Reprezentacja Polski drużyną roku!

Reprezentacja Polski w siatkówce została drużyną roku w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat. Siatkarze w sezonie 2018 po raz drugi z rzędu wywalczyli tytuł mistrzów świata podczas turnieju we Włoszech i Bułgarii, co zostało docenione w tegorocznym plebiscycie. Siatkarze zakwalifikowali się również do Final Six Ligi Narodów.

 

Rok 2018 był zdecydowanie rokiem polskiej siatkówki, która wróciła na najwyższy poziom. Stanowisko szkoleniowca biało-czerwonych objął nowy trener, Vital Heynen, który zapowiedział, że nie ma zamiaru robić rewolucji kadrowej, ale zamierza zbudować z polskich siatkarzy prawdziwą drużynę. Belg dawał szansę wielu zawodnikom, by znaleźć najlepszych. Pierwsze efekty widać było już podczas fazy interkontynentalnej Ligi Narodów, gdzie Heynen mocno rotował składem i powoli eliminował zawodników z szerokiego składu, wybierając coraz węższe grono, by wyklarować czternastkę najlepszych. Polscy wywalczyli awans do Final Six Ligi Narodów, gdzie nie zdołali zakwalifikować się do finału, ale widać było, że czują się w swoim gronie coraz lepiej. Kolejnym sprawdzianem formy biało-czerwonych był Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, podczas którego zmierzyli się z Kanadą, Francją i Rosją, wygrywając cały turniej. We wrześniu reprezentacja Polski pojechała do Warny, by rozegrać fazę grupową mistrzostw świata. Ten etap rozgrywek biało-czerwoni zakończyli na pierwszym miejscu, nie przegrywając żadnego spotkania. Kolejnym krokiem w stronę finałów była rywalizacja z Serbami i Francuzami, a wygrana w niej zapewniła Polakom miejsce w Final Six w Turynie. Biało-czerwoni awansowali do półfinału po wygranej z Włochami i Serbami, a następnie pokonali Amerykanów, co dało im miejsce w finale. Podobnie jak w 2014 roku, również w 2018 Polacy o złoto zagrali z Brazylijczykami, ponownie pokonując Canarinhos i stając na najwyższym stopniu podium.

 

Wyniki osiągnięte przez reprezentację Polski w 2018 roku zostały docenione w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat, a biało-czerwoni zostali wybrani drużyną roku. Podczas tego plebiscytu doceniony został również szkoleniowiec Polaków, Vital Heynen, który jest trenerem roku, o czym pisaliśmy TUTAJ. W najlepszej dziesiątce znaleźli się także Michał Kubiak i MVP mistrzostw świata, Bartosz Kurek.

 

 

 

Źródło: informacja własna