Wicemistrzowie Polski zakontraktowali Amerykanina

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdecydowała się na zakontraktowanie nowego atakującego. Do zespołu dołączy James Walker Shaw, który dopiero stawia swoje pierwsze kroki na tej pozycji, ponieważ wcześniej występował jako rozgrywający, a w ostatnim czasie skupiał się na studiach. Kontrakt Shawa z kędzierzynianami obowiązywał będzie do końca sezonu.

 

Powrót na najwyższy poziom

 

James Walker Shaw ma już na swoim koncie występy w reprezentacji oraz uważanej za jedną z najlepszych lig świata, włoskiej Serie A. Do 2016 roku Amerykanin występował w rodzimej lidze uniwersyteckiej, gdzie grał dla Stanford University i był uznawany za jeden z największych talentów młodego pokolenia. Przed rozgrywkami 2016/2017 rozgrywający zdecydował się na odważny krok w swojej karierze i postanowił przenieść się do ligi włoskiej. Siatkarz zdecydował się na podpisanie kontraktu z Pallavolo Padovą, gdzie w czasie 96 setów zdobył dla zespołu 99 punktów. Po roku spędzonym w Padvie James Walker Shaw postanowił przenieść się do innej drużyny ligi włoskiej, a jego wybór padł na Sir Safety Perugię. W tym klubie jednak Amerykanin nie miał zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności, ponieważ przegrywał rywalizację o miejsce w składzie z Luciano De Cecco. Nieudany rok w Perugii spowodował, że dla Shawa nie znalazło się miejsce w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Siatkarz zdecydował się więc na powrót do ojczyzny, gdzie skupiał się na studiach. W międzyczasie Shaw zmienił również pozycję na boisku i postanowił, że nie będzie dłużej występował jako rozgrywający, lecz jako atakujący. Siatkarz zdobywał już pierwsze doświadczenia na tej pozycji, ponieważ w amerykańskiej kadrze B zagrał jako atakujący.

 

Teraz James Walker Shaw będzie występował na polskich parkietach. Atakujący zdecydował się bowiem na podpisanie kontraktu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. „Postanowiłem podpisać umowę z ZAKSĄ, ponieważ szukałem dobrej okazji, aby rozpocząć nową ścieżkę w swojej karierze siatkarskiej i to właśnie ZAKSA dała mi ku temu szansę. Otrzymałem możliwość dołączenia do mocnego zespołu, finalisty Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu, drużyny liczącej się w walce o najwyższe cele i wszystkie te aspekty były istotne. Gra w ZAKSIE jest dla mnie również ogromną szansą na rozwój osobisty. Zdaję sobie sprawę, że wciąż jestem na etapie zbierania doświadczenia, aby stać się coraz lepszym zawodnikiem. Perspektywa gry w tak mocnym zespole, przy wsparciu niesamowitych fanów, jakich macie w Polsce jest ekscytująca” – powiedział Amerykanin. Kontrakt reprezentanta Stanów Zjednoczonych z kędzierzyńskim klubem obowiązywał będzie do końca trwającego sezonu.

 

James Shaw w składzie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zastąpi Sławomira Jungiewicza. Atakujący wicemistrza Polski od początku tego roku zmagał się z urazem kolana. Zmiennik Łukasza Kaczmarka jest już po zabiegu, ale rehabilitacja i powrót do zdrowia mogą potrwać do kilku miesięcy. W związku z czym w tym sezonie nie zobaczymy już Jungiewicza w kędzierzyńskich barwach.

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: http://www.zaksa.pl/informacja własna