Poznaliśmy skład grup Klubowych Mistrzostw Świata 2018

Od 26 listopada do 2 grudnia po raz drugi w Polsce będą odbywały się Klubowe Mistrzostwa Świata. Podczas fazy grupowej w dwóch polskich miastach, Radomiu i Rzeszowie gościć będą najlepsze klubowe drużyny świata. Osiem zespołów zostało podzielonych na dwie grupy po cztery kluby każda.

 

Wspomnień czar

 

Na przełomie listopada i grudnia po raz drugi do Polski zawitają najlepsze zespoły klubowe z całego świata, aby uczestniczyć w Klubowych Mistrzostwach Świata. Warto zauważyć, że faza grupowa rok temu rozgrywana była w Łodzi i Opolu, a najlepsze cztery drużyny zmagania kontynuowały w TAURON Arenie Kraków. W poprzedniej edycji udział brały dwie polskie drużyny: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów, ostatecznie to jednak bełchatowianie dotarli najdalej, bo aż do półfinałów, ale zakończyli rywalizację na czwartym miejscu. Po mistrzowski tytuł sięgnął Zenit Kazań.

 

 

Polski akcent

 

W tegorocznej edycji Polskę ponownie będzie reprezentować drużyna z Bełchatowa, a dołączy do niej Asseco Resovia Rzeszów, która znalazła się tam za sprawą dzikiej karty. Losowanie grup miejsce miało podczas studia Polsatu Sport, które poprzedzało mecze medalowe Mistrzostw Świata we Włoszech i Bułgarii. Losowanie przeprowadził Giba w towarzystwie Marcina Lepy.

 

Oprócz dwóch polskich klubów w rywalizacji weźmie udział ubiegłoroczny zwycięzca, Zenit Kazań, a także inny rosyjski zespół, Fakieł Nowy Urengoj. Do Polski przyjedzie również wicemistrz Włoch, Cucine Lube Civitanova oraz czwarta drużyna ligi, Diatec Trentino, które również otrzymało dziką kartę. Z udziału w rozgrywkach zrezygnował za to mistrz Włoch, Sir Safety Conad Perugia. Ponownie w Polsce zagra Sada Cruzeiro, a kibice będą mogli zobaczyć również Khatam Ardakan. Finały zostaną rozegrane w Częstochowie.

 

 

Podział na grupy Klubowych Mistrzostw Świata Siatkarzy 2018:

 

Grupa A (Radom):

PGE Skra Bełchatów (Polska)

Zenit Kazań (Rosja)

Fakieł Nowy Urengoj (Rosja)

Cucine Lube Civitanova (Włochy)

 

 

 

Grupa B (Rzeszów):

Asseco Resovia (Polska)

Trentino Volley (Włochy)

Khatam Ardakan (Iran)

Sada Cruzeiro (Brazylia)

 

 

 

Źródło: polsatsport.pl/opracowanie własne