Serie A: Kolejne dobre występy Bednorza i Leona

We włoskiej Serie A została rozegrana druga kolejka rewanżowa rundy zasadniczej. Po pięciu setach zwycięstwo odniosła drużyna Wilfredo Leona, Bartosz Bednorz natomiast zanotował kolejne dobre spotkanie i wywalczył komplet punktów, zwycięstwo odniósł również klub Damiana Domagały.

 

Cucine Lube Civitanova szybko rozprawiła się z Consar Ravenną, nie pozwalając rywalom na nawiązanie wyrównanej walki, szczególnie górując nad nimi w ataku – 63% do 39%. W klubie z Ravenny najwięcej punktów miał Kamil Rychlicki – 13, który miał 38% skuteczności w ataku, co nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. W Cucine Lube Civitanovie po czternaście „oczek” mieli Yoandry Leal i Osmany Juantorena, a tylko o jedno mniej do dorobku zespołu dołożył Tsvetan Sokolov. Dobry mecz rozegrał również Robertlandy Simon, który wywalczył dziewięć punktów, z czego dwa zagrywką i jeden blokiem.

 

Consar RavennaCucine Lube Civitanova 0:3 (16:25, 18:25, 20:25)

MVP: Bruno Rezende

 

 

Spotkanie Sir Safety Conad Perugii z Calzedonią Verona zakończyło się dopiero po pięciu setach wygraną gospodarzy, którzy tylko w pierwszej i ostatniej partii odnieśli pewne zwycięstwo. Przyjęcie i atak stały na podobnym poziomie w obydwu zespołach, ale w zagrywce to miejscowa ekipa pokazała się z lepszej strony, zdobywając jedenaście asów przy siedmiu przyjezdnych. W pozostałych elementach walka była wyrównana. Liderem Calzedonii Verona był Matey Kaziyski, który zdobył dziewiętnaście punktów przy 47% skuteczności w ataku, w tym cztery razy punktował zagrywką. Tylko o dwa „oczka” mniej miał Stephen Boyer. Liderem Sir Safety Conad Perugii był Wilfredo Leon, zdobywca 27 punktów przy 59% skuteczności w ataku, pięć „oczek” dołożył zagrywką, a dwa blokiem. Aleksandar Atanasijević wywalczył 22 „oczka”, z czego posłał trzy asy i raz zatrzymał rywali.

 

Sir Safety Conad Perugia – Calzedonia Verona 3:2 (25:16, 21:25, 25:27, 26:24, 15:9)

MVP: Marko Podraščanin

 

 

Revivre Axopower Milano dopisało do swojego konta komplet punktów w meczu przeciwko Kioene Padovie. O ile pierwsze dwie partie były wyrównane, to w kolejnych dwóch dominował raz jeden, raz drugi zespół. Patrząc na statystyki z całego spotkania, obydwa kluby prezentowały się niemal identycznie: po cztery punkty w zagrywce, 52% skuteczności w ataku, a w bloku dzieliła je różnica jednego „oczka” na korzyść gości. Najlepszym zawodnikiem Kioene Padovy był Yacine Louati, który zdobył 17 „oczek” przy 61% skuteczności. Niewiele mniej, bo 15 punktów do dorobku zespołu dołożył Maurice Torres, z czego dwa blokiem i dwa zagrywką. W Revivre Axopower Milano ciężar gry na swoje barki wzięli Stephen Maar oraz Trevor Clevenot, którzy zdobyli po szesnaście „oczek”, utrzymując kolejno 68% i 50% skuteczności w ataku. Trzynaście punktów do dorobku klubu z Mediolanu dołożył Matteo Piano, który w ataku utrzymał 69%, a Jan Kozamernik wywalczył dziesięć „oczek”, z czego aż cztery blokiem.

 

Kioene Padova – Revivre Axopower Milano 1:3 (23:25, 23:25, 25:15, 19:25)

MVP: Trevor Clevenot

 

 

Vero Volley Monza pozwoliła Top Volley Latinie na zwycięstwo jedynie w premierowej odsłonie, w pozostałych wygrywając dość pewnie. Gospodarze zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w bloku, dziesięć razy zatrzymując rywali przy tylko trzech blokach po ich stronie. Wyraźną różnicę na korzyść miejscowych było widać również w przyjęciu, gdzie utrzymali 57% jakości przy 42% po stronie przeciwników. W Top Volley Latinie najlepszym zawodnikiem był Swan Ngapeth, który wywalczył 24 punkty przy 51% skuteczności w ataku, z czego trzy „oczka” zdobył zagrywką, a aż dziewięć na dziesięć ataków skończył Carmelo Gitto. W Vero Volley Monzie liderem był Donovan Dzavoronok, który wywalczył 21 punktów, z czego dwa blokiem i dwa zagrywką.

 

Vero Volley MonzaTop Volley Latina 3:1 (20:25, 25:22, 25:23, 25:21)

MVP: Donovan Dzavoronok

 

 

 

Itas Trentino bez straty seta pokonało Globo Banca Popolare del Frusinate Sorę, a wyrównana walka toczyła się tylko w ostatniej partii. Gospodarze sześć razy punktowali blokiem przy trzech rywali, również w zagrywce pokazali się z lepszej strony, zdobywając osiem asów. W ataku i przyjęciu gracze z Trydentu utrzymali ponad 60% skuteczności. Liderem Globo Banca Popolare del Frusinate Sory po raz kolejny był Dušan Petković, który wywalczył jedenaście „oczek”, lecz jego zespół na przestrzeni całego starcia zdołał wywalczyć ich zaledwie 29. Michał Kędzierski rozegrał cały mecz i dołożył do dorobku klubu z Sory dwa „oczka”, jedno blokiem i jedno zagrywką. W Itasie Trentino ciężar gry na swoje barki wziął Luca Vettori, który zdobył 17 punktów przy 72% skuteczności w ataku. Srećko Lisinac punktował dwanaście razy, z czego trzy razy zagrywką.

 

Itas TrentinoGlobo Banca Popolare del Frusinate Sora 3:0 (25:19, 25:11, 25:23)

MVP: Luca Vettori

 

 

Azimut Leo Shoes Modena bez większych problemów pokonała BCC Castellanę Grotte, w której występuje Wojciech Włodarczyk. Gospodarze zdominowali rywali we wszystkich elementach, szczególnie w zagrywce (8:1) i bloku (5:1). Miejscowa ekipa utrzymała 63% jakości przyjęcia przy 33% gości i 63% skuteczności ataku przy 46% rywali. Najlepszym zawodnikiem po stronie BCC Castellany Grotte był Renan Zanatta, który wywalczył jedenaście „oczek” przy 58% skuteczności w ataku. Wojciech Włodarczyk zdobył siedem punktów przy 47% jakości w ataku i utrzymał 24% przyjęcia. W Azimut Leo Shoes Modenie liderem był Giulio Pinali, który wywalczył siedemnaście „oczek” przy 62% skuteczności. Bartosz Bednorz zdobył dziesięć punktów z 53% skutecznością w ataku i utrzymał 78% przyjęcia.

 

Azimut Leo Shoes Modena – BCC Castellana Grotte 3:0 (25:18, 25:18, 25:17)

MVP: Giulio Pinali

 

 

 

W meczu rozgrywanym awansem Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia po trzech setach pokonała Emma Villas Sienę, pozwalając rywalom na walkę tylko w ostatniej partii, dominując nad nimi w bloku, gdzie zdobyli osiem punktów przy zaledwie jednym po ich stronie. Przyjęcie na wyższym poziomie było w zespole przyjezdnych – 63% przy 56% miejscowych. W Emma Villas Sienie liderem był Fernando Hernandez, który wywalczył 21 „oczek” przy 62% skuteczności, co jednak nie wystarczyło do zwycięstwa. Damian Domagała nie wystąpił w tym meczu, a liderem Tonno Callipo Calabria Vibo Valentii był Mohamed Al Hachdadi, który zdobył 15 punktów przy 65% jakości w ataku. Tylko o jedno „oczko” miał Todor Skrimov, a spotkanie z dorobkiem 11 punktów zakończył Stefano Mengozzo, trzykrotnie punktując blokiem i kończąc osiem na dziewięć ataków.

 

Tonno Callipo Calabria Vibo ValentiaEmma Villas Siena 3:0 (25:22, 25:17, 26:24)

MVP: Tsimafei Zhukouski

 

 

 

Źródło: legavolley.it/opracowanie własne