Zawiercianie w komplecie. Olieg Achrem wrócił do treningów

Olieg Achrem po dwumiesięcznej absencji spowodowanej kontuzją kolana wznowił treningi z zespołem. Przyjmujący doznał urazu na początku sezonu, a w listopadzie przeszedł artroskopię prawego kolana. Jak poinformowali włodarze Aluronu Virtu Warty, siatkarz wznowił treningi z zespołem i wspólnie z drużyną szykuje się do ćwierćfinałowego spotkania w Pucharze Polski.

 

Przyjmujący do zawierciańskiego zespołu dołączył przed rozpoczęciem sezonu, ale nie miał zbyt wielu okazji by wspomóc drużynę. Olieg Achrem pojawił się zadaniowo w pierwszym meczu przeciwko Asseco Resovii Rzeszów, a potem kontuzja wykluczyła zawodnika z możliwości walki o miejsce w wyjściowym składzie. Po listopadowym zabiegu siatkarz przeszedł intensywną rehabilitację, a przerwa miała potrwać około ośmiu tygodni. Jak można zauważyć, wszystko przebiegło zgodnie z planem, a w poniedziałek białoruski przyjmujący dołączył do drużyny, która pod okiem Marka Lebedewa przygotowuje się do ćwierćfinałowego meczu w Pucharze Polski, w którym zmierzy się z Cerradem Czarnymi Radom.

 

 

Wrócić do składu

 

Kontuzja Oliega Achrema skutkowała pozyskaniem przez włodarzy Aluronu Virtu Warty Zawiercie nowego przyjmującego, którym okazał się reprezentant Portugalii Alexandre Ferreira. Portugalczyk w ostatnim meczu pokazał się z dobrej strony, a pozostali przyjmujący również prezentują stabilną formę. Taki bieg wydarzeń powoduje, że Olieg Achrem będzie musiał wykazać się cierpliwością i wykonać sporo pracy, by znaleźć się w składzie meczowym. Mark Lebedew jest jednak jednym z trenerów, który lubi rotować składem, więc można przypuszczać, że każdy z zawodników będzie miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w warunkach meczowych.

 

Zawiercianie w ostatniej kolejce pokonali, wicelidera tabeli, ONICO Warszawa, ale nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. W poniedziałek zespół rozpoczął przygotowania do spotkania z radomianami, które zostanie rozegrane już w środę. Faworytem starcia jest drużyna Cerradu Czarnych Radom, którza w plusligowj historii tylko raz uległa zawierciańskiemu klubowi. Stawką spotkania będzie awans do turnieju finałowego Pucharu Polski, który zostanie rozegrany we Wrocławiu 26 i 27 stycznia.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne

Zdjęcie: Biuro Prasowe Aluron Virtu Warty Zawiercie