Łomacz na kolejne dwa lata w Bełchatowie

Mistrz Świata z 2018 roku, Grzegorz Łomacz, to pierwszy zawodnik, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z PGE Skrą Bełchatów. Rozgrywający związał się z klubem z województwa łódzkiego dwuletnim kontraktem, co oznacza, że będzie prowadził grę zespołu co najmniej do końca sezonu 2020/2021. 

 

Grzegorz Łomacz występuje w PGE Skrze Bełchatów od  2017 roku. Już w pierwszym roku gry w barwach bełchatowskiej drużyny sięgnął po Superpuchar Polski oraz mistrzostwo kraju.  Dobra postawa rozgrywającego w ubiegłych rozgrywkach oraz obecnych zaowocowały podpisaniem nowego kontraktu jeszcze w takcie trwania sezonu. Nowa umowa będzie obowiązywała przez najbliższe dwa lata. W tym czasie Grzegorz Łomacz będzie miał okazję do zdobycia kolejnych tytułów na krajowym podwórku oraz w europejskich pucharach. Bardzo się cieszę, że kolejne dwa lata będę mógł reprezentować barwy PGE Skry Bełchatów. Jest to absolutnie topowy zespół w Polsce i na świecie i niczego mi w nim nie brakuje. Mam dużą nadzieję dokonać wielkich rzeczy w tym klubie, bo taka marka jak PGE Skra z pewnością to umożliwia. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby bełchatowski klub wygrywał po drodze wszystkie możliwe trofea” – powiedział po podpisaniu kontraktu mistrz świata z 2018 roku.

 

Z faktu zatrzymania w swojej drużynie Grzegorza Łomacza cieszy się również prezes PGE Skry Bełchatów. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia kontraktu z Grzegorzem. To w końcu reprezentant Polski i na takich zawodnikach chcemy budować skład na kolejne sezony. Cieszę się, że wybrał akurat naszą ofertę, bo wiemy, że miał wiele innych intratnych propozycji” – zaznaczył Konrad Piechocki.

 

Grzegorz Łomacz to pierwszy zawodnik, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z PGE Skrą Bełchatów, która aktualnie plasuje się na szósty miejscu w tabeli PlusLigi. Podopieczni trenera Roberto Piazzy mają na swoim koncie dwadzieścia cztery punkty. Do tej pory rozegrali oni czternaście spotkań z czego wygrali osiem. W Lidze Mistrzów w grupie D bełchatowianie zajmują drugą lokatę i cały czas mają szansę na awans do kolejnego etapu rozgrywek z pierwszego miejsca.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: http://www.skra.pl/opracowanie własne