Ferdinando de Giorgi oficjalnie na czele Cucine Lube Civitanovy

Zgodnie z zapowiedziami, które pojawiały się we włoskich mediach od kilku dni i były sygnalizowane przez włodarzy Cucine Lube Civitanovy, trener Ferdinando de Giorgi oficjalnie stanie na czele tego zespołu. Włoch poprosił włodarzy Jastrzębskiego Węgla o wcześniejsze rozwiązanie umowy i opuścił PlusLigę, przenosząc się do Serie A.

 

Cel zostanie osiągnięty?

 

Cucine Lube Civitanova w obecnych rozgrywkach od początku nie spełnia oczekiwań stawianych przez zespołem przez jego włodarzy. Już po Superpucharze Włoch właściciele klubu nie ukrywali, że nie są zadowoleni z tego, jak gra drużyna. Jeszcze ostrzejsze głosy słychać było po Klubowych Mistrzostwach Świata, gdzie po odpadnięciu Zenitu Kazań włoski klub stawiany był w roli faworyta do medalu. Ostatecznie w finale rozgrywek Cucine Lube Civitanova przegrała z Itasem Trentino i ponownie musiała zadowolić się srebrnym medalem. Kredyt zaufania do trenera i dyrektora sportowego skończył się jednak po przegranej z Revivre Axopower Milano i 10 grudnia do dymisji ze skutkiem natychmiastowym podał się Giampaolo Medei. Pod wodzą drugiego szkoleniowca Cucine Lube Civitanova bez straty seta pokonała Top Volley Latinę i już po tym meczu pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowego trenera. Dzisiaj oficjalnie zostało potwierdzone, że nowym szkoleniowcem Cucine Lube Civitanovy został Ferdinado de Giorgi, który przed startem sezonu 2018/2019 podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem. Dla włoskiego trenera nie będzie to pierwsza przygoda z Cucine Lube Civitanovą, ponieważ stał na czele tego klubu w latach 2005-2010, zdobywając z nim Puchar Challenge, mistrzostwo Włoch oraz dwa Puchary i Superpuchary.

 

 

Umowa pomiędzy Cucine Lube Civitanovą a Ferdinando de Giorgim została podpisana do końca rozgrywek 2018/2019 oraz na cały sezon 2019/2019 z możliwością przedłużenia na kolejny rok. Trener przyleci do Włoch w niedzielę wieczorem, a już w poniedziałek rano zacznie pracę z drużyną.

 

 

 

Źródło: informacja własna/lubevolley.it