Bundesliga: Drużyny Bołądzia i Halaby wciąż bez porażki

W trzeciej kolejce niemieckiej Bundesligi kolejne zwycięstwa zanotowały drużyny, w których występują Polacy. Warto zaznaczyć, że Bartłomiej Bołądź i Paweł Halaba po raz kolejny byli jednymi z najlepiej punktujących graczy. W spotkaniu HELIOS Grizzlys Giesen z VfB Friedrichshafen doszło do podziału „oczek”.

 

W sobotę zostało rozegrane awansem spotkanie z udziałem ekipy VCO Berlin, która na wyjeździe zmierzyła się w ekipą SVG Lüneburg. Zespół z Berlina jedynie w pierwszej partii przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W trzech kolejnych partiach lepsi byli gospodarze, dopisując do tabeli kolejne zwycięstwo i trzy punkty.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 55% (36% przyjęcia perfekcyjnego), a to przełożyli na 45% grę w ataku. Przeciwnicy przyjmowali zaś ze skutecznością 35% (18% przyjęcia perfekcyjnego), a w ataku zanotowali taki sam procent co gracze SVG Lüneburg. W polu serwisowym oraz w ataku lepiej zaprezentowali się gospodarze, posyłając 13 asów serwisowych wobec 5 po stronie rywali, a także ustawili 12 punktowych bloków przy 7 blokach przeciwników.

 

W ekipie SVG Lünebur najlepiej punktującym graczem, a zarazem MVP spotkania został Noah Baxpöhler, który zdobył 16 punktów, posyłając w tym 4 asy serwisowe i ustawiając 3 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 64%, czyli na 14 rozegranych do niego akcji skończył 9.

 

Po przeciwnej stronie siatki zaś najlepiej punktował Julian Meissner, który został także wybrany najlepszym graczem w tym zespole. Zdobył 17 punktów, mając na swoim koncie 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 54%, czyli na 28 akcji skończył 15.

 

SVG Lünebur – VCO Berlin 3:1 (23:25, 25:11, 25:21, 25:20)

 

MVP gold: Noah Baxpöhler

MVP silber: Julian Meissner

 

Składy drużyn:

 

SVG Lünebur: Gijs van Solkema, Noah Baxpöhler, Cody Kessler, Jannik Pörner, Matthias Pompe, Florian Krage, Tyler Koslowsky (libero) oraz Adam Schriemer, Ryan Sclater, Konrad Thole

 

VCO Berlin:  Eric Burggräf, Simon Pfretzschner, Julian Meissner, Louis Kunstmann, Linus Weber, Anton Brehme, Ivan Batanov (libero) oraz Anton Frank, Louis Brehme, Ole Schwarmann, Eric Niederlücke

 

 

 

W meczu drugiej kolejki Bundesligi ekipa SWD powervolleys Düren podejmowała zespół Netzhoppers SolWo Königspark KW. W pojedynku od początku nie brakowało emocji i walki o każdy punkt, a pierwsze dwa sety padły łupem gospodarzy po grze na przewagi. W trzecim secie zaś już wyraźniej postawili oni kropkę nad ‘i’, dopisując do tabeli zwycięstwo za trzy punkty.

 

 

Gospodarze przyjmowali na z 41% skutecznością  (13% przyjęcia perfekcyjnego), a to przełożyli na 49% grę w ataku. Przeciwnicy zanotowali zaś grę w przyjęciu na poziomie 44%, a atakowali ze skutecznością 43%. W polu serwisowym lepiej zaprezentowali się zwycięzcy spotkania, posyłając 7 asów serwisowych przy 2 punktowych zagrywkach gości. Skuteczniejsi byli także o punkt w grze blokiem, zdobywając tym elementem 6 punktów.

 

W ekipie SWD powervolleys Düren najlepiej punktującym graczem, a zarazem MVP spotkania, był Sebastian Gevert, zdobywając 22 punkty i mając w tym aż 6 asów serwisowych. Atakował ze skutecznością 46%, czyli na 35 piłek skończył 16.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepiej punktował Dirk Westphal, najlepszy gracz w tej ekipie. Zdobył 19 punktów, mając na swoim koncie 2 asy serwisowe i 2 bloki. Atakował ze skutecznością 52%, czyli na 29 piłek skończył 15. Do tego dołożył 46% grę w przyjęciu (14% przyjęcia perfekcyjnego). Kamil Ratajczak przyjmował ze skutecznością 33% (20% przyjęcia perfekcyjnego).

 

SWD powervolleys Düren – Netzhoppers SolWo Königspark KW 3:0 (29:27, 31:29, 25:17)

 

MVP gold: Sebastian Gevert

MVP silber: Dirk Westphal

 

Składy drużyn:

 

SWD powervolleys Düren: Tim Broshog, Florian Laciasse, Romans Sauss, Michael Andrei, Sebastian Gevert, Tomas Kocian, Jordan Or (libero) oraz Irvan Brar, Lukas Maase, Lucas Coleman

 

Netzhoppers SolWo Königspark KW: Luke Herr, Casey Schouten, Dirk Westphal, Theo Timmermann, Kenneth Rooney, Kamil Ratajczak (libero) oraz Jan Jalowietzki, Sasha Uwe Kaleck, Iven Fietje Ferch, Maximilian Auste,

 

 

 

Zespół HELIOS Grizzlys Giesen zmierzył się na własnym boisku z ekipą VfB Friedrichshafen. W tym meczu kibice mogli obserwować  obserwować pięciosetową walkę. Chociaż po trzeciej partii goście prowadzili 2:1, gospodarze zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim jednak szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść gracze VfB Friedrichschafen.

 

Drużyna z Friedrichshafen zanotowała 51% grę w przyjęciu zagrywki (33% przyjęcia perfekcyjnego), a to przełożyła na 49% grę w ataku. Przeciwnicy przyjmowali zaś ze skutecznością 36% (21% przyjęcia perfekcyjnego), natomiast w ataku zagrali na poziomie 38%. W polu serwisowym oraz w grze blokiem lepiej zaprezentowali się gospodarze, posyłając 9 asów serwisowych wobec 5 po stronie rywali, oraz ustawiając 15 skutecznych bloków przy 13 blokach wicemistrzów Niemiec.

 

W ekipie VfB Friedrichshafen najlepiej punktującymi graczami byli Bartłomiej Bołądź, który jednak nie zaczynał meczu w wyjściowej szóstce, oraz Athanasios Protopsaltis. Obaj zdobyli po 18 punktów. Bartłomiej Bołądź w swoim dorobku zgromadził punktowy blok, zaś atakował z 49% skutecznością, czyli na 35 akcji skończył 17. Drugi z graczy zaś zanotował w swoim dorobku 3 punktowe bloki. W ataku zanotował 50% skuteczności, kończąc 15 piłek na 30 rozegranych. Ponadto przyjmował ze skutecznością 57% (36% przyjęcia perfekcyjnego). MVP spotkania został wybrany  David Sossenheimer, który do dorobku drużyny dołożył 17 punktów, mając na swoim koncie 2 asy serwisowe i 2 punkty blokiem. Atakował z 48% skutecznością, kończąc 13 akcji na 27 rozegranych, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 52% (33% przyjęcia perfekcyjnego).

 

W zespole HELIOS Grizzlys Giesen liderem był Jerome Clere, który zdobył dla swojego zespołu 20 punktów, posyłając 5 asów serwisowych i ustawiając 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 26%, czyli na 50 piłek skończył 13. Do tego dołożył 42% grę w przyjęciu zagrywki (29% przyjęcia perfekcyjnego).

 

HELIOS Grizzlys Giesen – VfB Friedrichshafen 2:3 (25:22, 21:25, 24:26, 25:22, 12:15)

 

MVP gold: David Sossenheimer

MVP silber: Jerome Clere

 

Składy drużyn:

 

HELIOS Grizzlys Giesen: Filip Palgut, Hauke Wagner, Nzeza Mayaula, Antwain Aguillard, Jerome Clere, Milan Hrinak, Urban Toman (libero) oraz Andre Illmer (libero), Robert Schramm, Michal Krisko

 

VfB Friedrichschafen: Robert Aciobanitei, Jakub Janouch, Philipp Collin, Daniel Malescha, Jakob Günthör, Michal Petras, Markus Steuerwald (libero) oraz Bartłomiej Bołądź, David Sossenheimer, Athanasios Protopsaltis

 

 

 

W kolejnym pojedynku trzeciej rundy ligi niemieckiej ekipa TV Rottenburg podejmowała zespół HYPO TIROL AlpenVolleys Haching. Gospodarze zdołali zapisać na swoim koncie jedynie trzecią partię. Po czterech setach zwycięstwo i komplet punktów zapisali na swoim koncie goście.

 

Gracze HYPO TIROL AlpenVolleys Haching przyjmowali na poziomie 56% (24% przyjęcia perfekcyjnego), a to przełożyli na 46% skuteczność w ataku. Przeciwnicy zaś zanotowali 57% przyjęcie (31% przyjęcia perfekcyjnego), a w ataku zagrali na 36% skuteczności. W polu serwisowym oraz w bloku skuteczniejsi byli goście, posyłając 7 asów serwisowych przy 5 po stronie rywali, a także ustawili 10 bloków wobec 3 bloków rywali.

 

W ekipie gości najlepiej punktującym graczem byli Paweł Halaba i Hugo De Leon Guimaraes. Obaj zanotowali na konto zespołu po 16 punktów. Polak miał na swoim koncie 3 asy serwisowe oraz 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 50%, czyli na 22 akcje skończył 11. Do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 50% (10% przyjęcia perfekcyjnego). Drugi z graczy w swoim dorobku zanotował punktowy blok. Atakował ze skutecznością 54%, czyli na 28 akcji skończył 15. Przyjmował zaś na poziomie 50% (33% przyjęcia perfekcyjnego). MVP spotkania został wybrany Danilo Gelinski, dołożywszy do dorobku drużyny 2 „oczka”.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepiej punktował Alex Duncan-Thibault, który zdobył 13 punktów, mając na koncie asa serwisowego i punktowy blok. Atakował ze skutecznością 37%, kończąc 11 akcji na 30 rozegranych. Najlepszym graczem w tym zespole został wybrany Jan Röling, dołożywszy 1 punkt.

 

 

TV Rottenburg – HYPO TIROL AlpenVolleys Haching 1:3 (16:25, 22:25, 25:21, 19:25)

 

MVP gold: Danilo Gelinski

MVP silber: Jan Röling

 

Składy drużyn:

 

TV Rottenburg: Mitchell penning, Friederich Nagel, Tim Grozer, Jan Röling, Idner Faustino Lima Martins, Alex Duncan-Thibault, Johannes Elsäßer (libero) oraz Johannes Mönnich, Timon Schippmann, Mathäus Jurkovics, Johannes Schief,

 

HYPO TIROL AlpenVolleys Haching:  Kirill Klets, Matthew Pollock, Danilo Gelinski, Hugo De Leon Guimaraes, Pedro Frances, Paweł Halaba, Florian Ringseis (libero) oraz Thomas Hodges, Jonas Sagstetter, Souza Da Silva Duarte, Daniel Koncal

 

 

 

Berlin Recycling Volleys na własnym boisku zmierzył się z ekipą WWK Volleys Herrsching. Pierwsze dwa sety padły łupem gospodarzy, a najwyraźniej zwyciężyli oni w drugiej odsłonie. W trzecim secie do walki powrócili goście, przedłużając swoje szanse w meczu, ale w czwartej partii ponownie lepsi byli berlińczycy.

 

Mistrzowie Niemiec przyjmowali na poziomie 59% (22% przyjęcia perfekcyjnego), a to przełożyli na 53% skuteczność gry w ataku. Przeciwnicy przyjmowali zaś na poziomie 43% (15% przyjęcia perfekcyjnego), a w ataku zanotowali 41% skuteczności. W polu serwisowym i w bloku skuteczniejsi byli berlińczycy, posyłając 4 asy serwisowe wobec żadnego po stronie rywali, i ustawiając 10 skutecznych bloków przy 6 blokach gości.

 

W ekipie z Berlina liderem był Benjamin Patch, który zdobył 20 punktów, mając na swoim koncie asa serwisowego i 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 52%, czyli na 33 akcje skończył 17. MVP spotkania został Adam White, który do dorobku drużyny dołożył 14 „oczek”, mając w swoim dorobku 2 asy serwisowe. Atakował z 52% skutecznością, kończąc 12 akcji na 23 rozegranych. Ponadto zanotował 55% skuteczność w przyjęciu zagrywki (14% przyjęcia perfekcyjnego).

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Tim Peter, który zdobył 15 punktów. Atakował ze skutecznością 47%, czyli na 32 akcje skończył 15. Do tego dołożył 43% grę w przyjęciu (13% przyjęcia perfekcyjnego).

 

Berlin Recycling Volleys – WWK Volleys Herrsching 3:1 (25:21, 25:13, 24:26, 25:17)

 

MVP gold: Adam White

MVP silber: Tim Peter

 

Składy drużyn:

 

Berlin Recycling Volleys: Jeffrey Jendryk II, Jan Zimmermann, Adam White, Samuele Tuia, Benjamin Patch, Nicholas Le Goff, Dustin Watten (libero) oraz Georg Klein, Sebastian Kühner, Kyle Russel

 

WWK Volleys Herrsching: Alpar Józef Szabó, Bryan Joseph Fraser, Tim Peter, Lukas Bauer, Johannes Tille, Nicholas West, Ferdinand Tille (libero) oraz Leon Dervisaj, Griffin Schields, Humberto Machacon

 

 

Ostatni pojedynek trzeciej kolejki ligi niemieckiej pomiędzy drużyną Volleyball Bisons Bühl a ekipą United Volleys Frankfurt został przełożony. Data jego rozegrania nie jest jeszcze znana.

 

Źródło: http://www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne