Puchar Włoch: Kluby Leona i Bednorza w półfinale

W środę i czwartek zostały rozegrane mecze ćwierćfinałowe Pucharu Włoch, które wyłoniły uczestników turnieju finałowego. O medale zagrają Cucine Lube Civitanova, Sir Safety Conad Perugia, Itas Trentino oraz Azimut Leo Shoes Modena. Nagrody dla najlepszych zawodników otrzymali między innymi Wilfredo Leon i Bartosz Bednorz.

 

Sir Safety Conad Perugia po czterech setach mogła cieszyć się ze zwycięstwa nad Kioene Padovą, co dało jej awans do najlepszej czwórki Pucharu Włoch. Obydwie drużyny utrzymały niecałe 40% przyjęcia, lecz gospodarze lepiej zaprezentowali się w ataku, gdzie mieli 60% skuteczności i w zdobyli osiem „oczek” blokiem przy dwóch punktach przeciwników. Najlepszymi zawodnikami w Kioene Padovie byli Yacine Louati i Maurice Torres, który zdobyli kolejno piętnaście i czternaście punktów, z czego atakujący posłał trzy asy serwisowe. Niekwestionowanym liderem Sir Safety Conad Perugii był Wilfredo Leon, który do dorobku zespołu dołożył 24 punkty, z czego trzy zagrywką i cztery blokiem, w ataku utrzymując prawie 70% skuteczności.

 

Sir Safety Conad Perugia – Kioene Padova 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:19)

MVP: Wilfredo Leon

 

 

 

Revivre Axopower Milano rozpoczęło spotkanie z klubem z Modeny od zwycięstwa w premierowej odsłonie, ale dopiero po grze na przewagi. Azimut Leo Shoes Modena wróciła jednak do swojego rytmu gry i zapisała na swoje konto kolejne trzy partie. Drużyna z Mediolanu zdecydowanie lepiej zaprezentowała się w bloku, gdzie wywalczyła czternaście punktów przy ośmiu rywali. Największą różnicę na korzyść gospodarzy widać było w przyjęciu, gdzie mieli 51% jakości przy 26% przyjezdnej ekipy. W Revivre Axopowe Milano najwięcej punktów miał Nimir Abdel-Aziz – 17, z czego trzy zagrywką, a tylko o jeden mniej zdobył Stephen Maar. Aż sześć „oczek” blokiem zdobył Jan Kozamernik, a kolejne siedem dołożył Matteo Piano. W Azimut Leo Shoes Modenie liderem był Bartosz Bednorz, który wywalczył 23 punkty, z czego sześć zagrywką i dwa blokiem. Kolejne osiemnaście „oczek” zdobył Tine Urnaut.

 

Azimut Leo Shoes Modena – Revivre Axopower Milano 3:1 (28:30, 25:22, 25:22, 25:20)

MVP: Bartosz Bednorz

 

 

Siatkarze Itasu Trentino po trzech setach pokonali Calzedonię Verona, w drugiej partii zdecydowanie górując nad przeciwnikami. Gospodarze w przyjęciu utrzymali 64% jakości przy 56% rywali, podobnie było również w ataku i bloku. Największą różnicę między zespołami było widać w zagrywce, gdzie siatkarze z Trydentu mieli dziewięć asów przy jednym Matey’a Kaziyskiego. Najlepszym graczem po stronie Calzedonii Verona był Stephen Boyer, który zdobył osiemnaście punktów z 57% skutecznością. W Itasie Trentino liderem był Aaron Russell, który zdobył siedemnaście punktów z czego dwa blokiem. Po dwanaście „oczek” dołożyli Luca Vettori i Srećko Lisinac. Serbski środkowy zdobył trzy punkty blokiem i jeden zagrywką, a w ataku utrzymał 73% skuteczności.

 

Itas Trentino – Calzedonia Verona 3:0 (25:20, 25:12, 25:21)

MVP: Aaron Russell

 

 

 

Cucine Lube Civitanova potrzebowała aż pięciu setów do tego, by pokonać Vero Volley Monzę. Chociaż gospodarze wygrali pierwsze dwie partie, to jednak klub z Monzy zdołał doprowadzić do tie-breaka, w którym przegrał po grze na przewagi. Obydwie drużyny zaprezentowały podobny poziom, a jedyną różnice na korzyść gospodarzy widać było w bloku, gdzie zdobyli trzynaście punktów przy ośmiu rywali. Niekwestionowanym liderem Vero Volley Monzy był Amir Ghafour, który zdobył 29 punktów, z czego cztery blokiem. Siedemnaście „oczek” wywalczył Donovan Dzavoronok, z czego aż osiem zagrywką. W Cucine Lube Civitanovie najlepszym graczem był Tsvetan Sokolov, który zdobył 24 punkty, a o pięć mniej miał Yoandy Leal.

 

Cucine Lube Civitanova – Vero Volley Monza 3:2 (25:21, 25:15, 20:25, 23:25, 19:17)

MVP: Robertlandy Simon

 

 

 

Źródło: legavolley.it/opracowanie własne