery mniej miał Ezequiel Palacios.

 

Top Volley Latina – Consar Ravenna 2:3 (25:17, 19:25, 27:25, 21:25, 12:15)

MVP: Kamil Rychlicki

 

 

 

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora nie zdołała nawiązać walki z Vero Volley Monzą w żadnym z trzech setów, do czego znacząco przyczyniła się dyspozycja gości w bloku, którym zdobyli dziewiętnaście punktów tym elementem przy zaledwie dwóch gospodarzy. W Vero Volley Monzie 22 „oczka” zdobył Oleh Plotnytskyi, utrzymując przy tym 64% jakości w ataku. W zespole gości po cztery punkty blokiem dołożyli Oleh Plotnytskyi, Donovan Dzavoronok, Viktor Yosifov i Thomas Beretta. W Globo Banca Popolare del Frusinate Sora najlepszym zawodnikiem był Dušan Petković, który do dorobku zespołu dołożył dziewiętnaście punktów. Karol Rawiak pojawił się na boisku w trzecim secie, przyjął siedem piłek ze skutecznością 29% i otrzymał trzy piłki, z której nie skończył żadnej. Michał Kędzierski zagrał całe spotkanie i zdobył jeden punkt zagrywką.

 

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora – Vero Volley Monza 0:3 (22:25, 19:25, 19:25)

MVP: Oleh Plotnytskyi

 

 

 

Kioene Padova w żadnym z trzech setów nie miała problemów z pokonaniem Tonno Callipo Calabria Vibo Valentii, zdobywając tym samym komplet punktów do ligowej tabeli. Gospodarze byli skuteczniejsi we wszystkich elementach, co szczególnie było widać w bloku (8:3) oraz przyjęciu (63% przy 32% po stronie rywali). Liderem Tonno Callipo Calabria Vibo Valentii był Mohamed Al Hachdadi, który jako jedyny zdobył dwucyfrową liczbę punktów – 15, przy 42% skuteczności w ataku. Damian Domagała nie pojawił się na boisku w żadnym z setów. W Kioene Padovie atak był bardziej rozłożony. Najwięcej „oczek” wywalczył Maurice Torres – 13, a tylko o dwa mniej miał Yacine Louati.

 

Kioene Padova – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:0 (25:16, 25:22, 25:15)

MVP: Maurice Torres

 

 

 

Sir Safety Conad Perugia pokonała BCC Castellanę Grotte w trzech setach, lecz nie było to łatwe spotkania, ponieważ w każdej z partii między zespołami toczyła się wyrównana walka. Największą różnicę na korzyść miejscowych widać było w przyjęciu, gdzie utrzymali 48% skuteczności przy zaledwie 23% rywali. Liderami BCC Castellany Grotte byli Simone Scopelliti oraz Wojciech Włodarczyk, którzy zdobyli po dwanaście punktów. Polski przyjmujący wywalczył trzy „oczka” zagrywką i jedno blokiem. W Sir Safety Conad Perugii najwięcej punktów miał Aleksandar Atanasijević – 22, Wilfredo Leon nie zagrał w tym meczu.

 

Sir Safety Conad Perugia – BCC Castellana Grotte 3:0 (25:22, 25:23, 25:20)

MVP: Aleksandar Atanasijević

 

 

Drużyna z Mediolanu słabo rozpoczęła spotkanie z Emma Villas Sieną, przegrywając pierwszego seta, lecz kolejnych trzech była lepsza od rywali, o szczególnie widać było w drugiej odsłonie. Jedyną przewagę zespołu miejscowego było widać w zagrywce, gdzie punktowała jedenaście razy przy sześciu rywali, w pozostałych elementach gra toczyła się wyrównanie. W Emma Villas Sienie liderem był Fernando Hernandez, który zakończył spotkanie z dorobkiem 24 punktów przy niemal 60% skuteczności. Dobry mecz zagrał również Jurij Gladyr, zdobywca 10 „oczek”, z czego trzech blokiem i trzech zagrywką. W Revivre Axopower Milano najlepszym zawodnikiem był Nimir Abdel-Aziz, który wywalczył 21 punktów, w tym aż sześć zagrywką. Niewiele mniej, bo 17 do dorobku zespołu dołożył Stephen Maar.

 

Revivre Axopower Milano – Emma Villas Siena 3:1 (18:25, 25:12, 32:30, 25:22)

MVP: Nicola Pesaresi

 

 

 

Źródło: informacja własna/legavolley.it