PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn pewnie pokonuje będzinian

W ramach szesnastej kolejki PlusLigi MKS Będzin podejmował Indykpol AZS Olsztyn. Spotkanie zakończyło się po trzech setach wygraną olsztynian, którzy nie pozwolili rywalom na nawiązanie walki i pewnie pokonali przeciwników. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został wybrany środkowy zespołu gości, Miłosz Zniszczoł.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanych akcji (2:2), a po chwili asa serwisowego zaliczył Jan Hadrava (3:2). Przy zagrywkach Jana Hadravy podopieczni Michała Gogola powiększyli zaliczkę do czterech „oczek”, a o czas poprosił trener gospodarzy (6:2). Przerwa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a po powrocie na plac gry kolejne ataki kończył Robbert Andringa (10:3). Zawodnicy Indykpolu AZS-u Olsztyn od początku narzucili swój rytm gry i pewnie kończyli kolejne akacje, natomiast będzinianie nie potrafili znaleźć rozwiązania na dobrą grę rywali (14:3). Serię gości przerwał Lincoln Williams, który skutecznie zakończył uderzenie  (4:14), a w kolejnych akcjach olsztynianie zaczęli popełniać błędy (8:17). Między zespołami nawiązała się walka punkt za punkt, lecz w lepszej sytuacji byli przyjezdni (20:11). W drużynie przyjezdnych ciężar gry na swoje barki brał Robbert Andringa (22:12), a kilka chwil później asa serwisowego posłał Sebastian Warda (24:12). Losy seta przedłużył jeszcze Rafał Faryna (13:24), lecz rywale zachowali koncentrację i z przewagą jedenastu punktów wygrali seta (25:14).

Druga odsłona rozpoczęła się od skutecznego bloku olsztynian na Adrianie Buchowskim (1:0), ale w przeciwieństwie do pierwszej partii, między zespołami nawiązała się wyrównana walka (4:4). Kilka chwil później wyższość będzińskiego bloku musiał uznać Robbert Andringa (6:5). Miłosz Zniszczoł skutecznie spisał się w polu zagrywki, co pozwoliło olsztynianom na zbudowanie zaliczki (8:5). W kolejnych fragmentach gry rytm gry nadawali olsztynianie, a dobrym atakiem popisał się Paweł Pietraszko (12:9). Będziński zespół próbował poderwać Adrian Buchowski (12:15),  a wśród olsztynian kolejne ataki kończył Robbert Andringa (17:13). Serhiy Kapelus skutecznie wbił piłkę w boisko co powiększyło przewagę olsztyńskiej drużyny (22:16). Kilka minut później Lukáš Ticháček punktował bezpośrednio z pola zagrywki, a po chwili dobrze spisał się będziński blok (19:22). W końcówce zawodnicy MKS-u Będzin dobrze grali w elemencie bloku, co pozwoliło na znaczne odrobienie strat (22:23), a po ataku Jana Fornala na tablicy wyników widniał remis (23:23). Losy seta rozstrzygała gra na przewagi (24:24; 28:28). Między zespołami trwała wymiana ciosów (30:30), a w kolejnych akcjach blok olsztynian musiał uznać Lincoln Williams (34:33). Oba zespoły podejmowały ryzyko w polu zagrywki przez co pojawiały się błędy własne (35:35), ale więcej szczęścia mieli podopieczni Michała Gogola. Seta zakończył as serwisowy w wykonaniu Jana Hadravy (38:36).

Trzecia partia lepiej rozpoczęła się od dobrych uderzeń Jana Hadravy (2:0), a w kolejnych akacjach ataki kończył Lincoln Williams (2:3). Między zespołami nawiązała się walka punkt za punkt, a po asie serwisowym Jana Fornala na tablicy wyników widniał remis (5:5). Wyrównany fragment gry nie trwał długo, a po ataku Jana Hadravy na trzypunktowe prowadzenie wyszli olsztynianie (8:5). Lecz w tej partii olsztynianie nie byli w stanie utrzymywać przez dłuższy czas przewagi, a ataki kończył Lincoln Williams (9:9). W kolejnych fragmentach gry, po ataku Jana Fornala, o czas poprosił Michał Gogol (10:11).Po powrocie na plac gry Serhiy Kapelus skutecznie wbił piłkę w boisko rywali (13:10),  a po chwili zatrzymany blokiem został Jan Fornal (15:11). Zawodnicy z Olsztyna wraz z kolejnymi punktami narzucili swój rytm gry i utrzymywali zaliczkę (17:12). Rafał Faryna skutecznie ominął olsztyński blok (15:18), a kilka chwil później mocnymi atakami popisał się Jan Hadrava (20:15). W końcówce przyjezdni utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie (23:18), a po kilku chwilach mecz zakończył błąd w polu zagrywki Bartłomieja Grzechnika (25:19).

MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (14:25, 26:28, 19:25)

MVP: Miłosz Zniszczoł

MKS Będzin: Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik, Jakub Peszko, Lincoln Williams, Adrian Buchowski, Lukáš Ticháček, Michał Potera (libero) oraz Tomasz Kowalski, Jan Fornal, Rafał Faryna, Szymon Gregorowicz, Jake Langlois

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava, Miłosz Zniszczoł, Robbert Andringa, Miłosz Zniszczoł, Serhiy Kapelus, Paweł Pietraszko, Paweł Woicki, Michał Żurek (libero) oraz Mateusz Kańczok, Sebastian Warda

Źródło: informacja własna