Cerrad Czarni Radom zabierają głos w konflikcie. Filip poniesie konsekwencje

Podczas ostatniego meczu piętnastej kolejki PlusLigi Cerrad Czarni Radom podejmowali Indykpol AZS Olsztyn. W czasie spotkania doszło do konfliktowej sytuacji pomiędzy kibicami gospodarzy a atakującym, Michałem Filipem, który później przeniósł się do mediów społecznościowych. Stanowisko w tej sprawie zabrał radomski klub.

 

Podczas ostatniego spotkania plusligowego rozgrywanego w Radomiu doszło do nieprzyjemnej sytuacji z udziałem Michała Filipa i kibiców z „Sektora A”. Atakujący Cerrad Czarnych Radom pokazywał w stronę fanów obraźliwe gesty, co zostało uwiecznione przez kamery telewizyjne, a konflikt przeniósł się również do mediów społecznościowych. Zachowanie zawodnika nie pozostało bez echa i dzisiaj klub zdecydował się zabrać oficjalne stanowisko w tej sprawie. Michał Filip zostanie ukarany za swoje zachowanie zgodnie z regulaminem obowiązującym w Cerrad Czarnych Radom. Poniżej prezentujemy treść oświadczenia klubu.

 

 

Oświadczenie klubu WKS Czarni Radom S.A.

 

W związku z ostatnimi wydarzeniami podczas niedzielnego (13 stycznia) meczu 15.kolejki PlusLigi w hali MOSiR w Radomiu, pomiędzy Cerrad Czarnymi Radom, a zespołem Indykpol AZS Olsztyn, władze klubu podjęły następujące działania.

 

Rada drużyny Cerrad Czarnych Radom wraz ze sztabem trenerskim, prezesem klubu WKS Czarni Radom S.A. oraz członkiem Rady Nadzorczej, we wtorek (15 stycznia) odbyła spotkanie z przedstawicielami grupy „Czarni Radom Kibice”. Celem spotkania było omówienie przyczyn, a także wyjaśnienie sytuacji pomiędzy zawodnikiem drużyny, a kibicami z „Sektora A”.

 

– Chcemy zapobiec podobnym sytuacjom, żeby nasze spotkania nie traciły na widowiskowości pod względem sportowym oraz organizacyjnym – zaznacza prezes klubu WKS Czarni Radom S.A., Wojciech Stępień.

 

Jednocześnie klub informuje, że względem Michała Filipa za obraźliwe zachowanie wobec kibiców zostaną wyciągnięte konsekwencje zgodnie z zapisami kontraktu i regulaminu, który obowiązuje wszystkich zawodników drużyny Cerrad Czarnych Radom.

 

Obie strony ustaliły zgodne, że wulgaryzmy oraz niecenzuralne gesty nie mogą mieć miejsca na meczach drużyny Cerrad Czarnych Radom. Przedstawiciele grupy „Czarni Radom Kibice” dalej zamierzają aktywnie wspierać drużynę zarówno w meczach domowych, jak i wyjazdowych.

 

Drużyna Cerrad Czarni Radom oraz „Czarni Radom Kibice” dalej będą działać na sukces i jak najlepszy wizerunek klubu.

 

 

 

 

Źródło: wksczarni.pl