Serie A: Drużyna Bartosza Bednorza z kolejną wygraną

We Włoszech w miniony weekend została rozegrana trzecia kolejka Serie A. Kolejne zwycięstwo do swojego konta dołożyła Azimut Leo Shoes Modena, w której występuje Bartosz Bednorz. Pierwszą wygraną wywalczyło Globo Banca Popolare del Frusinate Sora z Michałem Kędzierskim i Karolem Rawiakiem w składzie. Ostatni mecz bez punktów zaliczyła za to drużyna Wojciecha Włodarczyka, BCC Castellana Grotte.

Trzecią kolejkę włoskiej Serie A otworzyło spotkanie Revivre Axopower Milano z Top Volley Latiną, zakończone po pięciu setach wygraną gości. Wszystkie partie były wyrównane, a przyjezdna ekipa wyraźną zaliczkę miała dopiero w tie-breaku, wygranym do jedenastu. Jedynie w przyjęciu minimalnie lepsi byli gospodarze utrzymujący 42% jakości przy 31% rywali. Najlepszym zawodnikiem Revivre Axopower Milano był Alessandro Tondo, który zdobył 24 punkty przy 49% skuteczności i posłał na stronę rywali aż pięć asów. Udane spotkanie zanotował również wracający po kontuzji Trevor Clevenot, który utrzymał 60% jakości przyjęcia i tyle samo w ataku, zdobywając 20 „oczek”. Liderem Top Volley Latiny był Tonček Štern, który wywalczył 22 punkty i otrzymał statuetkę MVP. Dobre spotkanie ma za sobą również środkowy Carmelo Gito, który zdobył 16 „oczek”, z czego aż pięć blokiem.

Revivre Axopower Milano – Top Volley Latina 2:3 (25:22, 23:25, 20:25, 25:23, 11:15)

MVP: Tonček Štern

Itas Trentino udanie rozpoczęło mecz z Sir Safety Conad Perugią, wygrywając premierową odsłonę 25:17, kolejne trzy partie były bardziej zacięte i zakończyły się po myśli gospodarzy. W przyjęciu lepiej zaprezentowali się gracze z Trydentu (46% do 38%), ale w ataku mocniejsi byli siatkarze z Perugii, którzy osiągnęli 58% skuteczności. Najlepszym zawodnikiem w miejscowej drużynie był Wilfredo Leon, który zakończył spotkanie z dorobkiem 26 punktów przy 66% skuteczności w ataku i posłał na stronę rywali cztery asy serwisowe. W Itas Trentino liderem był Aaron Russell, który punktował 15 razy, dobre spotkanie zagrał również Srećko Lisinac, zdobywca dwunastu punktów.

Sir Safety Conad Perugia – Itas Trentino 3:1 (17:25, 25:18, 27:25, 25:22)

MVP: Wilfredo Leon

Calzedonia Verona rozpoczęła spotkanie z Cucine Lube Civitanovą od zwycięstwa w pierwszym secie, lecz kolejne trzy padły już łupem gości. Zespoły bardzo dobrze grały blokiem, podobny poziom utrzymały również w przyjęciu i ataku. Największą różnicę na korzyść gospodarzy widać było w zagrywce, gdzie mieli dziewięć asów przy trzech rywali. W Calzedonii Verona liderem byl Stephen Boyer, który wywalczył 31 punktów 55% skuteczności w ataku, co nie wystarczyło jednak do odniesienia zwycięstwa. W Cucine Lube Civitanovie mocnymi ogniwami byli Tsvetan Sokolov i Robertlandy Simon, którzy zdobyli kolejno 22 i 21 punktów.

Calzedonia Verona – Cucine Lube Civitanova 1:3 (25:22, 21:25, 24:26, 19:25)

MVP: Stephen Boyer

Azimut Leo Shoes Modena straciła jednego seta w meczu z Consar Ravenną, ale ostatecznie zdobyła komplet punktów. Zespoły we wszystkich elementach prezentowały się niemal identycznie, utrzymując wysoką jakość przyjęcia, ponad 60%. W Consar Ravennie liderem był Kamil Rychlicki, który zdobył 16 punktów przy 42% skuteczności ataku. W Azimut Leo Shoes Modenie najwięcej „oczek” wywalczył Tine Urnaut – 17, z czego trzy razy zatrzymał rywali blokiem. Podczas pierwszych dwóch setów na boisku pojawił się Bartosz Bednorz, który zdobył cztery punkty, ale w ataku osiągnął zaledwie 21% skuteczności.

Consar Ravenna  – Azimut Leo Shoes Modena 1:3 (23:25, 25:18, 22:25, 16:25)

MVP: Tine Urnaut

Drużyna Wojciecha Włodarczyka, BCC Castellana Grotte, po czterech setach ulegając Kioene Padovie. Gospodarze zdecydowanie lepiej prezentowali się w bloku, gdzie zdobyli dziesięć punktów przy pięciu rywali, ale w przyjęciu i ataku zespoły osiągnęły podobny poziom. Liderem Kioene Padovy był Maurice Torres, były atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który zdobył osiemnaście punktów przy 59% skuteczności. Po stronie BCC Castellany Grotte całe spotkanie rozegrał Wojciech Włodarczyk, który zdobył osiem „oczek”, kończąc siedem na 19 ataków i dokładając jednego asa. Po stronie gości najlepiej prezentowali się Renan Zanatta i Mojtaba Mirzajanpour, którzy zdobyli po czternaście punktów.

Kioene Padova – BCC Castellana Grotte 3:1 (25:18, 25:16, 17:25, 25:18)

MVP: Maurice Torres

Vero Volley Monza bez straty punktu pokonała Tonno Callipo Calabria Vibo Valentię, pozwalając rywalom na zwycięstwo tylko w pierwszym secie. Jedyną różnicę na korzyść gości widać jednak było tylko w bloku, gdzie zdobyli dziesięć punktów przy sześciu przeciwników. Najlepszym zawodnikiem miejscowej ekipy był Mohamed Al Hachadadi, który zdobył 20 „oczek” przy 56% skuteczności. Podczas tego spotkania na boisku dwa razy pokazał się Damian Domagała, który skończył dwie na trzy piłki, co dało mu 67% skuteczności. W Vero Volley Monzie liderem był Donovan Dzavoronok, który na przestrzeni całego spotkania wywalczył 21 punktów przy 69% skuteczności.

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Vero Volley Monza 1:3 (25:23, 23:25, 20:25, 16:25)

MVP: Donovan Dzavoronok

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora po pięciu setach wyrównanego spotkania mogła cieszyć się z pokonania Emma Villas Sieny. Goście zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w bloku, gdzie mieli 13 punktów przy 6 miejscowego zespołu. Zbliżony poziom obydwie drużyny miały w ataku i przyjęciu. Najlepszym zawodnikiem w Emma Villas Sienie był Hernando Fernandez, który zakończył spotkanie z dorobkiem 34 punktów przy skuteczności 63% w ataku. W Globo Banca Popolare del Frusinate Sora najlepszym graczem był Dušan Petković, który na przestrzeni całego meczu wywalczył 27 „oczek” i utrzymał 49% w ataku. Całe spotkanie rozegrał polski rozgrywający Michał Kędzierski, który zdobył jeden punkt atakiem i cztery blokiem. Karol Rawiak nie pojawił się na boisku.

Emma Villas Siena – Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 2:3 (25:22, 23:25, 22:25, 25:22, 11:15)

MVP: Dušan Petković

Źródło: legavolley.it/opracowanie własne