Nikolay Penchev zawodnikiem ONICO Warszawa!

Nikolay Penchev jest kolejnym zawodnikiem, który w obliczy kryzysu w Stoczni Szczecin rozwiązał kontrakt z klubem. Przyjmujący znalazł już nowego pracodawcę, a będzie to zespół ONICO Warszawa. Rywalami Bułgara o miejsce w wyjściowym składzie będą Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Łukasz Wiese oraz Mateusz Janikowski.

 

W PlusLidze od dawna

 

Nikolay Penchev do zespołu Stoczni Szczecin dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019, a zespół miał być jednym z pretendentów do walki o najwyższe cele. Bardzo szybko okazało się, że szczeciński klub boryka się ze sporymi problemami finansowymi, czego skutkiem były rozwiązane kontrakty przez kolejnych zawodników. Wśród siatkarzy, którzy zdecydowali się na opuszczenie Szczecina był bułgarski przyjmujący Nikolay Penchev, dla którego był to czwarty plusligowy klub.

 

Bułgar na swoim koncie ma złote oraz srebrne medale mistrzostw Polski oraz srebro Ligi Mistrzów, a swoją przygodę w PlusLidze siatkarz rozpoczął w 2012 roku, kiedy bronił barw ówczesnego Effektora Kielce. Później przez trzy sezony grał w rzeszowskim zespole, a  w latach 2016-2018 Bułgar występował w PGE Skrze Bełchatów skąd przeniósł się do Stoczni Szczecin. W szczecińskiej drużynie Nikolay Penchev miał niewiele okazji do regularnej gry i najczęściej na boisku pojawiał się zadaniowo. Teraz pewne jest, że siatkarz nie pożegna się z Polską, a najbliższe kilka miesięcy spędzi w zespole ONICO Warszawa. „Mimo młodego wieku Niko Penczew to zawodnik bardzo doświadczony na plusligowych, ale i europejskich parkietach. Cieszymy się, że tacy siatkarze chcą grać dla ONICO Warszawa i widzą w tym projekcie ogromny potencjał. Jesteśmy głęboko przekonani, że reprezentant Bułgarii wzmocni konkurencję na pozycji przyjmującego, wierzymy w jego profesjonalizm i doświadczenie” – powiedział po podpisaniu kontraktu prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

 

Nikolay Penchev nie jest pierwszy były zawodnikiem Stoczni Szczecin, który zdecydował się na podpisanie kontraktu z ONICO Warszawa. Wcześniej umową z klubem ze stolicy Polski związał się Bartosz Kurek, o czym pisaliśmy TUTAJ. Z kolei o miejsce w podstawowym składzie bułgarski przyjmujący rywalizował będzie z Bartoszem Kwolkiem, Piotrem Łukasikiem, Łukaszem Wiese oraz Mateuszem Janikowskim.

 

Zespół prowadzony przez trenera Stephane’a Antigę zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli PlusLigi. Warszawianie rozegrali do tej pory jedenaście spotkań i mają na swoim koncie dwadzieścia jeden punktów. Gracze ze stolicy siedem razy schodzili z parkietu, jako zwycięska drużyna, a cztery razy musieli uznać wyższość rywali.

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne