Znamy pary Pucharu Polski 2019

Podczas wtorkowe losowania poznaliśmy pary 1/4 Pucharu Polski, którego finały odbędą się 26 i 27 stycznia 2019 roku we Wrocławiu. Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 23 stycznia 2019 roku, a wezmą w nich udział dwa zespoły pierwszoligowe i sześć najlepszych po pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi.

 

Do ćwierćfinałów Pucharu Polski zakwalifikowało się sześć najlepszych zespołów po pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa, Cerrad Czarni Radom, Jastrzębski Węgiel, Aluron Virtu Warta Zawiercie oraz PGE Skra Bełchatów. Do tych drużyn dołączą jeszcze dwie z pierwszej ligi, zwycięzcy meczów, które odbędą się 16 stycznia: Stal Nysa/ KS Lechia Tomaszów Mazowiecki  oraz MKS Ślepsk Suwałki/ BBTS Bielsko-Biała. Gospodarzami meczów ćwierćfinałowych Pucharu Polski będą zespoły z pierwszej ligi, a w przypadku starcia plusligowych klubów, drużyny zajmujące wyższe miejsce w tabeli po pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

 

Drużyny, które awansują z ćwierćfinałów utworzą półfinałowe pary meczowe zgodnie z diagramem rozgrywek. Zwycięzcy meczów awansują do finału Pucharu Polski. Turniej finałowy odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 26-27 stycznia 2019 roku, półfinały 26 stycznia, finał 27 stycznia.

 

W związku z miejscem zajmowanym po pierwszej rundzie fazy zasadniczej ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa, Jastrzębski Węgiel oraz Cerrad Czarni Radom zostali rozstawieni, a pozostałe zespoły zostały do nich dolosowane. Lider i wicelider tabeli mogą spotkać się ze sobą dopiero w finale rozgrywek.

 

 

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski 2019:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów

Stal Nysa/ KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – ONICO Warszawa

MKS Ślepsk Suwałki/ BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel

Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie

 

 

 

Źródło: plusliga.pl/informacja własna