Kolejny zawodnik przedłużył kontrakt z wicemistrzem Polski

Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle jest belgijski przyjmujący, Sam Deroo. Nowa umowa będzie obowiązywała do 2020 roku. Wcześniej na taki sam krok zdecydował się kapitan wicemistrzów Polski, Benjamin Toniutti, co oznacza, że dwóch czołowych zawodników zostaje w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Sam Deroo do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przeniósł się przed rozgrywkami 2015/2016 i od tamtego momentu jest jednym z podstawowych zawodników zespołu. Przyjmujący, tylko w rozgrywkach PlusLigi, zagrał w stu meczach i dla kędzierzyńskiego zespołu zdobył ponad tysiąc „oczek”. W ciągu swojej przygody w Kędzierzynie-Koźlu Sam Deroo dwukrotnie zdobywał zloty medal mistrzostw Puchar Polski, a ostatni sezon zakończył wicemistrzostwem kraju. W trakcie trwającego sezonu wicemistrzowie Polski prezentują się bardzo dobrze, a pierwszą rundę sezonu zasadniczego zakończyli z kompletem zwycięstw. Również na arenie międzynarodowej zespół spisuje się dobrze. Jednym z powodów, które zdecydowały o przedłużeniu kontraktu były właśnie aspekty sportowe, a także dobra organizacja klubu. „Uważam, że ZAKSA jest w gronie najlepszych klubów nie tylko w Polsce, ale i w Europie, więc gra w takim zespole, tak stabilnym klubie i możliwość pracy na najwyższym poziomie jest czymś wyjątkowym. Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że zostanę w ZAKSIE na kolejny sezon. Ja i moja rodzina czujemy się tutaj bardzo dobrze, najbliższe otoczenie, ludzie wokół nas okazali nam sporo wsparcia, co również doceniamy. Chciałbym również podziękować klubowi, drużynie i naszym fanom za okazane mi zaufanie. Mam nadzieję, że nadal będę dostarczał sporo dobrych emocji, bo wszyscy w Kędzierzynie-Koźlu zasługują na to” – powiedział po podpisaniu kontraktu Sam Deroo.

 

Belgijski przyjmujący to nie pierwszy zawodnik, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z wicemistrzami Polski. Wcześniej na taki sam krok zdecydował się Benjamin Toniutti, o czym więcej przeczytacie TUTAJ.

 

Obecnie kędzierzynianie mają dłuższą przerwę od gry w PlusLidze, bo na ligowe parkiety wrócą dopiero 19 stycznia, kiedy zmierzą się z Chemikiem Bydgoszcz. Wcześniej jednak, 15 stycznia, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów podejmie zespół Cucine Lube Civitanovy.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne