Serie A: Kolejne zwycięstwa klubów Leona i Bednorza

W piątej kolejce rundy rewanżowej ligi włoskiej kolejnej porażki doznał klub Wojciecha Włodarczyka. Nie najlepiej poszło również Michałowi Kędzierskiemu i Karolowi Rawiakowi. Zwycięstwa dopisali do swojego konta Wilfredo Leon, Damian Domagała i Bartosz Bednorz. Po porażce z Cucine Lube Civitanovą pozycję lidera stracił Itas Trentino.

Sir Safety Conad Perugia bez straty seta pokonała Emma Villas Sienę, we wszystkich partiach kontrolując grę. Goście zdecydowanie lepiej zagrali w zagrywce, gdzie mieli jedenaście asów przy czterech po stronie przeciwników. Obydwa zespoły miały po sześć bloków i przyjęcie na podobnym poziomie, lecz w ataku zdecydowanie skuteczniejsi byli gracze z Perugii (59% przy 45%). Najlepszym zawodnikiem był Aleksandar Atanasijević, który punktował 22 razy przy 67% skuteczności, a na stronę przeciwników posłał sześć asów. Wilfredo Leon do dorobku zespołu dołożył osiem punktów, z czego siedem atakiem. W Emma Villas Sienie liderem był Fernando Hernandez, który zdobył piętnaście punktów przy 48% skuteczności.

Emma Villas Siena – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (20:25, 20:25, 18:25)

MVP: Aleksandar Atanasijević

Itas Trentino po czterech setach przegrało z Cucine Lube Civitanovą, tym sposobem tracąc pozycję lidera tabeli. We wszystkich elementach obydwa zespoły prezentowały się niemal identycznie, w bloku zdobyły po dziewięć punktów, a goście posłali o dwa asy więcej od rywali. Itas Trentino utrzymało 65% skuteczności w przyjęciu przy 61% przeciwników, a skuteczność w ataku wyniosła po 55%. Liderem Cucine Lube Civitanovy był Tsvetan Sokolov, który zdobył 22 punkty przy 69% skuteczności. Osmany Juantorena dołożył do dorobku zespołu szesnaście „oczek”. Najwięcej punktów dla Itasu Trentino wywalczył Luca Vettori – 16, a tylko o trzy mniej zdobył Aaron Russell. Simone Giannell zdobył sześć „oczek”, z czego cztery blokiem, dziesięć punktów dołożył Srećko Lisinac.

Itas Trentino – Cucine Lube Civitanova 1:3 (20:25, 25:23, 22:25, 20:25)

MVP: Tsvetan Sokolov

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora po czterech setach musiała pogodzić się z przegraną z Calzedonią Verona, chociaż dwie ostatnie partie były wyrównane do ostatniej akcji. Klub z Verony lepiej pokazał się w bloku (13 do 9), lepszą skuteczność utrzymał również w ataku (53% do 42%). Gospodarze mieli siedem asów, o cztery więcej niż drużyna Nikoli Grbića i wyższą jakość przyjęcia. Najwięcej punktów w Calzedonii Verona miał Stephen Boyer – 18, a po szesnaście dołożyli Matey Kazyiski i Mohammadjavad Manavinezhad. Liderem Globo Banca Popolare del Frusinate Sory był po raz kolejny Dušan Petković, ale jego 28 punktów przy 45% skuteczności nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Michał Kędzierski rozegrał całe spotkanie i dołożył do dorobku zespołu dwa „oczka”, Karol Rawiak nie pojawił się na boisku.

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora – Calzedonia Verona 1:3 (17:25, 25:18, 23:25, 22:25)

MVP:

Kolejne zwycięstwo wywalczyło Revivre Axopower Milano, które po pięciu setach pokonało BCC Castellanę Grotte, spotkanie było jednak wyrównane, a różnice między zespołami minimalne. Klub z Mediolanu lepiej zaprezentował się w zagrywce, posyłając siedem asów przy dwóch rywali, blok natomiast był skuteczniejszy po stronie gospodarzy (13:9). Atak i przyjęcie stały na takim samym poziomie: kolejno 52% i 53%. Najlepszym zawodnikiem po stronie Revivre Axopower Milano był Trevor Clevenot, zdobywca 25 „oczek” przy 62% skuteczności. Niewiele mniej, bo 24 punkty miał Stephen Maar, który przyjmował 52 razy i utrzymał 56% jakości. W BCC Castellanie Grotte liderem był Renan Zanatta, który wywalczył 29 „oczek”, z czego trzy zdobył blokiem i jedno zagrywką. Wojciech Włodarczyk dołożył do dorobku zespołu 15 punktów przy 46% skuteczności ataku, w przyjęciu utrzymał 48% jakości.

BCC Castellana Grotte – Revivre Axopower Milano 2:3 (25:27, 25:21, 22:25, 26:24, 13:15)

MVP: Trevor Clevenot

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia po czterech setach pokonała Consar Ravennę, chociaż spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Gospodarze skuteczniej zagrali w bloku, gdzie mieli 13 punktów przy 7 rywali i posłali na ich stronę o dwa asy więcej. Przyjęcie również było lepsze po stronie miejscowych: 64% przy 45% klubu z Ravenny. Najlepszym zawodnikiem Consar Ravenny był Cristian Poglajen, który miał szesnaście punktów przy 61% skuteczności, a tylko o trzy mniej miał Roberto Russo, z czego aż sześć wywalczonych blokiem. W Tonno Callipo Calabria Vibo Valentii liderami byli Carlos Silva i Mohamed Al Hachdadi, którzy mieli kolejno osiemnaście i siedemnaście punktów. Damian Domagała nie pojawił się na boisku.

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia  – Consar Ravenna 3:1 (23:25, 25:16, 28:26, 25:22)

MVP:

Kioene Padova po wyrównanym spotkaniu pokonała Vero Volley Monzę, chociaż mecz nie rozpoczął się po ich myśli. Obydwie drużyny bardzo dobrze grały w bloku, gdzie miejscowi zdobyli siedemnaście „oczek” przy dwunastu rywali. W przyjęciu mocniejsi byli goście, którzy utrzymali 56% przy 42% zespołu z Monzy, lecz atak był skuteczniejszy w drużynie miejscowym. Liderem Kioene Padovy był Maurice Torres, który zdobył siedemnaście „oczek”, w tym dwa zagrywką i cztery blokiem. Czternaście punktów wywalczył Marco Volpato, utrzymując 85% jakości w ataku. W Vero Volley Monzie aż siedem punktów blokiem dołożył Amir Ghafour, który spotkanie zakończył z dorobkiem w sumie 24 „oczek”. Szesnaście punktów na koncie miał Donovan Dzavoronok.

Vero Volley Monza – Kioene Padova 1:3 (25:13, 28:30, 19:25, 20:25)

MVP: Maurice Torres

Azimut Leo Shoes Modena nie miała większych problemów z pokonaniem Top Volley Latiny, w żadnym z trzech rozegranych setów nie pozwalając rywalom na nawiązanie wyrównanej walki. Gospodarze dziewięć punktów zdobyli blokiem (przy pięciu rywali), utrzymali również wyższą skuteczność w przyjęciu (53% przy 41%). W Top Volley Latinie liderem był Tonček Štern, który zdobył dziesięć punktów przy 31% skuteczności. W Azimut Leo Shoes Modenie najwięcej punktów mieli Ivan Zaytsev i Tine Urnaut, którzy mieli kolejno jedenaście i dwanaście punktów. Bartosz Bednorz zagrał w dwóch setach, podczas których zdobył pięć „oczek” przy 29% skuteczności w ataku.

Azimut Leo Shoes Modena – Top Volley Latina 3:0 (25:19, 25:21, 25:18)