Serie A: Kolejny dobry występ Bednorza i trzecia statuetka MVP

Bartosz Bednorz ma za sobą kolejne dobre spotkanie w lidze włoskiej, podczas którego był liderem Azimut Leo Shoes Modeny i zdobył statuetkę MVP. Gorycz porażki przełknąć musieli za to Wilfredo Leon i Wojciech Włodarczyk, ponieważ ich kluby nie zdołały wygrać w tej kolejce ani jednego seta. Dwa spotkania zostaną rozegrane na początku lutego.

 

Spotkanie pomiędzy Itasem Trentino a Sir Safety Conad Perugią zakończyło się po trzech setach wygraną gospodarzy, a najbardziej zacięta, ostatnia odsłona, zakończyła się wynikiem 35:33. Największą różnicę na korzyść miejscowych widać było w ataku, gdzie mieli 55% skuteczności przy 47% rywali, oraz zagrywce, posłali bowiem sześć asów przy trzech przeciwników. Liderem Sir Safety Conad Perugii był Wilfredo Leon, który na przestrzeni całego spotkania wywalczył piętnaście „oczek”, w tym dwa zagrywką. W Itasie Trentino najwięcej punktów miał Uroš Kovačević – 17 przy 56% jakości w ataku. Srećko Lisinac otrzymał statuetkę MVP, zdobywając 11 „oczek”, w tym dwa zagrywką i cztery blokiem.

 

Itas Trentino – Sir Safety Conad Perugia 3:0 (25:23, 25:19, 35:33)

MVP: Srećko Lisinac

 

 

Cucine Lube Civitanova w spotkaniu z Calzedonią Verona zdobyła dwa punkty, lecz to podopieczni trenera Nikoli Grbića mieli szansę na komplet punktów. Ostatecznie trudy tie-breaka lepiej znieśli gospodarze, którzy lepiej zagrali w przyjęciu (58% do 45%) i ataku (53% do 49%). Calzedonia Verona dobrze grała w bloku, gdzie zapunktowała czternaście razy przy dziewięciu po stronie rywali. Liderem gości był Stephen Boyer, który wywalczył 25 punktów przy 48% skuteczności w ataku, trzy punkty dołożył blokiem i dwa zagrywką. Dobrze zaprezentował się również Matey Kaziyski, zdobywca 22 „oczek”, w tym dwóch z pola serwisowego. W Cucine Lube Civitanovie ciężar gry na swoje barki wziął Tsvetan Sokolov, który wywalczył 24 punkty, z czego aż pięć blokiem i jeden zagrywką. Niewiele mniej, bo 22 „oczka” do dorobku zespołu dołożył Yoandry Leal, utrzymując 61% skuteczności w ataku.

 

Cucine Lube Civitanova – Calzedonia Verona 3:2 (23:25, 26:24, 23:25, 25:19, 15:12)

MVP: Tsvetan Sokolov

 

 

 

Azimut Leo Shoes Modena do odniesienia zwycięstwa nad Consar Ravenną potrzebowała tylko trzech setów, chociaż w premierowej odsłonie toczyła się wyrównana walka. Gospodarze zdominowali rywali blokiem, gdzie zdobyli 13 punktów przy pięciu Consar Ravenny, utrzymali również wyższą skuteczność ataku (54% do 41%). Najlepszym zawodnikiem po stronie gości był Andrea Argenta, który wywalczył 15 „oczek” przy 58% skuteczności, nie wystarczyło to jednak do odniesienia zwycięstwa. W zespole z Modeny liderem był Bartosz Bednorz, który zdobył 18 „oczek”, w tym po dwa zagrywką i blokiem. Polak przyjmował również piłki na poziomie 64%, taką samą skuteczność utrzymując w ataku. Dobrze zagrali również Ivan Zaytsev i Tine Urnaut, zdobywając kolejno 14 i 13 punktów.

 

Azimut Leo Shoes Modena – Consar Ravenna 3:0 (26:24, 25:21, 25:17)

MVP: Bartosz Bednorz

 

 

Niezmiennie bez zwycięstwa pozostaje BCC Castellana Grotte, która w ostatnim spotkaniu przegrała 0:3 z Kioene Padovą, nawiązując rywalizację tylko w drugiej odsłonie. Goście zdecydowanie lepiej przyjmowali, utrzymując 70% jakości przy 51% przeciwników, przekładając to na 61% jakości w ataku. Liderem Kioene Padovy był Maurice Torres, który zdobył 16 punktów, a tylko o cztery mniej miał Ryley Barnes, który utrzymał 64% jakości w ataku. W BCC Castellanie Grotte jednym z najlepszych graczy był Wojciech Włodarczyk, który punktował dziesięć razy przy 48% skuteczności w ataku, nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa.

 

BCC Castellana Grotte – Kioene Padova 0:3 (20:25, 30:32, 18:25)

MVP: Maurice Torres

 

 

Revivre Axopower Milano w czterech setach pokonało Top Volley Latinę, chociaż to gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie, wygrywając premierową odsłonę. Wszystkie partie były wyrównane i kończyły się minimalną różnicą „oczek”, ale to goście byli skuteczniejsi we wszystkich elementach z wyjątkiem zagrywki. Klub z Mediolanu blokiem wywalczył 13 punktów przy ośmiu rywali, Top Volley Latina posłała natomiast sześć asów, o dwa więcej niż przeciwnicy. W zespole z Latiny liderem był Swan Ngapeth, który zdobył 24 punkty przy 48% skuteczności w ataku. U gospodarzy dobrze zaprezentował się również Carmelo Gitto, który skończył pięć na siedem ataków, dokładając trzy punkty blokiem i dwa zagrywką. W zespole z Mediolanu najlepiej zagrali Trevor Clevenot, który zdobył 24 punkty, z czego cztery blokiem i dwa zagrywką oraz Stephen Maar z dorobkiem 21 „oczek”, trzech blokiem i jednego serwisem.

 

Top Volley Latina – Revivre Axopower Milano 1:3 (25:22, 25:27, 23:25, 28:30)

MVP: Trevor Clevenot

 

 

 

 

Dwa spotkania trzeciej kolejki rundy rewanżowej zostaną rozegrane na początku lutego, Vero Volley Monza zmierzy się z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentią, a Globo Banca Popolare del Frusinate Sora podejmie Emma Villas Sienę.

 

 

 

Źródło: legavolley.it/opracowanie własne