Liga A: Zwycięstwo Lindemans Aalst w zaległym meczu i porażka w siódmej kolejce

W środę siatkarze Lindemans Aalst rozegrali zaległe spotkanie drugiej kolejki z ekipą Tectum Achel, z którego wyszli zwycięsko. W sobotę zaś rozpoczęły się zmagania w siódmej kolejce ligi belgijskiej, w której zespół z Aalst po tie-breaku musiał uznać wyższość Knack Roeselare. Kolejne zwycięstwo zanotowało zaś Greenyard Maaaseik z Robertem Wójcikiem w składzie.

 

W minioną środę zostało rozegrane zaległe spotkanie drugiej kolejki Ligi A pomiędzy Lindemans Aalst a Tectum Achel. Gospodarze od początku nie tracili kontroli nad grą. Choć gracze Tectum Achel nie poddawali się bez walki, po trzech setach zwycięstwo za trzy punkty zapisali gracze z Aalst.

 

Siatkarze Lindemans Aalst przyjmowali ze skutecznością 53% (29% przyjęcia perfekcyjnego), a to przełożyli na 56% grę w ataku. Przeciwnicy odbierali piłki na poziomie 42% (19% przyjęcia perfekcyjnego), zaś w ataku zanotowali 38% skuteczność. W polu serwisowym i w grze blokiem lepiej zaprezentowali się gospodarze, posyłając 6 punktowych zagrywek przy 4 po stronie rywali, a także ustawili 11 skutecznych bloków wobec ośmiu ekipy Tectum Achel.

 

W Lindemans Aalst najlepiej punktującym graczem był Janusz Górski, który zdobył 13 „oczek”, mając w dorobku 1 asa serwisowego i 3 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 53%, czyli skończył 9 akcji na 17 rozegranych, a ponadto przyjmował na poziomie 39% (11% przyjęcia perfekcyjnego). MVP spotkania został Adrian Staszewski, który okazał się także drugim najlepiej punktującym graczem. Dołożył do dorobku drużyny 11 „oczek” w tym dwa punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 50%, kończąc 9 akcji na 18 rozegranych, a ponadto przyjmował na poziomie 50% (25% przyjęcia perfekcyjnego). Jan Firlej rozegrał dwa pierwsze sety, w których zdobył 3 punkty – 2 zagrywką i 1 blokiem. Patryk Strzeżek zaś wszedł na zmianę w drugiej partii, a następnie zagrał w trzeciej odsłonie. Zdobył 8 punktów, mając w tym jeden blok. Atakował z 70% skutecznością, czyli skończył 7 akcji na 10 rozegranych.

 

W ekipie Tectum Achel najlepiej punktował Joeri Polman, który zanotował 9 „oczek”, mając w dorobku 1 asa serwisowego. Atakował ze skutecznością 28%, czyli na 29 akcji skończył 8. Przyjmował zaś na poziomie 32%.

 

Lindemans Aalst – Tectum Achel 3:0 (25:23, 25:19, 25:22)

 

MVP: Adrian Staszewski

 

Składy drużyn:

 

Lindemans Aalst: Fredrik Gustavsson, Tim Smit, Janusz górski, Jan Firlej, Adrian Staszewski, Martijn Colson, Dennis Deroey (libero) oraz Seppe Van Hoyweghen, Robbe Vandeweyer, Patryk Strzeżek,

 

Tectum Achel: Brian Schouren, Raygid Isenia, Joeri Polman, Brecht Campforts, Rob Bontje, Tim Verschueren, Koen Brouns (libero) oraz Allan Van De Loo

 

 

 

W sobotę natomiast ekipa Lindemans Aalst już w meczu siódmej kolejki Ligi A podejmowała Knack Roeselare. Kibice mogli obserwować pięciosetową walkę, w której siatkarze z Roeselare prowadzili już 2:1, ale zwyciężyli dopiero po tie-breaku, dopisując do tabeli 2 punkty.

 

Siatkarze Knack Roeselare przyjmowali na poziomie jedynie 28% (14% przyjęcia perfekcyjnego), zaś w ataku zanotowali 44% skuteczność. Gospodarze natomiast w przyjęciu utrzymali 40% jakość (22% przyjęcia perfekcyjnego), a to przełożyli na 48% grę w ataku. W polu serwisowym obie ekipy zanotowały po 4 punkty, natomiast w grze blokiem skuteczniejsi byli przyjezdni, zdobywając tym elementem 19 punktów przy 14 po stronie rywali.

 

W Knack Roeselare liderem był Hendrik Tuerlinckx, który zdobył 22 punkty, a w swoim dorobku zgromadził 1 asa serwisowego i jeden punktowy blok. Atakował ze skutecznością 50%, czyli skończył 20 akcji na 40 rozegranych. MVP spotkania został wybrany Brett Walsh, który do dorobku drużyny dołożył 6 punktów – 4 blokiem, a 2 atakiem, co dało mu 67% skuteczność.

 

W ekipie Lindemans Aalst najlepiej punktującym graczem był Patryk Strzeżek, który wszedł na zmianę w pierwszym secie i rozegrał pozostałe partie. Zdobył 23 „oczka”, a w swoim dorobku zgromadził 5 punktowych bloków. Atakował ze skutecznością 43%, czyli skończył 18 piłek na 42 posłane do niego. Adrian Staszewski do dorobku drużyny dołożył 16 punktów, posyłając w tym 1 asa serwisowego. Atakował ze skutecznością 54%, kończąc 15 akcji na 28 rozegranych do niego. Ponadto w przyjęciu zanotował grę na poziomie 46% (11% przyjęcia perfekcyjnego). Janusz Górski zdobył 4 „oczka” w tym 1 blokiem. W ataku zanotował 20% skuteczność, kończąc 3 akcje na 15, natomiast przyjmował na poziomie 27% (12% przyjęcia perfekcyjnego). Jan Firlej do dorobku zespołu dołożył 7 punktów – 2 blokiem oraz 5 atakiem, co dało mu 83% skuteczność (skończył 5 piłek na 6).

 

Lindemans Aalst – Knack Roeselare 2:3 (17:25, 25:21, 23:25, 26:24, 13:15)

 

MVP: Brett Walsh

 

Składy drużyn:

 

Lindemans Aalst: Fredric Gustavsson, Tim Smit, Jnausz Górski, Jan Firlej, Adrian Staszewski, Martijn Colson, Dennis Deroey (libero) oraz Patryk Strzeżek, Seppe Van Hoyweghen, Gertjan Claes, Robbe Vandeweyer

 

Knack Roeselare: Brett Walsh, Hendrik Tuerlinckx, Pieter Coolman, Sam Holt Matthijs Verhanneman, Arno Van De Velde, Stijn Dejonckhere (libero) oraz Ruben Van Hirtum, Sander Depovere, Rune Fasteland

 

 

 

Ekipa Tectum Achel zmierzyła się na własnym boisku z BDO Haasrode Leuven i w tym pojedynku kibice również mogli obserwować pięciosetową walkę. Chociaż gospodarze prowadzili 2:1, nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

 

Siatkarze BDO Haasrode Leuven przyjmowali na poziomie 68% (21% przyjęcia perfekcyjnego), zaś w ataku zanotowali 38% skuteczność. Gospodarze spotkania przyjmowali zaś na poziomie 56% (19% przyjęcia perfekcyjnego), a w ataku utrzymali 45% skuteczności. W polu serwisowym skuteczniej zaprezentowali się przyjezdni, posyłając 6 asów serwisowych wobec 1 po stronie rywali, natomiast w bloku skuteczniejsi byli gracze Tectum Achel, ustawiając 16 punktowych bloków wobec 10 bloków przeciwników.

 

W BDO Haasrode Leuven najlepiej punktował Gil Hofmans, który zdobył 28 „oczek” mając w tym 3 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 40%, czyli skończył 25 akcji na 62 rozegrane do niego.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Brian Schouren, który zdobył 33 punkty, mając w swoim dorobku 6 skutecznych bloków. Atakował ze skutecznością 63%, czyli na 43 rozegrane do niego piłki skończył 27. Do tego dołożył 69% grę w przyjęciu (22% przyjęcia perfekcyjnego).

 

 

Tectum Achel – BDO Haasrode Leuven 2:3 (25:19, 25:27, 25:18, 24:26, 14:16)

 

MVP:

 

Składy drużyn:

 

Tectum Achel: Brian Schouren, Raygid Isenia, Ward Van Dyck, Brecht Campforts, Rob Bontje, Tim Verschueren, Koen Brouns (libero) oraz Bart Janssen, Allan Van De Loo, Joeri Polman,

 

BDO Haasrode Leuven: Niels Huysegoms, Thomas Pardon, Gil Hofmans, Jens Christiaens, Mathieu Vanneste, Iwan Verelst, Tim Verstraete (libero) oraz Martin Pavelka, Stefan Milutinovic (libero), Berre Peters, Florian Malisse,

 

 

 

Drużyna Prefaxis Menen podejmowała w meczu siódmej kolejki Amigos Van Pelt Zoersel. Poza drugim setem, pozostałe kończyły się niewielkimi przewagami. Goście zdołali napisać na swoim koncie jedynie pierwszą odsłonę. W trzech kolejnych górą byli gracze z Menen, dopisując do tabeli trzy punkty.

 

Gracze Prefaxis Menen przyjmowali na poziomie 53% (27% przyjęcia perfekcyjnego), a to przełożyli na 61% grę w ataku. Przeciwnicy odbierali piłki na nieco wyższym poziomie – 60% (38% przyjęcia perfekcyjnego), ale nieco słabiej zaprezentowali się w ataku, notując 53% skuteczność. W polu serwisowym o punkt skuteczniejsi byli gospodarze, posyłając 5 punktowych zagrywek, zaś w bloku korzystniej zaprezentowali się przyjezdni – 10 punktowych bloków przy 8 blokach rywali.

 

W Prefaxis Menen najlepiej punktującym graczem był Jente De Vries, który zdobył 24 „oczka”, mając w swoim dorobku 4 asy serwisowe. Atakował ze skutecznością 63%, czyli na 32 akcje skończył 20. MVP spotkania został Gilles Vandecaveye, który do dorobku zespołu dołożył 16 punktów przy 64% skuteczności w ataku. Do tego dołożył 54% grę w przyjęciu (31% przyjęcia perfekcyjnego).

 

W ekipie z Zoersel liderem był Jeroen Oprins, który zdobył 19 punktów, a w swoim dorobku zgromadził 3 asy serwisowe i 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 54%, kończąc 15 akcji na 28 rozegranych do niego.

 

Prefaxis Menen – Amigos Van Pelt Zoersel 3:1 (23:25, 25:15, 25:23, 25:23)

 

MVP: Gilles Vandecaveye

 

Składy drużyn:

 

Prefaxis Menen: Eldin Demirovic, Jelle Sinnesael, Jente De Vries, Anshel Ver Eecke, Wannes De Beul, Xavi Folguera Estruga, Lowie Stuer (libero) oraz Gilles Vandecaveye, Basile Andriessen, Edvinas Vaskelis

 

Amigos Van Pelt Zoersel: Wim Deville, Jonathan Devriese, Thomas Hofmans, Robin Blondeel, Jeroen Oprins, Jef Vleugels, Jesper Ribbens (libero) oraz Jan Loosen, Jonas Colson, Dirk Luyten, Mathias Blondeel,

 

 

 

W niedzielę drużyna VBC Waremme podejmowała  Greenyard Maaseik. Chociaż mistrzowie Belgii wygrali po trzech setach, w pojedynku nie brakowało wrażeń. Każda z odsłon kończyła się niewielką przewagą na korzyść przyjezdnych którzy dopisali zatem do tabeli komplet punktów.

 

Siatkarze Greenyard Maaseik przyjmowali na poziomie 54% (27% przyjęcia perfekcyjnego), zaś w ataku zanotowali 47% skuteczność. Przeciwnicy przyjmowali na poziomie 50% (30% przyjęcia perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością jedynie 34%. W polu serwisowym obie ekipy zanotowały po cztery punktowe zagrywki, natomiast w bloku skuteczniejsi byli gospodarze, notując tym elementem 11 „oczek” wobec 4 po stronie rywali.

 

W ekipie z Maaseik najlepiej punktował Simon Peeters, który został także wybrany MVP spotkania. Zdobył 14 „oczek”, ustawiając w tym 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 50%, czyli skończył 13 piłek na 26 posłanych do niego. Do tego dołożył przyjęcie zagrywki na poziomie 52% (23% przyjęcia perfekcyjnego). Robert Górski pojawił się na zmianie w drugim secie, a także rozegrał trzecią partię. Do dorobku drużyny dołożył 2 „oczka”, w tym 1 blokiem. Kończąc 1 atak na 8, uzyskał 13% skuteczność.

 

W ekipie gospodarzy liderem był Serghei Predius, który zdobył 13 punktów, mając na swoim koncie 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 48%, czyli na 25 akcji skończył 12. Przyjmował zaś na poziomie 42% (21% przyjęcia perfekcyjnego).

 

 

VBC Waremme – Greenyard Maaseik 0:3 (24:26, 21:25, 23:25)

 

MVP: Simon Peeters

 

Skłądy drużyn:

 

VBC Waremme: Serghei Predius, Chris Zuiddberg, Zan Novljan, Joao Oliveira, Lienert Cosemans, Roman Abinet, Julien Gatineau (libero) oraz Guilaume Dussart, Clement Evrard,

 

Greenyard Maaseik: Jolan Cox, Keith Pupart, Timo Tammemaa, Jay Blankenau, Simon Peeters, Elias Thys, Just Dronkers (libero) oraz Robert Wójcik, Jelte Maan, Stef Van Heyste,

 

 

 

W ostatnim pojedynku siódmej kolejki ligi belgijskiej zespół Axis Guibertin podejmował Caruur Volley Gent. Pierwsze dwa sety dosyć wyraźnie padły łupem gości, kolejno z przewagą 4 i 8 punktów. W trzecim secie różnica była minimalna, ale kropkę nad „i” postawili gracze Caruur Volley Gent, dopisując do tabeli komplet punktów.

 

Siatkarze Caruur Gent zanotowali grę w przyjęciu na poziomie 65% (25% przyjęcia perfekcyjnego), zaś atakowali z 52% skutecznością. Przeciwnicy natomiast przyjmowali na 56% jakości (36% przyjęcia perfekcyjnego), natomiast w ataku osiągnęli skuteczność 46%. W polu serwisowym lepiej zaprezentowali się gospodarze, posyłając 2 asy serwisowe wobec żadnego w obozie rywali. W bloku natomiast skuteczniejsi byli goście – 10 punktowych bloków przy 3 zespołu Axis Guibertin.

 

Najlepiej punktującym graczem był Michiel Ahyi, który zdobył 14 „oczek”, a w swoim dorobku zgromadził 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 50%, kończąc 13 akcji na 26 rozegranych do niego.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Casey Knight. Zakończył 11 akcji na 27 rozegranych do niego, co dało mu 41% skuteczności w tym elemencie. Krzysztof Gulak, który pojawił się na zmianie w pierwszym secie i rozegrał dwa kolejne, do dorobku drużyny dołożył 6 skończonych ataków na 12, co dało mu 50% skuteczność. Do tego dołożył przyjęcie na poziomie 56%.

 

 

Axis Guibertin – Caruur Volley Gent 0:3 (21:25, 17:25, 23:25)

 

MVP:

 

Składy drużyn:

 

Axis Guibertin: Dimitri Korotkov, Sander Deruyck, Guilaume Godart, Allan Wasilewski, Casey Knight, Aljosa Urnaut, Sebastien Dumont (libero) oraz Aleksa Miladinović, Krzysztof Gulak, Mathieu Renson, Joachim Delie

 

Curuur Volley Gent: Leonis Dedeyne, Michiel Ahyi, Chris Ogink, Stijn Van Schie, Tim Degruyter, Jakub Kovac, Bert Dufraing (libero) oraz Tybo Engelschenschilt, Thomas Konings

 

 

 

Źródło: http://www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne