Krzysztof Ignaczak oficjalnie nowym prezesem Asseco Resovii Rzeszów

W związku z niezadawalającą sytuacją w Asseco Resovii Rzeszów doszło do kolejnej zmiany. W ostatnim czasie klub poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa Bartosza Górskiego, natomiast dzisiaj ogłoszono nazwisko nowego prezesa, którym został wieloletni reprezentant rzeszowskiego klubu, Krzysztof Ignaczak.

 

W Rzeszowie od zawsze

 

Asseco Resovia Rzeszów od początku sezonu 2018/2019 spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, pomimo dobrego składu, obecnie ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo i zajmuje przedostatnia pozycję w tabeli. Taki bieg wydarzeń spowodował szybką zmianę trenera, którym został Gheorghe Cretu. Zmiana trener przyniosła impuls w postaci poprawy jakości gry jednak na razie nic więcej to nie dało. Natomiast po ostatniej porażce z olsztyńskim zespołem klub poinformował o rezygnacji prezesa zarządu, Bartosza Górskiego, o czym pisaliśmy TUTAJ. Od 1 grudnia obowiązki prezesa przejmie Krzysztof Ignaczak, który występował w rzeszowskiej drużynie od 2007 do 2016 roku, co daje dziewięć sezonów. W barwach Asseco Resovii Rzeszów siatkarz zdobył trzy tytuły mistrza Polski, srebrne oraz brązowe medale PlusLigi, Superpuchar, a także Puchar CEV oraz srebro Ligi Mistrzów. Krzysztof Ignaczak po dwóch latach przerwy wraca do Rzeszowa, jednak w całkiem innej roli.

 

Zespół miał być pretendentem do walki o ligowe trofea, lecz z każdym kolejnym meczem nie poprawia swojej pozycji,a taki bieg wydarzeń nie wpływa dobrze również na sferę mentalną drużyny, która wydaje się być w nie najlepszej formie. Dodatkowo rzeszowianie brali udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, gdzie zajęli czwarte miejsce.  Krzysztof Ignaczak będzie miał zatem trudne zadanie, jednak podczas kariery zawodniczej wykazywał się niezwykłą walecznością, więc można przypuszczać że również na nowym stanowisku będzie robił wszystko by przywrócić Asseco Resovii Rzeszów dawny blask.

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne