Drobne problemy zdrowotne przyjmującego ONICO Warszawa

Bartosz Kwolek w trakcie trwania sobotniego treningu doznał drobnego urazu. Mistrz świata z 2018 roku ma stłuczoną łąkotkę, która wyklucza go z treningów na okres około 7-10 dni. Oznacza to, że przyjmujący ONICO Warszawa nie wystąpi w dzisiejszym sparingu z PGE Skrą Bełchatów oraz w meczu z Asseco Resovią Rzeszów.

 

Bartosz Kwolek to niewątpliwie jeden z filarów zespołu z Warszawy, który obecnie plasuje się na drugim miejscu w tabeli PlusLigi. W trwającym sezonie przyjmujący zagrał w trzynastu spotkaniach i zdobył w nich dwieście sześć „oczek”, co sprawia, że w rankingu najlepiej punktujących zawodników zestawiony jest na szóstym miejscu. Jest także liderem klasyfikacji najlepiej zagrywających (trzydzieści trzy asy serwisowe). Bartosz Kwolek nie będzie miał jednak okazji do poprawienia swojego dorobku punktowego w najbliższym starciu z Asseco Resovią Rzeszów, ponieważ podczas sobotniego treningu doznał urazu stłuczenia łąkotki. Pauza w grze przyjmującego nie potrwa jednak długo, a jej szacowany czas to od 7 do 10 dni. „Bartek ma niewielkie stłuczenie łąkotki, na szczęście nie ma żadnego zerwania, ani nawet krwiaka, co nie wymaga specjalistycznych zabiegów. Jest to jednak uraz dość bolesny. Bartek do treningów z pełnym obciążeniem powróci za około 7-10 dni” – powiedział lekarz drużyny ONICO Warszawa, Grzegorz Adamczyk z CM Gamma. Oznacza to jednak, że mistrz świata juniorów oraz seniorów nie wystąpi w spotkaniu rozgrywanym z Asseco Resovią Rzeszów, które odbędzie się 12 stycznia 2019 roku.

 

Ekipa z Warszawy obecnie zajmuje drugą pozycję w tabeli PlusLigi. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi na swoim koncie zgromadzili dwadzieścia dziewięć „oczek”, wygrywając dziesięć na trzynaście rozgrywanych spotkań. Już 12 stycznia podopieczni warszawianie staną przed szansą poprawienia swojego dorobku punktowego, podejmować będą oni bowiem znajdującą się na jedenastym miejscu w tabeli Asseco Resovię Rzeszów. Tydzień później (19 stycznia) drużyna ONICO Warszawa zmierzy się z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Kibice oraz sympatycy zespołu ze stolicy będą mogli oglądać go w rozgrywkach o Puchar Polski, którego turniej finałowy odbędzie się w dniach 26-27 stycznia we Wrocławiu.

 

 

Źródło: http://www.onicowarszawa.pl/informacja własna