Serie A: Kolejny dobry występ Bartosza Bednorza

We Włoszech, we wtorkowe popołudnie zakończyła się druga kolejka Serie A, gdzie występuje kilku polskich zawodników. Do zaciętego starcia doszło w meczu pomiędzy BCC Castellaną Grotte a Azimut Leo Shoes Modeną, gdzie występują Wojciech Włodarczyk i Bartosz Bednorz. Drugą rundę spotkań zamknął pojedynek między zespołami ze Sieny i Valencji.

 

Cucine Lube Civitanova dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty, tym razem bez straty seta pokonując Consar Ravennę. We wszystkich elementach lepiej spisywała się miejscowa ekipa, która w przyjęciu utrzymała 53% przy 43% rywali, podobnie było również w ataku, gdzie gospodarze mieli 59% skuteczności przy 46% klubu z Ravenny. Cucine Lube Civitanova siedem razy punktowała blokiem, przyjezdni tym elementem zdobyli trzy „oczka”. W miejscowej ekipie najwięcej punktów miał Osmany Juantorena – 14, a o jeden mniej miał Yoandry Leal. Aż dziesięć na jedenaście ataków zakończył, co dało mu 91% skuteczności. W Consar Ravennie liderem był Kamil Rychlicki, który wywalczył 13 „oczek” przy 46% skuteczności w ataku.

 

Cucine Lube Civitanova – Consar Ravenna 3:0 (25:19, 25:23, 25:18)

MVP: Osmany Juantorena

 

 

Calzedonia Verona nie zdołała nawiązać walki z Sir Safety Conad Perugią, ulegając rywalom po trzech setach. Podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego w każdej odsłonie dominowali nad rywalami, lepiej prezentując się również w statystykach. Drużyny miały kontakt tylko w przyjęciu, gdzie gospodarze mieli 32% a goście 39% jakości. Największa różnica widoczna była w ataku, przyjezdni utrzymali ponad 57% skuteczności przy 36% miejscowej ekipy. Również zagrywka i blok były po stronie klubu z Perugii. Pięć na jedenaście „oczek” blokiem zdobył Marko Podraščanin, który zakończył spotkanie z dorobkiem 11 punktów. W zagrywce natomiast brylował Wilfredo Leon, zdobywca pięciu z dziewięciu asów i MVP meczu. W Calzedonii Verona liderem był Stephen Boyer, który punktował 13 razy, ale nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa.

 

Calzedonia Verona – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (12:25, 17:25, 18:25)

MVP: Wilfredo Leon

 

 

Kioene Padova udanie otworzyła spotkanie z klubem z Mediolanu, ale kolejne trzy partie padły łupem Revivre Axopower, chociaż w bloku i ataku to goście prezentowali się lepiej. Drużyna z Mediolanu lepiej spisywała się za to w zagrywce, gdzie miała osiem punktów przy trzech asach rywali. Liderem gości był Maurice Torres, były atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który zdobył 22 „oczka” przy 53% skuteczności. W Revivre Axopower Milano najwięcej punktów miał Stephen Maar, kończący spotkanie z dorobkiem 15 „oczek”, a o trzy mniej miał Alessandro Tondo. Aż cztery punkty blokiem zdobył Matteo Piano, który otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania.

 

Revivre Axopower Milano – Kioene Padova 3:1 (19:25, 25:23, 25:23, 28:26)

MVP: Matteo Piano

 

 

 

Starcie Top Volley Latiny z Vero Volley Monzą było bardzo wyrównane i w każdym z setów toczyła się walka punkt za punkt, lecz ostatecznie to goście dopisali do swojego konta komplet punktów. W bloku zespoły zdobyły po pięć „oczek”, niemal identyczną skuteczność prezentowały również w przyjęciu i ataku. Niewielką różnicę na korzyść gospodarzy było za to widać w zagrywce, gdzie mieli cztery asy przy jednym rywali. W Top Volley Latinie z dobrej strony pokazał się Simone Parodi, który zdobył 19 punktów, a tylko o jeden mniej miał Tonček Štern, nie wystarczyło to jednak do odniesienia zwycięstwa. W Vero Volley Monzie liderem był Amir Ghaforu, który zakończył spotkanie z dorobkiem 21 punktów przy 58% skuteczności, udany mecz rozegrał również Viktor Yosifov, trzykrotnie punktował blokiem, a w ataku utrzymał 71% skuteczności.

 

Top Volley Latina – Vero Volley Monza 1:3 (24:26, 23:25, 25:22, 23:25)

MVP: Viktor Yosifov

 

 

 

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora zdołała wygrać tylko jednego seta w meczu z Itasem Trentino, w pozostałych trzech odsłonach kontrolę nad przebiegiem gry mieli bowiem goście. Wyrównana rywalizacja między zespołami toczyła się jedynie w przyjęciu, gdzie gospodarze mieli 36%, a goście 45%. Liderem Globo Banca Popolare del Frusinate Sora był Dušan Petković, który zdobył dziewiętnaście punktów, który utrzymał 38% w ataku. Całe spotkanie w zespole miejscowych rozegrał Michał Kędzierski, Karol Rawiak natomiast pojawił się w trzeciej partii. Najwięcej punktów w Itas Trentino zdobył Aaron Russell – 16, a tylko o jeden mniej miał Uroš Kovačević. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Srećko Lisinac, który wywalczył dwanaście „oczek”, z czego dwa zagrywką i dziewięć atakiem.

 

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora – Itas Trentino 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 19:25)

MVP: Srećko Lisinac

 

 

 

Drużyna Wojciecha Włodarczyka, BCC Castellana Grotte zmierzyła się z zespołem Bartosza Bednorza, Azimut Leo Shoes Modeną. Ostatecznie spotkanie zakończyło się dopiero po pięciu setach wygraną gości, którzy byli mocniejsi tylko w zagrywce, posyłając dziewięć asów przy pięciu rywali. Najlepszym zawodnikiem w miejscowej ekipie był Renan Zanatta, który zdobył 17 punktów, a tylko o jeden mniej miał Mojtaba Mirzajanpour. Dobre spotkanie rozegrał również Aidan Zingel, który wywalczył 14 „oczek”, z czego sześć blokiem i utrzymał 80% skuteczności w ataku. Wojciech Włodarczyk na przestrzeni całego meczu zdobył siedem punktów i skończył 6 na 23 ataków. W Azimut Leo Shoes Modenie niekwestionowanym liderem był Ivan Zaytsev, który zdobył 30 punktów, utrzymując 65% skuteczności w atak i posyłając na stronę rywali pięć asów. Dobry mecz ma za sobą Bartosz Bednorz, który wywalczył jedenaście punktów i miał 50% skuteczności w ataku.

 

BCC Castellana Grotte – Azimut Leo Shoes Modena 2:3 (17:25, 25:23, 19:25, 25:20, 10:15)

MVP: Ivan Zaytsev

 

 

Spotkanie Emma Villas Sieny z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentią było niezwyle wyrównane i zakończyło się dopiero po tie-breaku. W każdym z pięciu setów walka była zacięta i w dwóch z nich zakończyła się dopiero przy stanie 32:30. Ostatecznie dwa punkty powędrowały na konto gości, którzy lepiej zaprezentowali się tylko w bloku. Liderem Emma Villas Sieny był Fernando Hernandez, który zdobył 27 punktów. Udany mecz ma za sobą również Juri Gladyr, na przestrzeni pięciu partii wywalczył piętnaście „oczek”. Po stronie gości liderem był Mohamed Al Hachdadi, zdobywca 25 punktów przy 43% skuteczności. Cztery asy serwisowe na stronę rywali posłał Todor Skrimov, który spotkanie zakończył z dorobkiem 15 „oczek”.

 

 

Emma Villas Siena – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 2:3 (32:30, 23:25, 30:32, 25:18, 13:15)

 

 

 

Źródło:legavolley.it/opracowanie własne