Liga A: Kolejne zwycięstwo Lindemans Aalst, Greenyard Maaseik wciąż bez porażki

W niedzielę zakończyła się dwunasta kolejka Ligi A, w której zwycięzcy wszystkich spotkań dopisali do tabeli komplet punktów. Zespół Lindemans Aalst po trzech setach pokonał ekipę Krzysztofa Gulaka, a jedynym Polakiem w drużynie z Aalst, który rozegrał całe spotkanie, był Janusz Górski. Na czele tabeli zaś bez porażki utrzymują się gracze Greenyard Maaseik.

 

Zespół Lindemans Aalst w meczu dwunastej rundy zmagań podejmował Axis Guibertin. Gospodarze od początku utrzymywali kontrolę nad grą, w pierwszych dwóch odsłonach zwyciężyli z przewagę kolejno pięciu i trzech punktów, zaś w trzecim secie wyraźnie zdominowali grę, wygrywając różnicą dziesięciu „oczek”.

 

Siatkarze Lindemans Aalst przyjmowali na poziomie 60% (35% perfekcyjnego), a to przełożyli na 55% skuteczność gry w ataku. Przeciwnicy zanotowali słabszą jakość przyjęcia, bo na poziomie 43% (19% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 41%. W polu serwisowym i w grze blokiem skuteczniejsi byli gospodarze, posyłając 5 punktowych zagrywek wobec dwóch po stronie rywali, a także ustawiając 9 punktowych bloków przy 3 przyjezdnych.

 

Liderem zespołu z Aalst był Fredric Gustavsson, który zdobył 16 punktów przy 75% skuteczności w ataku (zakończył 15 akcji na 20), w dorobku miał również jednego asa serwisowego. Janusz Górski był jedynym Polakiem, który rozegrał spotkanie od początku. Zdobył 8 „oczek”przy 44% skuteczności ataku (8 akcji na 18). Do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 60%. Patryk Strzeżek pojawił się na boisku w trakcie drugiego seta i rozegrał trzecią partię. Zdobył 4 punkty przy 43% skuteczności w ataku (3 akcje na 7). Jan Firlej pojawił się na jedynie na zmianie w drugim secie, ale nie punktował. Adrian Staszewski natomiast nie zagrał w tym meczu.

 

W ekipie gości liderem był Casey Knight, który zdobył 14 punktów przy 34% skuteczności gry w ataku (13 akcji na 38), a w swoim dorobku zgromadził 1 punktowy blok. Krzysztof Gulak był drugim najlepiej punktującym graczem w drużynie. Zdobył 12 punktów przy 42% skuteczności (1 na 26). Ponadto zanotował przyjęcie na poziomie 55% (25% przyjęcia perfekcyjnego). W swoim dorobku zgromadził jednego asa serwisowego.

 

Lindemans Aalst – Axis Guibertin 3:0 (25:20, 25:22, 24:15)

MVP:

 

Składy drużyn:

 

Lindemans Aalst: Fredric Gustavsson, Seppe Van Hoyweghen, Tim Smit, Janusz Górski, Gertjan Claes, Martijn Colson, Dennis Deroey (libero) oraz Robbe Vandeweyer, Jan Firlej, Patryk Strzeżek

 

Axis Guibertin: Krzysztof Gulak, Dimitri Korotkov, Sander Deruyck, Guilaume Godart, Allan Wasilewski, Casey Knight, Sebastien Dumont (libero) oraz Robin Foret, Romain Vanhelmont, Aljosa Urnaut

 

 

 

Drużyna Greenyard Maaseik podejmowała Prefaxis Menen. Od początku gracze z Maaseik narzucili rywalom swoje tempo gry. W każdym z trzech setów zwyciężyli z wyraźną przewagą, dopisując do tabeli komplet punktów.

 

Gospodarze przyjecie na poziomie 62% (14% perfekcyjnego) przełożyli na 62% skuteczność ataku. Przeciwnicy w obu elementach zaprezentowali się wyraźnie słabiej, przyjmując z 34% jakością (10% perfekcyjnego), zaś atakowali z 32% skutecznością. W polu serwisowym i w bloku lepsi byli gracze z Maaseik – posłali 6 punktowych zagrywek przy jednej po stronie rywali, a także ustawili 8 skutecznych bloków, czyli o 4 więcej niż przyjezdni.

 

W Greenyard Maaseik liderem był Jolan Cox, który zdobył 17 punktów przy 63% skuteczności w ataku (zakończył 12 akcji na 19). W swoim dorobku zgromadził aż 5 asów serwisowych. Robert Wójcik nie zagrał w tym meczu.

 

W zespole gości najwięcej punktów zdobył Anshel Ver Eecke – 6 „oczek” przy 67% skuteczności (zakończył 6 akcji na 9). Ponadto dołożył grę w przyjęciu na poziomie 57% (14% perfekcyjnego).

 

Greenyard Maaseik – Prefaxis Menen 3:0 (25:20, 25:14, 25:17)

MVP:

Składy drużyn:

 

Greenyard Maaseik: Jolan Cox, Jelte Maan, Jay Blankeneau, Elias Thys, Seppe Baetens, Aleks Grozdanov, Justr Dronkers (libero) oraz Stef Van Heyste, Simon Peeters

 

Prefaxis Menen: Eldin Demirovic, Jelle Sinneseal, Gilles Vandecaveye, Jente De Vries, Basile Andriessen, Xavi Folguera Estruga, Lowie Stuer (libero), Yentl Bille (libero) oraz Lars Maddens, Anshel Ver Eecke, Maxime Libert

 

 

 

W kolejnym starciu, gdzie zespół Knack Roeselare podejmował zespół BDO Haasrode Leuven, kibice mogli obserwować czterosetowy pojedynek. Goście zapisali na swoją korzyść jedynie drugą odsłonę. W pozostałych skuteczniejsi byli gospodarze.

 

Siatkarze Knack Roeselare przyjmowali z 63% jakością (28% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 51%. Przeciwnicy zanotowali niższy procent w przyjęciu zagrywki – 51% (15% perfekcyjnego), a także niższą skuteczność w ataku – 45%. W polu serwisowym obie drużyny zanotowały po 7 punktów, natomiast w grze blokiem o 4 punkty skuteczniejsi byli gospodarze, ustawiając 9 punktowych bloków.

 

W ekipie Knack Roeselare liderem był Hendrik Tuerlinkcx, który zdobył 18 punktów przy 50% skuteczności w ataku (zakończył 15 akcji na 30). W swoim dorobku zgromadził 3 asy serwisowe.

 

Po przeciwnej stronie siatki bezapelacyjnie liderem był Gert Van Walle, który zdobył aż 31 punktów przy 54% skuteczności gry w ataku (zakończył 27 akcji na 50). W swoim dorobku zgromadził 3 asy serwisowe i 1 punktowy blok.

 

Knack Roeselare – BDO Haasrode Leuven 3:1 (25:21, 21:25, 26:24, 25:20)

MVP:

Składy drużyn:

 

Knack Roeselare: Brett Walsh, Hendrik Tuerlinkx, Matthijs Verhanneman, Arno Van De Velde, Ruben Van Hirtum, Rune Fasteland, Stijn Dejonckheere (libero) oraz Pieter Coolman, Lou KIndt

 

BDO Haasrode Leuven: Niels Huysegoms, Thomas Pardon, Jens Christiaens, Berre Peters, Gert Van Walle, Iwan Verelst, Tim Verstraete (libero) oraz Martin Pavelka, Florian Malisse

 

 

Ekipa Amigos Van Pelt Zoersel w meczu dwunastej kolejki podejmowała Caruur Volley Gent. Gospodarze zapisali na swoim koncie jedynie pierwszą odsłonę. W kolejnych setach skuteczniejsi byli przyjezdni, dopisując do tabeli komplet punktów.

 

Siatkarze Caruur Volley Gent przyjmowali na poziomie 35%, a w ataku zanotowali 41% skuteczność. Przeciwnicy w przyjęciu zanotowali 42% jakość, ale słabiej zaprezentowali się w ataku – 40%. W polu serwisowym o punkt skuteczniejsi byli goście, posyłając 7 punktowych zagrywek. Lepsi okazali się także w grze blokiem, zdobywając tym elementem 15 punktów przy 9 po stronie rywali.

 

W Caruur Volley Gent liderem był Thomas Konings, który zdobył 22 punkty przy 57% skuteczności w ataku (17 akcji na 30). W swoim dorobku zgromadził 2 asy serwisowe i 3 punktowe bloki.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepiej punktował Jeroen Oprins. Zdobył 12 „oczek” przy 31% skuteczności w ataku (zakończył 8 akcji na 26). W swoim dorobku zgromadził 2 asy serwisowe i 2 skuteczne bloki.

 

Amigos Van Pelt Zoersel – Caruur Volley Gent 1:3 (25:18, 18:25, 22:25, 20:25)

MVP:

Składy drużyn:

 

Amigos Van Pelt Zoersel: Wim Deville, Jonathan Devriese, Thomas Hofmans, Robin Blondeel, Jeroen Oprins, Mathias Blondeel, Jasper Ribbens (libero) oraz Jan Loosen, Jonas Colson, Dirk Luyten, Jef Vleugels

 

Caruur Volley Gent: Leonis Dedeyne, Chris Ogink, Stijn Van Schie, Tim Degruyter, Jakub Kovac, Thomas Konings, Bert Dufraing (libero) oraz Tybo Engelschenschilt, Kevin Bosse (libero)

 

 

W ostatnim pojedynku dwunastej rundy zmagań zespół VBC Waremme zmierzył się na własnym boisku z Tectum Achel. W pojedynku nie zabrakło walki, a pierwszy set zakończył się po grze na przewagi. Po trzech partiach ze zwycięstwa i kompletu punktów do tabeli mogli się cieszyć gospodarze.

 

Siatkarze VBC Waremme przyjmowali na poziomie 71% (38% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 54%. Rywale w przyjęciu zanotowali 59% jakość (25% perfekcyjnego), a w ataku zanotowali skuteczność na poziomie 53%. W polu serwisowym skuteczniejsi byli gospodarze, posyłając 5 punktowych zagrywek przy 1 po stronie rywali. W bloku zaś o punkt lepsi okazali się goście – 7 punktów tym elementem.

 

W VBC Waremme liderem był Roman Abinet, który zdobył 21 „oczek” przy 58% skuteczności w ataku (zakończył 18 akcji na 31). W swoim dorobku zgromadził 1 asa serwisowego i 2 punktowe bloki.

 

W ekipie gości najlepiej punktował Brian Schouren. Zdobył 18 „oczek” przy 63% skuteczności ataku (zakończył 17 akcji na 27). W swoim dorobku zgromadził 1 punktową zagrywkę.

 

VBC Waremme – Tectum Achel 3:0 (27:25, 25:18, 25:22)

MVP:

Składy drużyn:

 

VBC Waremme: Chris Zuidberg, Zan Novljan, Joao Oliveira, Guillaume Dussart, Lienert Cosemans, Roman Abinet, Julien Gatineau (libero) oraz Serghei Predius, Clement Evrard,

 

Tectum Achel: Brian Schouren, Raygid Isenia, Ward Van Dyck, Joeri Polman, Rob Bontje, Tim Verschueren, Koen Brouns (libero) oraz Bart Janssen, Allan Van De Loo, Rutger Zoodsman, Brecht Campforts,

 

 

 

Źródło: www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne