Benjamin Toniutti na dłużej w Kędzierzynie!

Benjamin Toniutti, uważany za jednego z najlepszych rozgrywających świata, zdecydował się na kolejne przedłużenie kontraktu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Francuski zawodnik podpisał roczną umowę z wicemistrzem Polski, gdzie pełni również funkcję kapitana zespołu i sezon 2019/2020 będzie dla niego piątym w kędzierzyńskich barwach.

 

Kolejny rok w Polsce

 

Benjamin Toniutti zdecydował się na podpisanie kontraktu przed sezonem 2015/2016 i od tamtej pory dołożył do swojego dorobku kilka medali wywalczonych z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Podczas trzech lat Francuz dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, raz zdobył Puchar Polski, a w ostatnim sezonie zdobył srebro mistrzostw Polski. „Chciałbym kontynuować tę pracę i wierzę, że razem możemy sięgać jeszcze po niejedno trofeum. Najważniejsza była dla mnie świadomość, że klub chce tworzyć coś ważnego i ja jestem częścią tego projektu. Cieszę się, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle chciała kontynuować współpracę ze mną. Zdecydowałem się pozostać w Kędzierzynie-Koźlu ponieważ zarówno ja jak i moja rodzina czujemy się tutaj bardzo dobrze” – podkreśla kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Umowa między francuskim rozgrywającym a kędzierzyńskim klubem została przedłużona o rok.

 

W obecnych rozgrywkach ZAKSA Kędzierzyn-Koźle prezentuje się bardzo dobrze i pierwszą część sezonu zasadniczego PlusLigi zakończyła na pierwszym miejscu bez porażki na koncie. Kędzierzynianie są już również pewni gry o Puchar Polski, a oprócz rywalizacji na krajowym podwórku, walczą również w europejskich pucharach. Benjamin Toniutti nie ukrywa, że to właśnie wysoki poziom i możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie była jednym z kluczowych czynników, jakie skłoniły go do podpisania nowej umowy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne