Polskie drużyny poznały rywali w fazie grupowej Ligi Mistrzów

W Budapeszcie odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. W tegorocznej edycji tego turnieju Polskę reprezentować będą trzy zespoły – PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Trefl Gdańsk. Drużyny poznały dzisiaj rywali, z którymi przyjdzie im rywalizować w pierwszym etapie tych europejskich rozgrywek.

 

W tym roku w fazie grupowej Ligi Mistrzów będziemy mogli oglądać trzy polskie zespoły – medalistów sezonu 2017/2018. Zespół PGE Skry Bełchatów, jako mistrz Polski, trafił do grupy D, gdzie zmierzy się z Berlinem Recycling Volleys, Greenyard Maaseik, a także Treflem Gdańsk, co oznacza, że już na tym etapie rozgrywek dojdzie do polskich derbów. Obie polskie ekipy znalazły się w komfortowej sytuacji i w fazie grupowej unikną dalekich podróży, co niewątpliwie pozwoli im na uniknięcie dodatkowego zmęczenia. „Czy jest to szczęśliwa grupa, to się okaże na samym końcu. Wszystko rozstrzygnie się na boisku. Na pewno cieszę się, że przy tak napiętym terminarzu unikniemy dalekich podróży, choćby do Moskwy, która była realna. Sportowo jest to grupa, w której każdy będzie szukał awansu i mam nadzieję, że to my wyjdziemy z tej grupy i dalej będziemy walczyć o trofeum” – mówi prezes zarządu KPS Skra Bełchatów Konrad Piechocki.

 

Z kolei ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle już na początku czeka trudne zadanie. Wicemistrzowie Polski zagrają bowiem z Cucine Lube Civitanova, VK CEZ Karlovarsko oraz Azimut Modeną. Już w fazie grupowej na kędzierzynian czeka wyzwanie, a o awans do kolejnej rundy może być ciężko, ponieważ włoskie zespoły od lat plasują się w światowej czołówce. Nie oznacza to jednak, że podopieczni trenera Andrei Gardiniego stoją na straconej pozycji. Wicemistrzowie Polski udowodnili już wielokrotnie, że są w stanie walczyć z najlepszymi.

 

Faza grupowa Ligi Mistrzów rozpocznie się 20 listopada i potrwa do 27 lutego, a wkrótce poznamy dokładny terminarz spotkań.

 

 

Wyniki losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów:

 

Grupa A: Zenit Kazań (Rosja), Halkbank Ankara (Turcja), Knack Roeselare (Belgia), PAOK Thessaloniki(Grecja)/United Volleys Frankfurt (Niemcy)

 

Grupa B: Cucine Lube Civitanova (Włochy), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska), VK CEZ Karlovarsko (Czechy), Azimut Modena (Włochy)

 

Grupa C: Zenit Saint Petersburg (Rosja), VfB Friedrichshafen (Niemcy), ACH Volley Ljubljana (Słowenia), Chaumont VB 52 HM (Francja)/ Vojvodina NS Seme Novi Sad (Serbia)

 

Grupa D: PGE Skra Bełchatów (Polska), Berlin Recycling Volleys (Niemcy), Greenyard Maaseik (Belgia), Trefl Gdańsk (Polska)

 

Grupa E: Sir Colussi Sicoma Perugia (Włochy), Arkas Izmir (Turcja), Tours VB (Francja), Dynamo Moskwa (Rosja)

 

 

 

Źródło: Informacja własna/skra.pl