Andrea Anastasi nie będzie dłużej prowadził Belgów

Andrea Anastasi po sezonie spędzonym z reprezentacją Belgii zdecydował, że nie będzie kontynuował swojej pracy tym zespołem. Włodarze belgijskiej federacji intensywnie szukają nowego szkoleniowca, który będzie prowadził Belgów do kolejnych sukcesów i walki o bilety na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

 

W marcu 2018 roku Andrea Anastasi zdecydował się na podjęcie nowego wyzwania i stanął na czele reprezentacji Belgii. Trener podpisał kontrakt do końca roku olimpijskiego 2020 z możliwością jego przedłużenia, ale teraz jest pewne, że Włoch nie będzie dłużej pracował z Belgami, za przyczynę rezygnacji podając powody osobiste. W tym roku szkoleniowiec poprowadził drużynę do zajęcia dziesiątego miejsca podczas mistrzostw świata. „Drodzy fani belgijskiej siatkówki, jest mi bardzo przykro informować was o tym, że zdecydowałem się nie kontynuować pracy jako trener fantastycznej reprezentacji Belgii, z którą grałem w mistrzostwach świata 2018 we Włoszech. To trudna decyzja, którą podejmuję z powodów osobistych, nie pozwalających mi w pełni skupić się na pracy z reprezentacją Belgii” – mówi Andrea Anastasi. Włoski szkoleniowiec nie ukrywa, że ostatnie miesiące wiele mu dały i pozwoliły mu się rozwinąć. Trener podkreśla, że praca dla belgijskiej federacji przebiegała wzorowo, a współpracownicy od razu do zaakceptowali. „To było wspaniałe lato, podczas którego miałem szansę pracować z tymi wszystkimi wspaniałymi zawodnikami i sztabem. To doświadczenie wiele mi dało, zarówno z osobistego, jak i służbowego punktu widzenia” – dodał Anastasi.

 

 

Trener nie ukrywał, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy osiągnął tak dużo głównie dzięki ludziom, z którymi pracował. Odchodząc ze stanowiska pierwszego szkoleniowca zapewnia, że pozostanie fanem tej drużyny, którą poprowadził do zajęcia dziesiątego miejsca podczas mistrzostw świata 2018. „Chciałbym podziękować wszystkim z federacji, moim zawodnikom i sztabowi, za zaufanie mi, wsparcie, jakie od nich otrzymałem i możliwość dzielenia z nimi tej przygody. Mam nadzieję, że w przyszłości ponownie będę mógł pracować z Belgami i mogę zapewnić, że pozostanę ich fanem” – podkreślił Andrea Anastasi. Włodarze belgijskiej federacji zapewniają, że już intensywnie poszukują nowego trenera, który będzie walczył z Belgami o awans na Igrzyska Olimpijskie.

 

 

 

Źródło: topvolleybelgium.be/opracowanie własne