Serie A: Kolejny dobry występ i druga statuetka MVP dla Bednorza

We włoskiej Serie A rozpoczęła się właśnie druga runda sezonu zasadniczego. Kluby Bartosza Bednorza i Wilfredo Leona zapisały na swoje konto kolejne wygrane, natomiast Wojciech Włodarczyk przegrał mecz z zespołem Damiana Domagały. Drużyna Michała Kędzierskiego i Karola Rawiaka również poznała gorycz porażki.

 

Sir Safety Conad Perugia bez problemów pokonała klub z Latiny, który w żadnym z trzech setów nie był w stanie nawiązać walki. Zespoły miały identyczną jakość przyjęcia – 47%, ale w ataku o dziesięć punktów procentowych lepsi byli goście, którzy zagrali skuteczniej w zagrywce i bloku. Liderem klubu z Perugii był Aleksandar Atanasijević, który zdobył dziewiętnaście punktów, z czego trzy zagrywką i dwa blokiem. Wilfredo Leon zakończył mecz z dorobkiem 15 „oczek”, w tym dwóch zagrywką i dwóch blokiem. Dobre starcie ma za sobą Marko Podraščanin, który zdobył dziewięć punktów przy 83% skuteczności w ataku, z czego trzy blokiem i jeden zagrywką. Liderem Top Volley Latiny był Ezequiel Palacios, który zdobył jedenaście punktów.

 

Top Volley Latina – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (17:25, 19:25, 20:25)

MVP: Aleksandar Atanasijević

 

 

 

Azimut Leo Shoes Modena prowadziła już 2:0 z Globo Banca Popolare del Frusinate Sora, ale zwycięstwo zdołała wywalczyć dopiero po pięciu setach. Goście lepiej spisali się w bloku, gdzie zdobyli szesnaście punktów przy dziesięciu rywali, ale w pozostałych elementach gra stała na identycznym poziomie. Najlepszym zawodnikiem w zespole z Modeny był Bartosz Bednorz, który rozegrał całe spotkanie i zdobył 24 punkty przy 62% skuteczności w ataku, cztery razy zatrzymał rywali i posłał im dwa asy. Simone Anzani wywalczył czternaście „oczek”, z czego aż osiem blokiem. Liderem Globo Banca Popolare del Frusinate Sory był Dušan Petković, który zdobył 32 punkty przy niemal 50% skuteczności w ataku, a cztery razy zablokował rywali. Michał Kędzierski rozegrał cały mecz i wywalczył jedno „oczko” blokiem.

 

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora – Azimut Leo Shoes Modena 2:3 (28:30, 19:25, 25:23, 26:24, 11:15)

MVP: Bartosz Bednorz

 

 

 

Itas Trentino pokonało zawodników ze Sieny w czterech setach, ulegając rywalom tylko w premierowej odsłonie, o wiele lepiej prezentując się w bloku, gdzie zdobyli jedenaście „oczek”. Goście utrzymali również wyższą jakość przyjęcia – 63% przy 48% rywali. W Itasie Trentino najwięcej „oczek” miał Aaron Russell – 16, o jedno mniej miał Uroš Kovačević, a po czternaście mieli Srećko Lisinac i Luca Vettori. Serbski środkowy cztery razy zatrzymał rywali blokiem i skończył dziesięć na dwanaście ataków. W Emma Villas Sienie ciężar gry na swoje barki wziął Fernando Hernandez, ale jego czternaście punktów nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa.

 

Emma Villas Siena – Itas Trentino  1:3 (25:21, 17:25, 17:25, 16:25)

MVP: Uroš Kovačević

 

 

Revivre Axopower Milano po tie-breaku pokonało zespół z Ravenny, ale spotkanie miało nierówny przebieg. Goście mieli 33% przyjęcia przy 56% klubu z Mediolanu, słabiej zagrali również w bloku i zagrywce. Po raz kolejny liderem Consar Ravenny był Kamil Rychlicki, który zdobył 24 punkty przy 49% skuteczności w ataku, lecz to nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. W Revivre Axopower Milano najwięcej „oczek” zdobył Nimir Abdel-Aziz – 21, a o cztery mniej miał Trevor Clevenot. Dobry mecz ma za sobą również Matteo Piano, który wywalczył szesnaście punktów, z czego trzy zagrywką i dwa blokiem.

 

Revivre Axopower Milano – Consar Ravenna 3:2 (19:25, 25:22, 27:25, 23:25, 15:12)

MVP: Matteo Piano

 

 

Cucine Lube Civitanova bez straty seta pokonała Kioene Padovę, dominując rywali w bloku, 13:4. Gospodarze byli również skuteczniejsi w przyjęciu i ataku. W zespole przyjezdnym po dziewięć „oczek” mieli Yacine Louati i Marco Volpato, siedem punktów zdobył wracający po kontuzji Ryley Barnes. W Cucine Lube Civitanovie liderem był Yoandry Leal, który wywalczył 15 „oczek” przy 63% jakości w ataku.

 

Cucine Lube Civitanova – Kioene Padova 3:0 (25:17, 25:23, 25:15)

MVP: Yoandy Leal

 

 

Calzedonia Verona za trzy punkty pokonała Vero Volley Monzę, we wszystkich elementach prezentując się lepiej. W zespole gości ciężar gry na swoje barki wziął Donovan Dzavoronok, który wywalczył dwanaście punktów, to jednak nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Po stronie zespołu z Verony liderem był Matey Kaziyskiy, który zdobył dwanaście „oczek”, a o jeden mniej miał Stephen Boyer.

 

Calzedonia Verona – Vero Volley Monza 3:0 (25:20, 25:22, 25:14)

MVP: Daniele De Pandis

 

 

 

BCC Castellana Grotte po pięciu setach przegrała z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentią, chociaż miała okazję do zakończenia meczu na swoją korzyść za komplet punktów. Zespoły podobnie zagrały w zagrywce i ataku, przyjęcie natomiast było lepsze po stronie przyjezdnych. Damian Domagała nie wystąpił w tym meczu, a liderem Tonno Callipo Calabria Vibo Valentii był Mohamed Al Hachdadi, który zdobył 28 „oczek”. W BCC Castellanie Grotte najwięcej punktów miał Renan Zanatta – 26, a Wojciech Włodarczyk wywalczył 19 „oczek” przy 45% jakości w ataku, dwa razy zatrzymując rywali blokiem.

 

BCC Castellana Grotte – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 2:3 (25:18, 23:25, 26:24, 25:27, 10:15)

MVP: Tsimafei Zhukouski

 

 

 

Źródło: legavolley.it/opracowanie własne