Znamy szczegółowy terminarz tegorocznej Ligi Mistrzów

2 listopada poznaliśmy skład grup tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów, w których kibice będą mogli zobaczyć trzech przedstawicieli PlusLigi. Teraz dowiedzieliśmy się zaś, jak rozkładać będą się spotkania fazy grupowej, która rozpocznie się 20 listopada, ale póki co nieznane są jeszcze szczegóły odnośnie konkretnych dni i godzin rozgrywania meczów.

 

Liga Mistrzów z polskimi akcentami

 

Rozgrywki Ligi Mistrzów co roku skupiają najlepsze zespoły z poszczególnych lig europejskich, a zatem w czasie spotkań nie brakuje wrażeń. Tak będzie również w tym roku, a wśród starć najlepszych klubów Europy ponownie nie zabraknie polskich akcentów. W fazie grupowej rozgrywek od początku miejsca miały zapewnione trzy zespoły PlusLigi: PGE Skra Bełchatów – mistrz Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – wicemistrz Polski oraz Trefl Gdańsk – brązowy medalista sezonu 2017/2018. Po losowaniu składów grup tegorocznych rozgrywek wiadomo już, że zespoły z Bełchatowa i Gdańska będą mierzyć się ze sobą już w pierwszym etapie turnieju i na dodatek od razu w premierowym jej starciu. Kędzierzynianie zaś w grupie B spotkają się m. in. z drużyną Bartosza Bednorza, Azimut Modeną.

 

Z podziałem wszystkich grup Ligi Mistrzów 2018/2019 zapoznasz się TUTAJ

 

 

Poniżej prezentujemy szczegółowym plan spotkań Ligi Mistrzów 2018/2019:

 

Grupa A

(20-22.11.2018)

Zenit Kazań – PAOK Thessaloniki/United Volleys Frankfurt

Halkbank Ankara – Knack Roeselare

(18-20.12.2018)

Knack Roeselare – Zenit Kazań

PAOK Thessaloniki/United Volleys Frankfurt – Halkbak Ankara

(15-17.01.2019)

Halkbank Ankara – Zenit Kazań

PAOK Thessaloniki/United Volleys Frankfurt – Knack Roeselare

(29-31.01.2019)

Zenit Kazań – Knack Roeselare

Halkbank Ankara – PAOK Thessaloniki/United Volleys Frankfurt

(12-14.02.2019)

PAOK Thessaloniki/United Volleys Frankfurt – Zenit Kazań

Knack Roeselare – Halkbank Ankara

(27.02.2019)

Zenit Kazań – Halkbank Ankara

Knack Roeselare – PAOK Thessaloniki/United Volleys Frankfurt

 

Grupa B

(20-22.11.201)

Cucine Lube Civitanova – Azimut Modena

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – VK CEZ Karlovarsko

(18-20.12.2018)

VK CEZ Karlovarsko – Cucine Lube Civitanova

Azimut Modena – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

(15-17.01.2019)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova

Azimut Modena – VK CEZ Karlovarsko

(29-31.01.2019)

Cucine Lube Civitanova – VK CEZ Karlovarsko

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Azimut Modena

(12-14.02.2019)

Azimut Modena – Cucine Lube Civitanova

VK CEZ Karlovarsko – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

(27.02.2019)

Cucine Lube Civitanova – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

VK CEZ Karlovarsko – Azimut Modena

 

Grupa C

(20-22.11.2018)

Zenit Saint Peterburg – Chaumont VB 52 HM / Vojvodina NS Seme Novi Sad

VfB Friedrichshafen – ACH Volley Ljubljana

(18-20.12.2018)

ACH Volley Ljubljana – Zenit Saint Petersburg

Chaumont VB 52 HM / Vojvodina NS Seme Novi Sad – VfB Friedrichshafen

(15-17.01.2019)

VfB Friedrichshafen – Zenit Saint Petersburg

Chaumont VB 52 HM / Vojvodina NS Seme Novi Sad – ACH Volley Ljubljana

(29-31.01.2019)

Zenit Saint Petersburg – ACH Volley Ljubljana

VfB Friedrichshafen – Chaumont VB 52 HM / Vojvodina NS Seme Novi Sad

(12-14.02.2019)

Chaumont VB 52 HM / Vojvodina NS Seme Novi Sad – Zenit Saint Petersburg

ACH Volley Ljubljana – VfB Friedrichshafen

(27.02.2019)

Zenit Saint Petersburg – VfB Friedrichshafen

ACH Volley Ljubljana – Chaumont VB 52 HM / Vojvodina NS Seme Novi Sad

 

Grupa D

(20-22.11.2018)

PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk

Berlin Recycling Volleys – Greenyard Maaseik

(18-20.12.2018)

Greenyard Maaseik – PGE Skra Bełchatów

Trefl Gdańsk – Berlin Recycling Volleys

(15-17.01.2019)

Berlin Recycling Volleys – PGE Skra Bełchatów

Trefl Gdańsk – Greenyard Maaseik

(29-31.01.2019)

PGE Skra Bełchatów – Greenyard Maaseik

Berlin Recycling Volleys – Trefl Gdańsk

(12-14.02.2019)

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów

Greenyard Maaseik – Berlin Recycling Volleys

(27.02.2019)

PGE Skra Bełchatów – Berlin Recycling Volleys

Greenyard Maaseik – Trefl Gdańsk

 

Grupa E

(20-22.11.2018)

Sir Colussi Sicoma Perugia – Dynamo Moskwa

Arkas Izmir – Tours VB

(18-20.12.2018)

Tours VB – Sir Colussi Sicoma Perugia

Dynamo Moskwa – Arkas Izmir

(15-17.01.2019)

Arkas Izmir – Sir Colussi Sicoma Perugia

Dynamo Moskwa – Tours VB

(29-31.01.2019)

Sir Colussi Sicoma Perugia – Tours VB

Arkas Izmir – Dynamo Moskwa

(12-14.02.2019)

Dynamo Moskwa – Sir Colussi Sicoma Perugia

Tours VB – Arkas Izmir

(27.02.2019)

Sir Colussi Sicoma Perugia – Arkas Izmir

Tours VB – Dynamo Moskwa

 

 

 

Źródło:http://www.cev.lu/opracowanie własne