Jastrzębianie nie zostaną na lodzie. Trwają poszukiwania nowego trenera

Od kilku dni niemal przesądzone jest, że Ferdinando de Giorgi odejdzie z Jastrzębskiego Węgla, by związać się z Cucine Lube Civitanovą, co potwierdzają włodarze włoskiego klubu. Dzisiaj Jastrzębski Węgiel wydał oświadczenie w sprawie tej sytuacji i zapewnił, że nie wpłynie ona na postawę zespołu w nadchodzących spotkaniach.

 

Włoskie media i włodarze Cucine Lube Civitanowy od kilku dni informują, że najpoważniejszym kandydatem na objęcie stanowiska szkoleniowca jest właśnie Ferdinando de Giorgi, uważany za trenerską legendę. Cucine Lube Civitanova podczas ostatniego spotkania Serie A bez straty seta pokonała Top Volley Latinę i już po tym meczu pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowego trenera. „Nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia, ale sytuacja będzie rozwiązana i jesteśmy przekonani, że będzie to powrót Ferdinando de Giorgiego. Cieszymy się z tego wyboru. Trener de Giorgi raczej nie przyleci przed poniedziałkiem, ale powinien już być gotowy na kolejny mecz Ligi Mistrzów” – mówił po meczu z Top Volley Latiną Fabio Giulianelli. Włodarze Jastrzębskiego Węgla nie ukrywają, że Ferdinando de Giorgi zwrócił się do klubu z prośbą o rozwiązanie obowiązującego kontraktu. Zarząd jastrzębskiej drużyny zapewnia jednak, że zespół nie zostanie bez trenera w chwili obecnej trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. Prawdopodobnie niedzielne stracie z ONICO Warszawa będzie ostatnim Ferdinando de Giorgiego na czele Jastrzębskiego Węgla.

 

 

 

Oświadczenie Jastrzębskiego Węgla:

 

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że trener naszego pierwszego zespołu Pan Ferdinando De Giorgi zwrócił się do klubu z prośbą o rozwiązanie wiążącego nas kontraktu na zasadzie porozumienia stron.

 

Taki stan rzeczy jest dla klubu dużym zaskoczeniem, gdyż zawarliśmy kontrakt na dokończenie poprzedniego sezonu oraz na dwa następne pełne sezony, które pozwoliłyby trenerowi zrealizować nasz wspólny plan dalszego rozwoju zespołu na najwyższym poziomie sportowym. Aktualnie Pan Ferdinando De Giorgi jako szkoleniowiec zamierza związać się z czołowym klubem włoskim i nasz klub nie zamierza stwarzać utrudnień w tym zakresie, gdyż naszym nadrzędnym celem jest  współpraca z ludźmi, którzy na pierwszym miejscu stawiają wyłącznie dobro naszego klubu. Jednak ostateczne sfinalizowanie tej sprawy uzależniamy od zapewnienia ciągłości szkoleniowej naszego zespołu i podpisania kontraktu z nowym klasowym trenerem. Jeżeli sytuacja taka będzie miała miejsce, to o zawarciu takowego kontraktu poinformujemy Państwa w kolejnym komunikacie. Jednocześnie zapewniamy, iż zaistniała sytuacja nie zmienia naszego założonego celu sportowego na ten, jak i na kolejne sezony.

 

 

 

Źródło: jastrzbskiwegiel.pl/opracowanie własne