Serie A: Bartosz Bednorz liderem klubu z Modeny

W lidze włoskiej zakończyła się czwarta kolejka ligi rewanżowej. Dość niespodziewanie Azimut Leo Shoes Modena w trzech partiach uległa zespołowi z Mediolanu, Cucine Lube Civitanova natomiast nie była w stanie przeciwstawić się Sir Safety Conad Perugii. Bez zwycięstwa pozostaje nadal BCC Castellana Grotte Wojciecha Włodarczyka.

 

Sir Safety Conad Perugia w czterech setach pokonała Cucine Lube Civitanovę, w dodatku tylko dwie pierwsze partie były wyrównane. Gospodarze zdominowali rywali zagrywką, posyłając czternaście asów przy siedmiu gości, oraz w przyjęciu, gdzie utrzymali 57% przy zaledwie 31% Cucine Lube Civitanovy. Ciężar gry na swoje barki w zespole gości wzięli Robertlandy Simon oraz Osmany Juantorena, którzy zdobyli kolejno trzynaście i dwanaście punktów. Kubański środkowy dodatkowo utrzymał 82% skuteczności w ataku. W Sir Safety Conad Perugii liderem był Wilfredo Leon, który wywalczył szesnaście „oczek”, w tym cztery zagrywką i jeden blokiem. Luciano de Cecco dołożył do dorobku zespołu pięć asów i jeden blok.

 

Sir Safety Conad PerugiaCucine Lube Civitanova 3:1 (25:23, 26:24, 18:25, 25:15)

MVP: Luciano de Cecco

 

 

Revivre Axopower Milano bez straty seta pokonało Azimut Leo Shoes Modenę, w żadnej z partii nie pozwalając rywalom na nawiązanie walki. Największą różnicę na korzyść gospodarzy widać było w bloku, gdzie zdobyli osiem punktów przy czterech rywali oraz ataku (57% do 48%). Liderem gości był Bartosz Bednorz, który zdobył czternaście punktów przy 60% skuteczności w atak, co nie wystarczyło jednak do odniesienia zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem po stronie klubu z Mediolanu był Nimir Abdel-Aziz, który wywalczył dziewiętnaście „oczek” przy 69% jakości gry w ataku. Jan Kozamernik zdobył osiem punktów, kończąc pięć na sześć ataków.

 

Revivre Axopower Milano Azimut Leo Shoes Modena 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

MVP: Nimir Abdel-Aziz

 

 

Itas Trentino bez straty pokonało Tonno Callipo Calabria Vibo Valentię, pozwalając rywalom na nawiązanie walki jedynie w premierowej odsłonie. Goście zdominowali klub z Walencji szczególnie w zagrywce, posyłając dziesięć asów przy dwóch po stronie przeciwników. Również przyjęcie było lepsze w zespole z Trydentu – 63% przy 43%, a w pozostałych elementach gra była wyrównana. Najlepszym zawodnikiem Itasu Trentino był Aaron Russell, który zdobył trzynaście punktów przy 81% skuteczności. W Tonno Callipo Calabria Vibo Valentii liderem był Mohamed Al Hachdadi, który zdobył dwanaście punktów przy 48% skuteczności. Damian Domagała nie pojawił się na boisku.

 

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Itas Trentino 0:3 (23:25, 16:25, 18:25)

MVP: Srećko Lisinac

 

 

Consar Ravenna miała okazję do zakończenia meczu z Vero Volley Monzą w trzech setach, ale potrzebowała do tego tie-breaka, w którym zespoły dzieliła minimalna różnica. Co ciekawe, goście utrzymali zdecydowanie wyższą jakość przyjęcia – 62% przy 42% rywali, w pozostałych elementach to jednak Consar Ravenna była skuteczniejsza. Najlepszym zawodnikiem w Vero Volley Monzie był Donovan Dzavoronok, który wywalczył 24 punkty przy 51% skuteczności w ataku. Dobre spotkanie zanotował Viktor Yosifov, który zdobył 14 punktów, w tym cztery blokiem i jeden zagrywką, a dwanaście „oczek” dołożył Thomas Beretta, utrzymując 83% jakości ataku. Liderem Consar Ravenny był Kamil Rychlicki, który punktował 25 razy, kończąc 22 ataki na 45 otrzymanych piłek. Trzynaście „oczek” dołożył Roberto Russo, który aż pięć razy zatrzymał przeciwników blokiem i dołożył jednego asa.

 

Consar Ravenna – Vero Volley Monza 3:2 (25:21, 25:20, 19:25, 20:25, 15:13)

MVP: Kamil Rychlicki

 

 

 

Top Volley Latina dopisała do swojego konta cenne dwa punkty, pokonując Emma Villas Sienę. Zespoły zaprezentowały taki sam poziom przyjęcia – 46% oraz zdobyły po dziesięć „oczek” blokiem. W zagrywce minimalnie lepsi byli gracze ze Sieny, którzy posłali dziewięć asów przy pięciu przeciwników, a w ataku utrzymali o cztery punkty procentowe lepszą skuteczność (50%). Liderem Top Volley Latiny był Simone Parodi, który wywalczył siedemnaście punktów przy 58% jakości ataku, a po dwanaście „oczek” dołożyli Filip Gavenda i Ezequiel Palacios. W Emma Villas Sienie ciężar gry na swoje barki wziął Fernando Hernandez, który zdobył 24 punkty przy 49% skuteczności. Trzynaście „oczek” do dorobku zespołu dorzucił Lorenzo Cortesia, który utrzymał 64% jakości w ataku.

 

Emma Villas Siena – Top Volley Latina 2:3 (23:25, 25:20, 24:26, 25:17, 12:15)

MVP: Simone Parodi

 

 

Kioene Padova po pięciu setach pokonała Globo Banca Popolare del Frusinate Sorę, chociaż miała okazję do wywalczenia kompletu punktów, zaprzepaszczoną przegraną w końcówce trzeciego seta. Największą różnicę na korzyść gospodarzy było widać w zagrywce, gdzie zdobyli czternaście punktów przy dziewięciu rywali, oraz ataku, w którym utrzymali 56% skuteczności przy 45% przeciwników. Klub z Sory postawił dziewięć bloków (o dwa więcej niż gospodarze), a przyjęcie stało na niemal identycznym poziomie. Po raz kolejny liderem gości był Dušan Petković, który wywalczył 25 „oczek”, kończąc połowę swoich ataków. Całe spotkanie rozegrał Michał Kędzierski, który dołożył cztery punkty, trzy atakiem i jeden blokiem, a Karol Rawiak pojawił się na zmianie w dwóch setach. W Kioene Padovie najwięcej „oczek” zdobył Yacine Louati – 23 (z czego aż pięć zagrywką), który utrzymał 60% jakości w ataku, a tylko o trzy punkty mniej wywalczył Maurice Torres.

 

Kioene Padova – Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 3:2 (25:18, 25:21, 24:26, 13:25, 15:6)

MVP: Yacine Louati

 

 

 

Calzedonia Verona po czterech setach pokonała BCC Castellanę Grotte, której barw broni Wojciech Włodarczyk. Gospodarze we wszystkich elementach byli skuteczniejsi, co szczególnie było widać w ataku (52% do 40%) oraz przyjęciu (61% do 51%). Najlepszym zawodnikiem w zespole gości był Mojtaba Mirzajanpour, który wywalczył osiemnaście punktów przy 41% skuteczności w ataku, z czego cztery „oczka” blokiem i jedno zagrywką. Wojciech Włodarczyk dołożył do dorobku zespołu trzynaście punktów przy 43% jakości, przyjmował na poziomie 58%. Najlepszym zawodnikiem Calzedonii Verona był Stephen Boyer, który zdobył 24 „oczka”, z czego aż sześć blokiem i otrzymał tytuł MVP. Matey Kaziyski dołożył do dorobku zespołu szesnaście punktów, w tym trzy zagrywką i dwa blokiem, a Sebastian Sole zdobył dwanaście „oczek” przy 82% skuteczności w ataku.

 

Calzedonia Verona – BCC Castellana Grotte 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:20)

MVP: Stephen Boyer

 

 

 

Źródło: informacja własna