Serie A: Zwycięstwo zespołu Bednorza. Kolejny kapitalny mecz Leona

W czwartej kolejce następne zwycięstwo do swojego konta dopisała Azimut Leo Shoes Modena, której barw broni Bartosz Bednorz. Trzy punkty do tabeli zdobył również klub z Sory, dla którego grają Michał Kędzierski i Karol Rawiak. BCC Castellana Grotte Wojciecha Włodarczyka i Calzedonia Verona spotkanie w ramach tej rundy rozegrają dopiero 5 grudnia. 

 

Sir Safety Perugia potrzebowała zaledwie trzech setów, by pokonać Cucine Lube Civitanovę, w żadnym z nich nie pozwalając rywalom na nawiązanie wyrównanej walki. Największą różnicę na korzyść gości widać było w bloku, gdzie mieli siedem punktów przy dwóch rywali, oraz zagrywce, posłali bowiem na stronę przeciwników jedenaście asów. W miejscowej ekipie najwięcej punktów miał Yoandry Leal – 10, a tylko o jeden mniej zdobył Osmany Juantorena. Obydwaj liderzy nie zdołali przekroczyć 50% skuteczności w ataku. Po raz kolejny ciężar gry na swoje barki po stronie Sir Safety Conad Perugii wziął Wilfredo Leon, który punktował 21, z czego aż sześć „oczek” zdobył zagrywką. Drugi w kolejności był Aleksandar Atanasijević, który wywalczył trzynaście punktów przy 43% jakości w ataku.

 

Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (16:25, 22:25, 18:25)

MVP: Wilfredo Leon

 

 

 

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie mają siatkarze z Modeny, którzy pokonali Revivre Axoporte Milano w trzech partiach, w każdej z nich górując nad rywalami. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi w przyjęciu, gdzie utrzymali 61% jakości przy 35% przeciwników, oraz w ataku osiągając 51% przy 33% klubu z Mediolanu. W Revivre Axoporte Milano najlepszym zawodnikiem był Simon Hirsch, który wywalczył dziewięć „oczek”, z czego trzy razy zablokował rywali, przy zaledwie 29% skuteczności w ataku. Po stronie Azimut Leo Shoes Modeny liderem był Giulio Pinali, który zdobył 15 punktów przy 50% skuteczności. Po dziesięć „oczek” do dorobku zespołu dołożyli Maxwell Holt i Tine Urnaut. W starciu z klubem z Mediolanu nie wystąpił polski przyjmujący, Bartosz Bednorz.

 

Azimut Leo Shoes Modena – Revivre Axopower Milano 3:0 (25:15, 25:17, 25:18)

MVP: Micah Christenson

 

 

Gracze z Trydentu nie mieli problemów z pokonaniem Tonno Callipo Calabrii Vibo Valentii, jedynie w trzeciej partii musieli rozgrywać wyrównaną końcówkę. Obydwie drużyny identycznie zaprezentowały się w bloku, gdzie zdobyły po sześć „oczek”. Diatec Trentino posłało na stronę rywali sześć asów i wypracowało 54% jakości w ataku, o dziesięć punktów procentowych więcej niż goście. W przyjęciu zespoły utrzymały niemal identyczny poziom. W Tonno Callipo Calabrii Vibo Valentii najwięcej „oczek” miał Mohamed Al Hachdadi, który skończył 14 na 29 ataków. Aż pięć punktów blokiem zdobył Stefano Mengozzi, dokładając do dorobku zespołu cztery „oczka” atakiem. Po szesnaście punktów dla Diatec Trentino wywalczyli Luca Vettori i Uroš Kovačević, którzy mieli po 56% skuteczności w ataku. Jedenaście „oczek” zdobył były środkowy PGE Skry Bełchatów, Srećko Lisinac.

 

Itas Trentino – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:0 (25:1, 25:21, 25:23)

MVP: Uroš Kovačević

 

 

 

Consar Ravenna podczas spotkania z Vero Volley Monzą zdołała wygrać tylko jednego seta, chociaż miała szansę na doprowadzenie do tie-breaka. Gospodarze jedenaście razy punktowali blokiem, dając się zatrzymać tylko sześć razy. W pozostałych elementach gra była wyrównana. Ciężar gry po stronie Consar Ravenny wziął na swoje barki Kamil Rychlicki, ale jego 27 „oczek” nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Dobry mecz na swoim koncie ma również Cristian Poglajen, który posłał na stronę miejscowych cztery asy, raz zablokował rywali i skończył dziewięć ataków. W Vero Volley Monzie siła ofensywna była bardziej rozłożona. Najwięcej „oczek” zdobył Amir Gharouf – 21, a o dwa mniej miał Oleh Plotnytskyi. Aż osiem bloków postawił Viktor Yosifov, który do dorobku zespołu dołożył czternaście punktów.

 

Vero Volley Monza – Consar Ravenna 3:1 (25:19, 25:18, 20:25, 25:22)

MVP: Viktor Yosifov

 

 

Top Volley Latina za trzy punkty pokonała Emma Villas Sienę, która nie ma udanego początku sezonu. Obydwa zespoły prezentowały jednak podobny poziom we wszystkich elementach. Najwięcej punktów w drużynie gości mieli Yuki Ishikawa i Fernando Hernandez, którzy dołożyli do dorobku klubu po siedemnaście „oczek”. W Top Volley Latinie po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Tonček Štern, który zdobył dziewiętnaście punktów przy 46% skuteczności w ataku.

 

Top Volley Latina – Emma Villas Siena 3:1 (25:19, 25:18, 22:25, 25:22)

MVP: Tonček Štern

 

 

Po wyrównanym spotkaniu Globo Banca Popolare del Frusinate Sora dopisała do swojego konta komplet punktów, pokonując Kioene Padovę. Drużyny prezentowały podobny poziom tylko w ataku, gdzie miały niemal 50% skuteczności, w pozostałych elementach mocniejsi byli gospodarze. Miejscowa ekipa posłała rywalom dziesięć asów i zatrzymała ich blokiem osiem razy, o cztery więcej niż zespół z Padwy. Kolejne dobre spotkanie zanotował Maurice Torres, który punktował szesnaście razy, z czego czterokrotnie zagrywką, co jednak nie wystarczyło do zwycięstwa. Po raz kolejny liderem klubu z Sory był Dušan Petković, zdobywca 25 punktów, z czego czterech serwisem i dwa blokiem. Całe spotkanie po raz kolejny rozegrał Michał Kędzierski, na boisku nie pojawił się Karol Rawiak.

 

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora – Kioene Padova 3:0 (25:23, 26:24, 25:19)

MVP: Dušan Petković

 

 

 

Źródło: informacja własna