PlusLiga: ONICO Warszawa za mocna dla katowiczan

Siatkarze ONICO Warszawa podejmowała dzisiaj na swoim boisku podopiecznych trenera Piotra Gruszki. Spotkanie mimo dobrego startu katowiczan, po czterech partiach zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy dopisali do tabeli komplet punków. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Antoine Brizard.

 

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczął Karol Butryn (1:0), a po chwili podobnym atakiem odpowiedzieli warszawianie (1:1). Od początku oba zespoły podejmowały ryzyko w polu zagrywki, co skutkowało błędami, ale w lepszej sytuacji byli podopieczni Piotra Gruszki, którzy prowadzili trzema punktami (6:3). Złą passę gospodarzy dobrym atakiem przełamał Piotr Łukasik (4:6), a kilka chwil później dobra gra Bartosza Kwolka pozwoliła na zniwelowanie strat (7:8). W kolejnych akcjach Tomas Rousseaux skutecznie obił blok rywali (11:8), a w drużynie z Warszawy na środku siatki zameldował się Andrzej Wrona (12:13). Kilka chwil później piłkę w boisko rywali wbił Bartosz Kwolek (13:13). Przez krótki czas zespoły grały punkt za punkt, lecz po asie serwisowym Bartłomieja Krulickiego katowiczanie odbudowali trzypunktową przewagę (18:15). Po przerwie na życzenie Stephane’a Antigi dobry fragment gry w zagrywce zanotował Bartosz Kwolek (18:18). W końcówce ekipy grały punkt za punkt, ale o „oczko” lepsi byli zawodnicy GKS-u Katowice (23:22). Po ataku Rafała Sobańskiego piłkę setową mieli przyjezdni (24:22), a kilka chwil później przyjmujący zakończył pierwszą partię (25:23).

 

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnych uderzeń z obu stron siatki (2:2), a w ekipie z Katowic kolejne dobrze spisywał się Karol Butryn (4:4). Natomiast wśród warszawskich zawodników wyróżniał się Piotr Łukasik, którego ataki pozwoliły na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Prowadzenie gospodarzy nie trwało długo, a do remisu doprowadził Dawid Woch (6:6). Jednak zawodnicy ONICO Warszawa byli bardzo zmotywowani i wykorzystywali swoje szanse, a po kilku minutach wyższość ich bloku musiał uznać Tomas Rousseaux (11:8). Oba zespoły lepsze fragmenty gry przeplatały przestojami, przez co katowiczanie po raz kolejny odrobili znaczną część strat (11:12). Kolejna seria dobrych zagrywek i wykorzystania swoich akcji pozwoliła gospodarzom na zbudowanie w miarę bezpiecznej przewagi (16:11). W kolejnych fragmentach gra toczyła się punkt za punkt, ale w dalszym ciągu ONICO Warszawa utrzymywała czteropunktową zaliczkę (20:16). W końcówce gospodarze utrzymywali skuteczność w ataku, a dobra gra blokiem dała im piłkę setową (24:16), natomiast seta zakończyła autowa zagrywka Bartosza Krzyśka(25:17).

 

Trzecia partia po raz kolejny rozpoczęła się od wyrównanych wymian z obu stron siatki (2:2), ale po chwili warszawianie zatrzymali atak Karola Butryna (4:2). Kilka minut później w polu zagrywki punktował Graham Vigrass, co powiększyło prowadzenie warszawian (6:2). W kolejnych fragmentach gospodarze utrzymywali wysokie prowadzenie (11:4), natomiast katowicki zespół do walki próbował poderwać Tomas Rousseaux (5:11). Kolejne akcja na swoją korzyść rozstrzygali warszawianie, a po ataku Bartosza Kwolka o czas poprosił Piotr Gruszka (16:10). Przerwa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a set w dalszym ciągu w pełni kontrolował zespół ONICO Warszawa (20:13). Warszawianie utrzymali koncentrację do końca i z przewagą dziesięciu punktów wygrali seta (25:15).

 

Antoine Brizard rozpoczął seta od serii dobrych zagrywek co pozwoliło gospodarzom na szybkie osiągnięcie prowadzenia, co skutkowało szybką reakcją trenera GKS-u Katowice (4:0). Z drugiej linii skutecznie piłkę w boisko wbił Rafał Sobański (2:4), a kilka minut później katowiczanie doprowadzili do remisu (6:6). W kolejnych akcjach zespoły grały punkt za punkt (9:9), ale błędy własne gospodarzy pozwoliły wyjść na prowadzenie ekipie gości (11:9). Szybka reakcja opiekuna warszawskiej drużyny dała efekt w postaci poprawy gry zespołu (11:11), a kilka chwil później zatrzymany został Karol Butryn (14:11). W kolejnych akcjach warszawianie utrzymywali prowadzenie (18:13), a mocnym obiciem bloku odpowiedział Karo, Butryn (15:18). Gospodarze nie pozwolili jednak rywalom na rozwinięcie skrzydeł, a asa serwisowego posłał Antoine Brizard (22:15). W  końcówce katowiczanie próbowali zatrzymać gospodarzy, ale mocny atak Bartosza Kwolka zakończył spotkanie (25:18).

 

 

ONICO Warszawa – GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:17, 25:15, 25:18)

MVP: Antoine Brizard

 

 

 

Składy zespołów:

 

ONICO Warszawa: Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Andrzj Wrona, Rafael Araujo, Piotr Łukasik, Graham Vigrass, Damian Wojtaszek (libero) oraz Mateusz Janikowski

 

GKS Katowice: Marcin Komenda, Rafał Sobański, Bartłomiej Krulicki, Karol Butryn, Tomas Rousseaux, Dawid Woch, Bartosz Mariański (libero) oraz Gonzalo Quiroga, Wojciech Sobala, Bartosz Krzysiek, Dominik Depowski, Maciej Fijałek

 

 

 

Źródło: Informacja własna