Vital Heynen: „W finale musimy zagrać świeżo, żeby osiągnąć dobry wynik”

Po zaciętym, pięciosetowym meczu z Amerykanami, reprezentacja Polski mogła cieszyć się z awansu do finału mistrzostw świata, gdzie będzie walczyć o obronę mistrzowskiego tytułu sprzed czterech lata. Radość nie była jednak długa, ponieważ biało-czerwoni muszą jak najlepiej zregenerować się przed meczem z Brazylią.

 

Gra na styku

 

Spotkanie z Amerykanami zakończyło się po pięciu setach, ale również w przegranych partiach Polacy utrzymywali kontakt punktowy z rywalami. Szkoleniowiec biało-czerwonych, Vital Heynen nie ukrywał, że spodziewał się wyrównanego starcia i takie właśnie było, ale jego podopieczni zagrali na takim samym poziomie, co Amerykanie i lepiej wytrzymali trudny meczu. „Wiedziałem, że będzie ciężko, ale powiedziałem zawodnikom, że aktualnie jesteśmy na takim poziomie, że możemy rywalizować na podobnym poziomie co Amerykanie. Byłem przekonany, że to będzie wyrównana walka i miałem rację. Oba zespoły mogły wygrać. Kilka miesięcy temu Amerykanie byli od nas lepsi, a czy kilka miesięcy temu moglibyśmy powiedzieć, że jesteśmy na tym samym poziomie co oni?” – powiedział po meczu półfinałowym szkoleniowiec reprezentacji Polski, Vital Heynen.

 

 

Został jeden mecz

 

Przed reprezentacją Polski do rozegrania jeszcze jedno spotkanie, a czasu na przygotowania i regenerację nie było dużo, ponieważ mecz półfinałowy zakończył się kilka minut po północy. „Jesteśmy prawie martwi ze zmęczenia, ale w finale musimy zagrać świeżo, żeby osiągnąć dobry wynik” – skomentował trener Vital Heynen. Zdaniem szkoleniowca najważniejszy będzie odpoczynek, ale cieszyć może fakt, że reprezentacja Polski ma wyrównany, czternastoosobowy skład, gdzie każdy z zawodników może zastąpić innego i ponieść poziom gry. „Moim zdaniem mamy zespół z większej ilości zawodników niż sześciu” – mówił Heynen, dla którego jest to już trzeci turniej finałowy w ciągu czterech lat, ale dopiero po raz pierwszy będzie miał możliwość poprowadzić drużynę w meczu o złoto. „Dla mnie to jest trzeci turniej finałowy w ciągu ostatnich czterech lat, a teraz w końcu jestem w finale” – zakończył Vital Heynen.

 

 

 

Źródło: informacja własna