Kolejny gracz zostaje w Warszawie. Wrona z nowym kontraktem

ONICO Warszawa nie traci czasu i jeszcze w trakcie trwania sezonu 2018/2019 buduje skład na kolejne rozgrywki. Dzisiaj włodarze klubu poinformowali o tym, że w zespole pozostanie Andrzej Wrona, dla którego kolejny sezon będzie już czwartym spędzony w stołecznym klubie. Nowy kontrakt środkowego będzie obowiązywał do końca rozgrywek 2020/2021.

 

Kolejne lata w stolicy

 

Andrzej Wrona do zespołu z Warszawy dołączył przed sezonem 2016/2017 (wtedy jeszcze klub występował pod nazwą ONICO AZS Politechnika Warszawska). Wcześniej mistrz świata z 2014 roku spędził trzy lata w ekipie PGE Skry Bełchatów (2013-2016), z którą wywalczył mistrzostwo Polski w 2014 roku oraz Superpuchar Polski w tym samym roku, dwukrotnie brązowy medal mistrzostw Polski (2015, 2016), a także Puchar Polski w 2016 roku. Przeniesienie się do stolicy było dla środkowego powrotem w rodzinne strony, ponieważ to właśnie w tym mieście stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki w KS Metro Warszawa. W sezonie 2017/2018 pełnił funkcję kapitana drużyny, która przeszła przebudowę, zmieniając m.in nazwę na ONICO Warszawa. W tegorocznych rozgrywkach po raz kolejny jest ważną częścią stołecznej drużyny i już teraz wiadomo, że będzie jej pomagał przez kolejne dwa lata, bowiem jego kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2020/2021. „Bardzo się cieszę z nowej umowy, bo zależało mi na tym, żeby zostać w Warszawie, moim rodzinnym mieście. Pierwszy raz będę występował w jakimś klubie dłużej niż trzy lata i fajnie, że to jest mój dom – tu, gdzie się urodziłem, wychowałem” – mówił Andrzej Wrona.

 

Stabilizacja zespołu na najbliższe lata

 

Nie tylko sam zainteresowany wyrażał swoją radość się z nowej umowy w stołecznym klubie. Zadowolenia nie ukrywał także prezes ONICO Warszawa, Piotr Gacek: „Podobnie jak w przypadku Damiana Wojtaszka, przedłużenie umowy z „Wronką” było dla nas ruchem całkowicie naturalnym, na którym zależało obu stronom. Swoją grą w tym sezonie Andrzej udowadnia, że wciąż jest w czołówce najlepszych polskich środkowych”. O przedłużeniu umowy ze wspomnianym przez Piotra Gacka Damianem Wojtaszkiem klub poinformował w pierwszych dniach stycznia, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Aktualnie zespół ONICO Warszawa plasuje się na drugim miejscu w ligowej tabeli, prezentując się z bardzo dobrej strony w kolejnych spotkaniach. Przedłużenie umów z Damianem Wojtaszkiem i Andrzejem Wroną to ważny krok w celu budowy stabilnego zespołu, który będzie walczył o najwyższe cele nie tylko w tym sezonie, ale również w kolejnych edycjach rozgrywek PlusLigi.

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: www.onicowarszawa.pl/opracowanie własne