Serie A: Wilfredo Leon z kolejną wygraną i statuetką MVP

W lidze włoskiej w ten weekend została rozegrana przedostatnia kolejka pierwszej rundy fazy zasadniczej. Na czele tabeli nadal znajduje się Sir Safety Conad Perugia, a awans na drugie miejsce zanotowało Itas Trentino, za którym jest Cucine Lube Civitanova. Zestawienie zamyka BCC Castellana Grotte z dwunastoma porażkami na koncie i dorobkiem czterech punktów.

 

Cucine Lube Civitanova na rozpoczęcie dwunastej kolejki zmagań zmierzyła się z BCC Castellaną Grotte, gdzie występuje Wojciech Włodarczyk. Spotkanie zakończyło się po czterech setach wygraną gospodarzy, którzy byli skuteczniejsi w zagrywce, zdobywając jedenaście asów przy pięciu rywali, wyższą jakość utrzymując również w przyjęciu. Goście lepiej spisywali się na siatce, punktując dwanaście razy, o cztery więcej niż oni. Najlepszym zawodnikiem BCC Castellany Grotte był Renan Zanatta, który zdobył dziewiętnaście „oczek” przy 42% skuteczności w ataku, z czego trzy punkty dołożył blokiem. Dobre spotkanie ma za sobą Wojciech Włodarczyk, który wywalczył szesnaście „oczek”, z czego aż pięć blokiem. Polak miał również 38% jakości przyjęcia, popełniając cztery bezpośrednie błędy. Liderem Cucine Lube Civitanovy był Osmany Juantorena, który zdobył osiemnaście „oczek”, w tym trzy blokiem, a czternaście punktów na koncie miał Yoandry Leal. Siedem „oczek”, z czego sześć zdobytych zagrywką miał rozgrywający Bruno Rezende.

 

Cucine Lube Civitanova – BCC Castellana Grotte 3:1 (25:22, 25:21, 17:25, 25:18)

MVP: Fabio Balaso

 

 

Siatkarze z Trydentu bez straty punktu pokonali Azimut Leo Shoes Modenę, dzięki czemu awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli. Goście po grze na przewagi zwyciężyli w pierwszej odsłonie, ale pozostałe padły łupem miejscowych, spotkanie jednak było wyrównane w każdym elemencie. Najlepszym zawodnikiem po stronie Azimut Leo Shoes Modeny był Ivan Zaytsev, który zdobył 20 punktów przy 46% skuteczności w ataku, a tylko o trzy miał Tine Urnaut, utrzymujący 42% jakości ataku. Bartosz Bednorz dwukrotnie pojawił się na zmianach, zdobywając jeden punkt. Najlepszym graczem Itasu Trentino był Uroš Kovačević, który zdobył 21 „oczek”, w tym trzy zagrywką. Tylko o jeden punkt mniej miał Aaron Russell – 20, przy 51% skuteczności. Srećko Lisinac wywalczył 10 „oczek”, z czego cztery blokiem.

 

Itas Trentino – Azimut Leo Shoes Modena 3:1 (24:26, 25:23, 25:23, 25:20)

MVP: Uroš Kovačević

 

 

 

Calzedonia Verona po wyrównanym spotkaniu zdobyła komplet punktów, pokonując TopVolley Latinę, mecz był jednak na podobnym poziomie w zagrywce i ataku. Gospodarze lepiej zagrali blokiem, punktując o siedem razy więcej niż rywale, utrzymali również wyższą jakość przyjęcia (53% do 37%). Najlepszym zawodnikiem po stronie gości był Tonček Štern, który zdobył 23 „oczka”. Po stronie Calzedonii Verona liderem był nowy nabytek klubu, Matey Kaziyski, punktujący 21 razy przy 54% skuteczności w ataku, a o dwa „oczka” mniej miał Stephen Boyer. Jedenaście punktów wywalczył Sebastian Sole, z czego aż pięć razy punktował blokiem.

 

Calzedonia Verona – TopVolley Latina 3:1 (23:25, 28:26, 25:22, 25:17)

MVP: Matey Kaziyski

 

 

 

Gracze z Mediolanu bez straty seta pokonali Tonno Callipo Calabria Vibo Valentię, w żadnym z trzech setów nie pozwalając rywalom na nawiązanie walki. Miejscowa ekipa była mocniejsza w ataku, gdzie utrzymała 65% skuteczności przy 41% przeciwników, w pozostałych elementach różnice były niewielkie. Liderem gości był Mohamad Al Hachdadi, który wywalczył 15 „oczek” przy 54% jakości ataku. Damian Domagała pojawił się na zmianę tylko w pierwszym secie. W Revivre Axopower Milano ciężar gry na swoje barki wzięli Trevor Clevenot i Nimir Abdel-Aziz, którzy zdobyli kolejno siedemnaście i szesnaście „oczek”, Francuz utrzymał przy tym 75% skuteczności w ataku.

 

Revivre Axopower Milano – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:0 (25:17, 25:21, 25:19)

MVP: Trevor Clevenot

 

 

 

Kioena Padova nie dała najmniejszych szans Consar Ravennie, pokonując rywali w szybkich trzech setach. Gospodarze byli zdecydowanie mocniejsi w przyjęciu, gdzie utrzymali 52% przy 29% przeciwników, a także ataku, osiągając 60% jakości przy 34% przyjezdnych. W Consar Ravennie ponownie najlepszy był Kamil Rychlicki, który zdobył dwanaście „oczek” przy 46% jakości ataku. Drugi w kolejności Cristian Poglajen miał 8 punktów, z czego sześć zdobył zagrywką. Kioenę Padovę do zwycięstwa poprowadził Maurice Torres, zdobywca 15 „oczek”, a o dwa mniej miał Yacine Louati. Alberto Polo w swoim dorobku miał 12 punktów, z czego pięć zdobytych zagrywką i jeden blokiem.

 

Kioene Padova – Consar Ravenna 3:0 (25:19, 25:19, 25:14)

MVP: Marco Volpato

 

 

 

Sir Safety Conad Perugia straciła seta w starciu z klubem z Sory, którego barw broni Michał Kędzierski. Goście zdecydowanie lepiej zagrali blokiem, zdobywając tym elementem dziesięć „oczek” przy pięciu gospodarzy i posyłając w ich boisko piętnaście asów, przy zaledwie trzech z ich strony. Najlepszym zawodnikiem po stronie Sir Safety Conad Perugii był Aleksandar Atanasijević, zdobywca 23 „oczek”, z czego sześciu zagrywką i dwóch atakiem. Wilfredo Leon miał osiemnaście punktów, w tym sześć z pola serwisowego. W zespole z Sory liderem był Dušan Petković, który wywalczył czternaście „oczek”, lecz wypracował zaledwie 37% jakości w ataku. Michał Kędzierski zagrał we wszystkich czterech setach i kończąc spotkanie z ratio -4. Karol Rawiak nie pojawił się na boisku.

 

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora – Sir Safety Conad Perugia 1:3 (25:22, 16:25, 18:25, 16:25)

MVP: Wilfredo Leon

 

 

 

Vero Volley Monza pokonała Emma Villas Sienę, lecz spotkanie w pierwszych dwóch odsłonach było bardzo zacięte i zakończyło się po grze na przewagi. Co ciekawe w przyjęciu lepszy był klub ze Sieny, który utrzymał 57% przy 44% rywali. W drużynie gości liderem był Amir Ghafour, który zdobył 20 „oczek”, w tym cztery blokiem, a tylko o trzy mniej miał Oleh Plotnytskiy. Liderem Emma Villas Sieny był Juriy Gladyr, który zdobył szesnaście punktów, w tym po trzy zagrywką i blokiem, nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa. Po czternaście „oczek” mieli Yuki Ishikava i Fernando Hernandez.

 

Emma Villas Siena – Vero Volley Monza 1:3 (24:26, 24:26, 25:19, 18:25)

MVP: Oleh Plotnytskyi

 

 

 

Źródło: legavolley.it/opracowanie własne