Kolejne wyróżnienie dla reprezentacji Polski

Choć rok 2018 dobiegł już końca to w dalszym ciągu trwają podsumowania minionych dwunastu miesięcy, które dla polskiej siatkówki były niezwykle udane. Polacy, we wrześniu obronili tytuł mistrzów świata. Taki wynik został doceniony przez Polski Komitet Olimpijski, który zdecydował o przyznaniu siatkarzom Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej PKOl.

 

Wielka Honorowa Nagroda Sportowa PKOI wręczana jest od 2009 roku, a ustanowił ją ówczesny prezes Piotr Nurkowski, na wzór przedwojennego odznaczenia. Obecnie nagroda wręczana jest w trzech kategoriach takich jak trener, zawodnik oraz drużyna roku. Tegorocznymi laureatami, obok reprezentacji siatkarzy, zostali Kamil Stoch oraz Jakub Urban. Wręczenie nagród odbędzie się 12 stycznia podczas Spotkania Noworocznego Rodziny Olimpijskiej. Dla reprezentacji Polski w siatkówce będzie to trzecia nagroda przyznana przez PKOl, wcześniej Wielka Honorowa Nagroda Sportowa została przyznana siatkarzom w 2011 oraz 2014 roku.

 

Reprezentacja Polski nie była stawiana w roli faworyta podczas Mistrzostw Świata, które zostały rozegrane w Bułgarii i Włoszech, i w pewnym momencie turnieju nawet awans do najlepszej szóstki wydawał się niemożliwy. Zawodnicy wykazali się jednak wolą walki i ostatecznie ponownie zostali najlepszą drużyną globu. Taki wynik spowodował liczne nagrody i wyróżnienia dla naszej reprezentacji. Już 5 stycznia odbędzie się 84 edycja Plebiscytu Przeglądu Sportowego, reprezentacja Polski będzie miała szansę na kolejne nagrody. Zespół został nominowany w kategorii drużyna roku, a kandydatem na trenera 2018 roku jest Vital Heynen. Dodatkowo o tytuł najlepszego sportowca powalczą Michał Kubiak oraz Bartosz Kurek, którzy podczas Mistrzostw Świata zostali wyróżnieni nagrodami indywidualnymi.

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne