Damian Wojtaszek zostaje w ONICO Warszawa do 2021 roku

Damian Wojtaszek, uważany za jeden z filarów ONICO Warszawa, zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem. Libero jest pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się na podpisanie nowej umowy z warszawską drużyną. Nowy kontrakt Damiana Wojtaszka będzie obowiązywał do zakończenia sezonu 2020/2021.

 

Ważny nie tylko na boisku

 

Damian Wojtaszek w Warszawie występował od początku swojej plusligowej przygody, dopiero w 2012 roku zdecydował się na zmianę klubu. Libero bronił barw Jastrzębskiego Węgla oraz Asseco Resovii Rzeszów, skąd w 2017 roku ponownie przeniósł się do stolicy. W drużynie ONICO Warszawa siatkarz jest podstawowym zawodnikiem na boisku, a jak podkreśla Piotr Gacek, Damian Wojtaszek jest jednym z odpowiedzialnych za atmosferę w zespole. „Damian jest dziś kluczową postacią ONICO – nie tylko na boisku, ale i w szatni, więc cieszymy się, że udało nam się go zatrzymać w drużynie. To aktualny Mistrz Świata, etatowy kadrowicz najlepszej reprezentacji globu, wraz z Pawłem Zatorskim aktualny top na swojej pozycji. Przedłużenie jego kontraktu było dla nas naturalną koleją rzeczy. Damian swoje pierwsze kroki w profesjonalnej siatkówce stawiał właśnie w Warszawie i bardzo cieszymy się, że klub ze stolicy jest w stanie zapewnić możliwość walki o najwyższe cele najlepszym zawodnikom w kraju” – powiedział prezes warszawskiego zespołu. ONICO Warszawa z każdym kolejnym rokiem jest coraz mocniejsza kadrowo, co za tym idzie klub stawia sobie coraz wyższe cele. „Bardzo się cieszę, że przez kolejne dwa lata będę mógł występować przed warszawską publicznością. Przed rokiem wróciłem do stolicy po pięciu latach przerwy i uważam, że była to bardzo słuszna decyzja. Mamy tu świetny zespół złożony z dobrych zawodników i z każdym sezonem powinniśmy osiągać coraz lepsze rezultaty. Moda na siatkówkę jest tu coraz większa, mamy świetne warunki do pracy – nic tylko trenować i walczyć o medale. Mam nadzieję, że swoją postawą odpłacę za zaufanie i pomogę drużynie w osiągnięciu stawianych celów – powiedział po podpisaniu kontraktu, Damian Wojtaszek

 

W obecnym sezonie ONICO Warszawa spisuje się bardzo dobrze, a zakończoną niedawno pierwszą rundę zasadniczą zespół zakończył na drugim miejscu. Aktualnie warszawski zespół ma na swoim koncie dwadzieścia dziewięć punktów i tylko trzykrotnie podopieczni trenera Stephane’a Antigi schodzili z boiska pokonani. Taki rezultat zapewnił drużynie pewny udział w Pucharze Polski, którego turniej finałowy odbędzie się w dniach 26-27 stycznia we Wrocławiu.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne