PLS wydał oświadczenie w sprawie Stoczni Szczecin. Klub ma czas do 14 grudnia

W związku z ostatnimi wydarzeniami związanymi z dalszą przyszłością Stoczni Szczecin w rozgrywkach PlusLigi, Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki wydał oświadczenie, w którym odniósł się do sytuacji klubu. Jednocześnie zastrzeżono, że czas na wdrożenie programu naprawczego nie będzie bezterminowy i minie z dniem 14 grudnia 2018 roku.

 

O problemach szczecińskiego klubu mówiono już od listopada, ale włodarze Stoczni Szczecin długo zaprzeczali tym doniesieniom i dopiero niedawno ujawniono z jak poważnymi problemami finansowymi boryka się klub. Z zespołem pożegnało się wielu podstawowych zawodników między innymi Bartosz Kurek, który sezon dokończy w ONICO Warszawa, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

W ostatnim czasie prezes zarządu klubu pan Jakub Markiewicz spotkał się z Radą Nadzorczą Polskiej Ligi Siatkówki. Po spotkaniu zarząd Stoczni Szczecin wydał oświadczenie, w którym poinformował o tym, że podjęto działania w celu utrzymania klubu w PlusLidze. W pomoc szczecińskiemu zespołowi włączyły się inne plusligowe klubu, na razie nie wiadomo jeszcze na czym ta pomoc będzie poległa, ale taka postawa jest budująca dla włodarzy ligi. Dodatkowo zespoły Chemika Bydgoszcz oraz MKS-u Będzin zgodziły się na przeniesienie najbliższych spotkań, tak by Stocznia Szczecin mogła pozyskać nowych zawodników. „Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki dziękuje klubom PlusLigi za solidarność i udowodnienie, że w naprawdę trudnych momentach potrafią być Jedną Drużyną. Jesteśmy zbudowani chęcią pomocy, jaką wspólnie zademonstrowaliśmy wobec trudnej sytuacji KPS Stoczni Szczecin. Ta pomoc zmobilizowała zarząd szczecińskiej spółki do podęcia decydujących działań, w celu uratowania dalszego istnienia zawodowej siatkówki w tym mieście. Szczególne pochwały należą się klubom z Bydgoszczy oraz Będzina, które zgodziły się na przełożenie najbliższych meczów ligowych z drużyną ze Szczecina. Taka postawa jest godna wielkiego szacunku!” – czytamy w oświadczenia. Jednocześnie zarząd ligi podkreśla, że czas na wdrożenie programu naprawczego nie będzie bezterminowy i jeśli do 14 grudnia rozwiązania kryzysu nie zostaną przygotowane i wdrożone rozpocznie się procedura wykluczenia Stoczni Szczecin z rozgrywek sezonu 2018/2019. Podkreślamy, że odłożenie w czasie decyzji zarządu PLS co do dalszej przyszłości KPS Stocznia Szczecin w zawodowej lidze miało na celu wykorzystanie wszystkich szans dla szczecińskiej drużyny, ale nie może być bezterminowe. Mając powyższe na uwadze Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki ustalił, że najpóźniej do 14 grudnia 2018 roku zarząd klubu przygotuje i wdroży realistyczny plan naprawczy. Jeśli jednak to nie nastąpi i KPS Stocznia Szczecin nie będzie spełniać warunków grania w zawodowej lidze to rozpoczniemy procedurę wykluczenia klubu z rozgrywek sezonu 2018/2019” – czytamy w dalszej części oświadczenia.

 

 

 

Źródło: plusliga.pl/opracowanie własne