Kurek wygrywa 84. Plebiscyt Przeglądu Sportowego! Trzecie miejsce Kubiaka

Dwaj polscy siatkarze, którzy wywalczyli złoto w Turynie, znaleźli się w gronie trzech najlepszych sportowców 2018 roku 84. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat. Kapitan polskiej kadry, Michał Kubiak, zdobył trzecią lokatę, natomiast MVP mistrzostw świata, Bartosz Kurek zajął pierwsze miejsce. 

 

W 2018 reprezentacja Polski w siatkówce wróciła na najwyższy poziom, a z miesiąca na miesiąc prezentowała się coraz lepiej. Biało-czerwoni sezon rozpoczęli od wywalczenia awansu do Final Six Ligi Narodów we francuskim Lille, a zakończyli go wywalczeniem mistrzostwa świata. Do medalu w Turynie znacząco przyczynili się Michał Kubiak oraz Bartosz Kurek, a ich dobrą postawę docenili kibice sportu, którzy oddali głosy w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat.

 

Zobacz, co pisaliśmy o nagrodzie dla reprezentacji siatkarzy

 

Michał Kubiak na przestrzeni całego sezonu prezentował wysoką formę, chociaż nie ominęły go problemy zdrowotne. Siatkarz najpierw był wykluczony z kilku meczów Ligi Narodów w związku z problemami ze wzrokiem, a podczas mistrzostw świata zmagał się z kłopotami z nerkami. Mimo to przyjmujący z kluczowych momentach brał na swoje barki ciężar gry i prowadził biało-czerwoną kadrę do kolejnych zwycięstw. Dobra gra Michała Kubiaka znacząco pomogła w wywalczeniu mistrzostwa świata, a siatkarz znalazł się na trzecim miejscu w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat.

 

 

Bartosz Kurek szczyt formy osiągnął podczas turnieju finałowego mistrzostw świata w Turynie, gdzie z meczu na mecz grał coraz lepiej. Siatkarz w dużej mierze pomógł drużynie w wywalczeniu złotego medalu tych rozgrywek, a sam został wybrany MVP mistrzostw świata. Na przestrzeni całego turnieju polski atakujący dołożył do dorobku zespołu 171 punktów. Bartosz Kurek 5 stycznia po raz pierwszy wygrał Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat.

 

 

 

 

Źródło: informacja własna