Kolejne zmiany w Będzinie. Holender odchodzi z klubu

Klub z Będzina w tym sezonie prezentuje się bardzo słabo, mimo pozyskania reprezentantów krajów. Niedawno w MKS-ie nastąpiła zmiana na fotelu prezesa, a teraz włodarze drużyny informują, że to nie koniec roszad. Z posadą szkoleniowca pożegnał się Gido Vermeulen, a w najbliższym pojedynku z Asseco Resovią Rzeszów zastąpi go Emil Siewiorek.

 

Krótka przygoda w Będzinie

 

Gido Vermeulen współpracę z ekipą MKS-u Będzin rozpoczął w 2018 roku, zastępując na  stanowisku trenera Stelio DeRocco, a na swoim koncie ma także pracę z reprezentacjami Holandii i wcześniej – Hiszpanii. Dziś klub poinformował, że współpraca z holenderskim szkoleniowcem nie będzie kontynuowana. Po słabych wynikach zespołu, który w aktualnych rozgrywkach wygrał tylko w jednym spotkaniu, przeciwko Asseco Resovii Rzeszów, zarząd klubu podjął decyzję o pożegnaniu się z trenerem. Póki co nie wiadomo, kto zajmie miejsce Holendra. W najbliższym pojedynku rewanżowym przeciwko drużynie z Rzeszowa, który zostanie rozegrany już we wtorek, ekipę MKS-U Będzin poprowadzi dotychczasowy asystent Gido Vermeulena, Emil Siewiorek.

 

Trudna sytuacja

 

Siatkarze MKS-u Będzin aktualnie plasują się na ostatnim, trzynastym, miejscu w tabeli z jednym zwycięstwem i szesnastoma porażkami. Na swoim koncie mają sześć punktów, bowiem trzy spotkania przegrali po pięciu setach. Po wtorkowym meczu z rzeszowianami udadzą się do Lubina, gdzie w sobotę zmierzą się z tamtejszym zespołem Cuprum Lubin, zaś kilka dni później (14 lutego) na ich drodze stanie aktualny wicelider tabeli, ONICO Warszawa.

 

Źródło: Informacja własna