Serie A: Kolejka niespodzianek. Przegrana zespołu Leona

W lidze włoskiej zakończyła się właśnie jedenasta kolejka zmagań w Serie A, podczas której doszło do kilku niespodzianek. Porażki doznała drużyna Wilfredo Leona, bez zwycięstwa mecz zakończyli również Wojciech Włodarczyk, Damian Domagała, Michał Kędzierski i Karol Rawiak. Dwa punkty do tabeli wywalczył za to klub Bartosza Bednorza.

Azimut Leo Shoes Modena pokonała zespół ze Sieny dopiero po pięciu setach, ale w każdej z partii toczyła się wyrównana walka. Emma Villas Siena osiem razy punktowała blokiem, przy czterech blokach rywali. Również w polu serwisowym lepiej grali przyjezdni, posyłając dwanaście asów przy sześciu rywal. W przyjęciu i ataku obydwie drużyny miały niemal identyczny poziom. W Azimut Leo Shoes Modenie najwięcej punktów mieli Tine Urnaut i Ivan Zaytsev – 20, utrzymując około 50% skuteczności w ataku. Bartosz Bednorz wyszedł w podstawowym składzie w dwóch pierwszych setach, zdobywając cztery punkty przy 31% skuteczności w ataku i 60% jakości przyjęcia. W Emma Villas Sienie liderem był Fernando Hernandez, który wywalczył 26 „oczek” przy 45% skuteczności w ataku. Dobrze zagrał również Jurij Gladyr, który zdobył dziesięć punkrów, z czego trzy zagrywką.

Azimut Leo Shoes Modena – Emma Villas Siena 3:2 (23:25, 25:22, 29:31, 25:22, 15:8)

MVP: Tine Urnaut

Dość niespodziewanie Cucine Lube Civitanova po trzech setach uległa zespołowi z Mediolanu, który w każdej z partii miał kontrolę nad grą. Gracze Revivre Axopower Milano lepiej zagrali blokiem, dziewięć razy zatrzymując rywali, o trzy więcej niż gospodarze. W ataku obydwie drużyny bardzo słabo zagrały w przyjęciu, gospodarze utrzymali 33% skuteczności przy 26% Cucine Lube Civitanovy, również w ataku nie przekraczając 50% skuteczności. Liderem gości był Tsvetan Sokolov, który punktował 12 razy przy 50% skuteczności. W Revivre Axopower Milano najwięcej punktów miał Nimir Abdel-Aziz – 14, utrzymując 52% jakości ataku, a tylko o jedno „oczko” mniej zdobył Stephen Maar.

Revivre Axoporte Milano – Cucine Lube Civitanova 3:0 (25:17, 25:22, 25:21)

MVP: Stephen Maar

Siatkarze Itas Trentino bez większych problemów pokonali graczy Consar Ravenny, pozwalając przeciwników jedynie na minimalne zwycięstwo w drugiej odsłonie. Goście zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w zagrywce, punktując dziesięć razy przy czterech asach przeciwników. W pozostałych elementach również lepsi byli gracze z Trydentu. Liderem gospodarzy był Kamil Rychlicki, który zdobył 20 „oczek” przy 45% skuteczności w ataku. W Itasie Trentino najwięcej punktów mieli Aaron Russell i Uroš Kovačević – 15, utrzymując przy tym 50% jakości w ataku. Srećko Lisinac zakończył spotkanie z dorobkiem trzynastu punktów, z czego jednym zagrywką i dwoma blokiem.

Consar Ravenna – Itas Trentino 1:3 (21:25, 25:23, 13:25, 21:25)

MVP: Simone Giannelli

Mimo wyrównanej walki w czwartym secie, Sir Safety Conad Perugia nie zdołała przedłużyć meczu z Kioene Padovą i musiała uznać wyższość rywali z Padwy. Obydwa zespoły prezentowały podobny poziom we wszystkich elementach z wyjątkiem przyjęcia, gdzie mocniejsi byli gospodarze. Liderem Sir Safety Conad Perugii był Aleksandar Atanasijević, który zdobył dziewiętnaście „oczek”, a tylko o jedno mniej miał Wilfredo Leon. W Kioene Padovie najwięcej „oczek” miał Luigi Randazzo – 16, o dwa mniej na swoim koncie miał Maurice Torres, z czego trzy blokiem.

Kioene Padova – Sir Safety Conad Perugia 3:1 (25:19, 25:19, 17:25, 29:27)

MVP: Dragan Travica

Top Volley Latina w czterech setach pokonała zawodników z Sory, a najbardziej zacięta była czwarta partia. W bloku obydwa zespoły miały podobny poziom, gospodarze zdobyli sześć „oczek”, goście o jedno więcej, przyjęcie i atak stał na niemal takim samym poziomie. Top Volley Latina posłała na stronę przeciwników osiem asów serwisowych przy trzech rywali. Liderem gospodarzy był Tonček Štern, który wywalczył dziewiętnaście „oczek”, a o trzy mniej miał Swan Ngapeth. W Globo Banca Popolare Del Frusinate Sorze najlepszym zawodnikiem był Dušan Petković, który na przestrzeni całego spotkania wywalczył 29 punktów przy 48% skuteczności w ataku.

Top Volley Latina – Globo Banca Popolare Del Frusinate Sora 3:1 (25:19, 19:25, 25:21, 28:26)

MPV: Tonček Štern

Calzedonia Verona do zwycięstwa nad Tonno Callipo Calabria Vibo Valentią potrzebowała aż pięciu setów. Gracze z Werony bardzo dobrze przyjmowali zagrywki, utrzymując 67% jakości w tym elemencie. W ataku obydwie drużyny miały niemal identyczną skuteczność – 54%, w zagrywce i bloku było podobnie. Liderem Calzedonii Verona był Stephen Boyer, który zdobył 27 „oczek”, z czego trzy blokiem i jedno zagrywką. Bardzo dobrze zagrał środkowy Sebastian Sole, zdobywając 23 punkty, z czego aż sześć blokiem i szesnaście atakiem przy skuteczności 80%. W Tonno Callipo Calabria Vibo Valentii liderem był Mohamed Al Hachdadi, który zdobył 37 punktów przy 59% jakości w ataku. Damian Domagała nie zagrał w tym meczu.

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Calzedonia Verona 2:3 (27:25, 23:25, 31:29, 16:25, 10:15)

MVP: Sebastian Sole

Vero Volley Monza po pięciu setach pokonała BCC Castellanę Grotte, w tie-breaku dominując nad rywalami. W bloku obydwie drużyny zdobyły po jedenaście „oczek”, bardzo zbliżony poziom utrzymując w ataku. W przyjęciu lepiej zagrali goście, którzy mieli 62% jakości w tym elemencie przy 53% miejscowych. W zespole Vero Volley Monzy najwięcej punktów miał Oleh Plotnytskyi, który miał 21 „oczek” przy 45% skuteczności w ataku. Dobry mecz ma za sobą również Simone Buti, który zakończył starcie z trzynastoma punktami, z czego czterema zdobytymi blokiem. W BCC Castellanie Grottte najwięcej „oczek” zdobył Renan Zanatta – 21, a Wojciech Włodarczyk miał ich 18 przy skuteczności 48%.

BCC Castellana Grotte – Vero Volley Monza 2:3 (25:23, 25:20, 21:25, 20:25, 9:15)

MVP: Oleh Plotnytskyi

Źródło: legavollley.it/opracowanie własne